Skocz do zawartości
Oskaliber

Odnośnie Wc Raz Jeszcze

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do wc już w zasadzie od maja~, gdzies tam byl jakis moj stary topic, ale wiele sie zmienilo, wiec zamiast go odkopywac postanowilem stworzyc nowy.

 

Jak tylko dolar spadnie do rozsądnej ceny (a mam nadzieje, ze spadnie) to bede zamawiał wc z usa, jedynym ograniczeniem (oprócz kasy) jest moja buda, która jakby nie patrzeć jest dosyć ciasna (thermaltake tsunami).

 

Początkowo planowałem złożyć coś w tym guście:

D-Tek Fuzion v2

MCW60-R

jakiś laing

thermochill pa120.3

mcres-micro

tygon 10/13

jakies zlaczki skrecane

 

a miałoby to chłodzić q6600 & 8800gt

 

No i pojawiają się ograniczenia. Chlodnice moglbym polozyc chyba tylko na podłodze, bo nigdzie indziej nie ma miejsca. pa120.3 odpada bo jest za długa do mojej budy. Zastanawiam sie wiec nad pa120.2. Pozostaje pytanie, czy zdolam tym skutecznie schłodzić swój sprzęt i czy to nie bedzie za wysokie. Chlodnica 59mm grubosci, wentylatory 25mm~, blok na gpu 32mm co daje razem 116mm od podłogi, a do grafiki mam 11cm, wiec chyba nie da rady. W tej sytuacji kompletnie nie wiem co mam robić. Nie mam też zbytnio pomysłu na rozmieszczenie reszty elementów. Zamieszczam zdjęcia podglądowe jak wygląda cała sytuacja (aktualnie nie moge zrobic ich w lepszej jakosci). Bede wdzieczny z jakies pomysły jak to wszystko upchac. Chce zeby wszystko bylo w srodku! Na podlodze jest takie wystające nie wiadomo co, to bede musial chyba tak czy tak jakoś wyciąć.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ewentualnie bym mógł na takie coś pójść. Tylko jak pozbyc sie tego koszyka na fdd? No i w przeciwienstwie do Twojego WC wolalbym walnac rez w jakims mniej widocznym miejscu, bardziej wlasnie gdzies przy napędach, tylko ze wtedy pompka musi chyba pod nim byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszyk jest przynitowany, wiec zrywasz nity i po sprawie. potem zrywasz nity od koszyka na napedy, tniesz go i przynitowywujesz na nowo. co do rezu to najlepiej jak jest pod pompka ale nie jest to jakis wymog konieczny, chodzi o to aby plyn lecial z rezu do pomki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, tak sobie myśle, że soprano i tsunami mają chyba taka sama wysokosc i skoro zarówno Ty jak i ja mamy koszyk z 4ma miejscami na napędy, to znaczy, że jezeli usune koszyk na fdd to bede mial do podlogi tyle samo co Ty. Wiec chyba nie bede musial specjalnie ciąć koszyka. Moglbys zmierzyc jaka długosc ma u Ciebie koszyk na napedy, dla pewnosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zerwalem nity, wyjalem koszyk, troche poglowkowalem co chce wogole zrobic :) (ciezko to opisac bo jest namotane, tu zagiecia, tam zagiecia, cięcia w konkretnych liniach tak aby w razie czego mozna bylo potem odgiac i ponownie wnitowac szyny do HDD) i wycialem DREMEL'em otwor. Jest to dokladnie otwor w spodzie koszyka a nie wycięcie od krawedzi do krawedzi. chlodnica wraz z wiatrakiem wchodzi idealnie. na rantach zalozona uszczelka coby nie rysowac chlodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw, jak myślicie, czy buda srebrna z zewnątrz a pomalowana na czarno w środku by się dobrze prezentowała? Czy raczej jak już czarna to całość?

 

I czy wie ktoś może ile około kosztowałoby lakierowanie (proszkowe?) budy wewnątrz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...