Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

przekopałem troche działa le nie znalazłem zadnej informacji, ktora mogłaby mi pomoc, wiec dlatego ten topik.

 

posiadam nagrywarke powiedzmy staszego typu, czyli na IDE. chcialem ja podlaczyc na wejscie sata w mobo. kupilem wiec TAKI adapter. sęk w tym, ze albo system wogole nie wstaje jak go podlacze (nawet nei moge wejsc do biosu), albo jak wstanie to wolno chodzi i chyba traktuje naped jako dysk twardy bo kontrolka od hdd ciagle sie swieci a w "Mój komputer" nie widac, ze jest naped (choc w biosie go pokazuje).

 

jakies pomysly co zrobic aby to cudo zadzialalo jak nalezy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie przejściówki podpięte?

To cudo łatwo włożyć do złącza dysku czy napędu przesunięte o 1 rząd szpilek, łatwo też o zwarcie - płytka przy prawidłowym montażu zwisa w dół ale może też dotknąć obudowy CD.

Napędy i dyski lubi toto ustawione jako master, CSEL zależnie od modelu dysku/CD.

W praktyce używam (o ile jest to identyczny model, przynajmniej na zdjęciu taki sam) jako uniwersalne wejście eSata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam taką przejściówkę, którą używam z hdd. Zauważyłem metodą prób i błędów, że działa ona tylko wtedy gdy jest podpięta do parzystych kanałów sata (tzw. master - primary) tzn. 0, 2, 4. U mnie nie działała, gdy była podpięta do kanałów 1, 3 i 5. Nie zapomnij oczywiście o dodatkowym zasilaniu z małego molexa. Napęd musi być ustawiony na master.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wiec tak, zasilanie podlaczone, co do kabla danych to probowalem juz na wszyztkich 6 portach sata jakie mam na plycie i w kazdej konfiguracji napedu i master i slave. dysk zawsze na master. natomiwat zastanawia mnie jedna rzecz. u mnie ta plytka nie zwisa w dol ale jest do gory :) zakladane zgodnei z nacieciami na wtyczce z plytki i wejscu na dvd. jak wroce do domu to jeszcze to sprawdze dla pewnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wiec tak, zasilanie podlaczone, co do kabla danych to probowalem juz na wszyztkich 6 portach sata jakie mam na plycie i w kazdej konfiguracji napedu i master i slave. dysk zawsze na master. natomiwat zastanawia mnie jedna rzecz. u mnie ta plytka nie zwisa w dol ale jest do gory :) zakladane zgodnei z nacieciami na wtyczce z plytki i wejscu na dvd. jak wroce do domu to jeszcze to sprawdze dla pewnosci

jest jeszcze inna możliwość - u mnie nagrywarka SATA nie była w ogóle wykrywana przez BIOS pomimo iż była wpięta do portu sata - ale nie do głównego kontrolera ale do dodatkowego

po przepięciu do tego z mostka ICH wszystko działa - czyli ewidentna wina chipu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...