Skocz do zawartości
PB782

Seagate 500320as Czy Samsung Hd642jj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam dylemat w wyborze dysku. Cena do około 250 zł, pojemność 500GB<. Modele jakie mnie zainteresowały:

 

Seagate :: 500GB 7200obr. 32MB 500320AS za 219 zł

Samsung :: 640GB 7200obr. 16MB HD642JJ za 257 zł

 

Czytałem trochę o tych dyskach, każda seria ma swój temat zbiorczy. Jednak wielu osobom oba te modele zaczęły sprawiać problemy po czasie.

 

Od dysku oczekuje (w takiej kolejności):

- niezawodności i szybkości

- braku wibracji i cichej pracy

 

Nie chce w przyszłości utracić swoich danych.

 

Seagate ma 32 MB cache, Samsung za to 640 GB i jest trochę droższy. Bardziej bym się skłaniał ku Seagate'owi jako że w tym momencie mam dysk 250 GB z tej serii i działa szybko i cicho.

 

Proszę o pomoc bo nie potrafie się zdecydować. W gre wchodzą również inne marki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

i pad jednego zabiera wszystkie twoje dane

... w przeciwieństwie do padu pojedyńczego dysku, który jedynie zabiera wszystkie twoje dane :lol:

 

...ale zaraz pewnie pojawi się uwaga, że raid0 na 50% padnie w ciągu roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seagete a raczej jego dobre zdanie to przeszlosc wystarczy spojrzec na opinie uzytkownikow seri 500gb 16/32 gb 50% negatywne

mam podobny klopot chce cos wiekszego slyszalem ze seagete 640gb nie jest tak wadliwy ale ogolnie wiara pracujaca w servisach poleca WD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...