Skocz do zawartości
buziaczek

Popma C.o

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam taką oto pompę C.O w moim układzie LC. Zaczeła ona wydawać dziwny dźwięk przelewanej wody. Na początku swojej pracy tylko delikatnie buczała ale teraz słyszę jak mi się woda w niej przelewa tak jakby chyba była nieodpowietrzona. Jednak za nic w świecie nie mogę jej odpowietrzyć. Kręciłem już tą śrubą i to nic nie daje. Macie jakieś pomysły ? A swoją drogą zgadnijcie ile ta pompa ma lat.

post-157319-1228243998_thumb.jpg

Edytowane przez buziaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już zostało powiedziane, jest to po prostu zapowietrzenie pompy. Napisałem dość pokaźny post w temacie poświęconym pompą CO i CWU. Generalnie do poprawnego odpowietrzenia pompy powinno stosować się układ, w którym za pompą znajduje się zawór. Podczas odpowietrzania zawór zamykamy i odkręcamy śrubę odpowietrzającą w pompie. Dzięki temu ciecz nie jest pompowana w układzie, tylko dokładnie wypycha powietrza z miejsc, do których się dostało. Jednak na początku weź ją rozbierz, poruszaj wałem i sprawdź, czy łożyska nie mają zbyt dużego luzu. Jeśli nie to przeczyść korpus, łopatki (jeśli tego wymaga), a potem zainstaluj i odpowietrzaj:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat składa się tak, że mam zawór za pompą. Czyli co tylko zamykam zawór, włączam pompę i odkręcam śrubę czy powinnienem nią jeszcze jakąś potrząsać albo coś jeszcze innego ?

Edytowane przez buziaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...