Skocz do zawartości
Sld

Komputer Samemu Się Włącza I Chodzi Przez 1s.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kupiłem ten oto zestaw: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=474884900 . Wczoraj doszedł, lecz okazał się wadliwy lub ja coś źle podłączyłem, dlatego chcę się upewnić.

 

Mianowicie, gdy tylko przesunę w zasilaczu przycisk na "1", komputer samemu się włącza - widać jak chłodzenie chodzi przez jedną sekundę; włącza i wyłącza się. Po wyjęciu procesora komputer już chodził cały czas. Proszę tylko powiedzieć czy do wymiany, czy coś trzeba zrobić, aby chodził? Wiadomo nie chcę czekać kolejnego miesiąca na kompa ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiemy jaki zasilacz. Musisz napisać coś więcej aby uzyskać

użyteczną odpowiedź. Jaki zasilacz i cała konfiguracja oraz jak podłączyłeś.

Opis mówiący o próbach włączenia komputera przy pomocy przełącznika

na zasilaczu sugeruje że podłączony jest zestaw ATX do zasilacza AT :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz - Noname, bo TakeMe 350W(ATX). Podłączona jest wtyczka 20 pin do 24 pin (Wiadomo mi, że to nie robi różnicy), 4 pin obok procesora.

 

Z tym przełącznikiem chodziło o to, że tak jakby zasilacz się włącza :D, a komputer normalnie się odpala po przyciśnięciu guzika :P.

 

Konfiguracja:

PENTIUM 4 640 HT 2MB/CACHE 3,2GHZ PRESSCOT

FUJITSU-SIEMENS D1826

KARTA GRAFICZNA RADEON X 700SE 256MB Tv-out

Pamięć 3x256ddr400 good ram :/

 

Przede wszystkim ciekawi mnie czy to wina zasilacza, czy procesora. Bowiem jeżeli zasilacza to lada dzień kupuje fortrona 350W - modelu nie pamiętam :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się to jest wina płyty głównej. Miałem tak w asrocku po prostu płyta nie trzyma dobrze napięć. Nic jej się nie stanie. (chodzi cały czas od 3 lat).

 

EDIT:

Sprawdzałem to na 3 zasilaczach i na 4 procesorach i na trzech różnych płytach - właśnie na Asrocku tak robił. Prawdopodobnie na Twoim również tak się dzieje.

Edytowane przez pcmax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam rozumieć, że płyta do wymiany?

 

Jakieś sposoby, aby płyta zadziałała? :D Bo na prawdę nie mam zamiaru wymieniać i czekać kolejny miesiąc na komputer...

Edytowane przez Sld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na zasilacz. piszesz że podłączyłeś 20 pinów pod gniazdo 24 pinowe, P4 były prądożerne więc może brakować dodatkowej mocy, te piny mogą odpowiadać za dodatkowe zasilanie procka, te 4 pinowe gniazdo koło procka podłączyłeś jeśli zrozumiałem ? ten no name zasilacz może nawet nie dawać 300W i to może być problemem.

 

Sposób na sprawdzenie:

zostawiasz 1 moduł pamięci odłączasz napęd i HDD odpalasz koma wchodzisz do biosu i zostawiasz go tak na kilka minut jak nic się nie stanie to dokładasz pamięć 1 moduł i ewentualnie dysk odpalasz system i np. 3dmarka jeśli nie będzie się wyłączał do wkładasz 3 ci moduł ramu i napęd, jak się nie uruchomi odpinasz napęd jak będzie to samo to oznaczać może problem z pamięciami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer od samego początku mam podłączonego tak jak mi kazałeś...

 

Gdy zakupie zasilacz 24 pin jest możliwość, że komputer zacznie chodzić? Czy starczy 20pin w fortronie?

 

Przed chwilą zauważyłem przelotke z 20pin na 24. Gdybym kupił FORTRON FSP350-60MDN + tą przelotkę. Komputer sprawnie by chodził?

Edytowane przez Sld

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...