Skocz do zawartości
Absence2K

Allekomp Ii Edycja

Rekomendowane odpowiedzi

Witajce !

 

Rozpoczynamy II Edycję ( chyba największego aktualnie?! ) Konkursu na najlepszy tuning/modding komputerowy w Polsce, czyli "AlleKomp II"

 

http://allekomp.allegro.pl

 

Jeśli uważasz, że Twój domowy PC, jest jedyny w swoim rodzaju, czy to ze względu na jego wyrafinowany Tuning, czy oryginalny zrobiony przez ciebie Modding poszczególnych podzespołów, CZAS przekonać o tym innych i przy okazji wygrać atrakcyjne nagrody :)

 

Konkurs trwa od 01.12.2008 do 31.01.2009

 

Życzę powodzenia i zapraszam modderów do dobrej zabawy !!!

 

Krzysiek/Allegro Team

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajce !

 

Rozpoczynamy II Edycję ( chyba największego aktualnie?! ) Konkursu na najlepszy tuning/modding komputerowy w Polsce, czyli "AlleKomp II"

 

http://allekomp.allegro.pl

 

Jeśli uważasz, że Twój domowy PC, jest jedyny w swoim rodzaju, czy to ze względu na jego wyrafinowany Tuning, czy oryginalny zrobiony przez ciebie Modding poszczególnych podzespołów, CZAS przekonać o tym innych i przy okazji wygrać atrakcyjne nagrody :)

 

Konkurs trwa od 01.12.2008 do 31.01.2009

 

Życzę powodzenia i zapraszam modderów do dobrej zabawy !!!

 

Krzysiek/Allegro Team

No to ciekawi mnie kto pierwszy doda swoje modyfikacje :P Nagrody super ! postarali się chłopaki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dzisiaj miałem spytać kiedy rusza II edycja :)

 

btw brzmi to dość dziwnie

Skład JURY Eksperckiego II Edycji Allekomp:

PelzaK

Laureat I Edycji Konkursu AlleKomp, Forum PurePC.

Giziu

Laureat I Edycji Konkursu AlleKomp, Forum PCLab.

GruX

Laureat I Edycji Konkursu AlleKomp, Forum Mod-Planet.

 

Tak jakby każdy z powyższych laureatów reprezentował jakieś forum / był w redakcji / opiekunem działu [?] a obstawiam że każdy z 3 ww jest zarejestrowany na ppc , mp i pclabie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz to znaczy że Czesi i Polacy razem ? może to mała pomyłka ?

Od samego początku pisałem, że tym razem także Użytkownicy Aukro.cz zostaną zaproszeni do konkursu. Jeśli będzie niezła frekwencja możliwe że za rok podłączymy także Rosjan :) Thorn, odpowiadając na inny topic, to jest Konkurs Otwarty więc nie będę wprowadzał cenzury co już jest tuningiem a co nim nie jest ( no chyba że w radykalnych przypadkach), zgłoszone Budy BĘDĄ w pewnej części na pewno wzbudzać czyjeś kontrowersje, nic nowego - standard przy Każdym Konkursie.

 

ps. W kwesti wielkości wyświetlanych fotek na warstwie, masz rację, update już wprowadzone teraz mamy 800x600 pixów :)

 

Święty Spammer, fotka z monitorem i otwartą stroną Alle daje mi dwie rzeczy. Po pierwsze dowód że dana buda JEST aktualnie u Użytkownika w domu ( a nie podsyła mi fotek MOda który miał 3 lata temu ), po drugie potwierdza że Mod jest w pełni sprawny/funkcjonalny - zakładaliśmy że w Konkursie biorą udział tylko działające Mody.

 

Pozdr.

Krzysiek/Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od samego początku pisałem, że tym razem także Użytkownicy Aukro.cz zostaną zaproszeni do konkursu. Jeśli będzie niezła frekwencja możliwe że za rok podłączymy także Rosjan :) Thorn, odpowiadając na inny topic, to jest Konkurs Otwarty więc nie będę wprowadzał cenzury co już jest tuningiem a co nim nie jest ( no chyba że w radykalnych przypadkach), zgłoszone Budy BĘDĄ w pewnej części na pewno wzbudzać czyjeś kontrowersje, nic nowego - standard przy Każdym Konkursie.

 

ps. W kwesti wielkości wyświetlanych fotek na warstwie, masz rację, update już wprowadzone teraz mamy 800x600 pixów :)

 

Święty Spammer, fotka z monitorem i otwartą stroną Alle daje mi dwie rzeczy. Po pierwsze dowód że dana buda JEST aktualnie u Użytkownika w domu ( a nie podsyła mi fotek MOda który miał 3 lata temu ), po drugie potwierdza że Mod jest w pełni sprawny/funkcjonalny - zakładaliśmy że w Konkursie biorą udział tylko działające Mody.

 

Pozdr.

Krzysiek/Allegro

Cieszę się za szybką reakcję. Jak na razie mało tam modów ale już się zaczęła gonitwa po wygrane :D czytałem na stronie czeskiej bo na szczęście znam na tyle czeski że nie mam kłopotów ze zrozumieniem o czym piszą :D no i taki konkurs międzynarodowy może być całkiem, zważywszy na oddawanie głosów ponieważ nie znają nas a my ich :P

 

Pozytywne wrażenie jak na razie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw brzmi to dość dziwnie

Skład JURY Eksperckiego II Edycji Allekomp:

PelzaK

Laureat I Edycji Konkursu AlleKomp, Forum PurePC.

Giziu

Laureat I Edycji Konkursu AlleKomp, Forum PCLab.

GruX

Laureat I Edycji Konkursu AlleKomp, Forum Mod-Planet.

 

Tak jakby każdy z powyższych laureatów reprezentował jakieś forum / był w redakcji / opiekunem działu [?] a obstawiam że każdy z 3 ww jest zarejestrowany na ppc , mp i pclabie

Bo widocznie "reprezentują" :) i są zarejestrowani. Zależy kto pod jakim forum podpisuje się ręcami...

 

po drugie potwierdza że Mod jest w pełni sprawny/funkcjonalny - zakładaliśmy że w Konkursie biorą udział tylko działające Mody.

No, tak nie do końca potwierdza, no ale zawsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to co się dzieje na Allekomp to modyfikację to nie wiem juz co nazwać moddem gościu opisuje co kupił i ile to go kosztowało, drugi zać piszę że all zakupił na allegro i poskładał :) no cóż to się nazywa modyfikacja ? Nikt nad tym nie panuje ?

 

Zestaw 08

Windows Vista Home Premium, Procesor: Intel® Core2 Quad Q6700 2.66 GHz, RAM: 4,00 GB Kingston (niedługo będzie 8,00 GB), Grafika: NVIDIA GeForce GTX 260, HDD: 500GB, Płyta Główna: ASUS P5Q Na tym co widać na zdjęciach nie poprzestane, bo nadal nie zaspokaja to mojej satysfakcji. Samodzielnie składany i skręcany trzyma się dosyć dobrze. Wszystkie jego części wybrałem sam (trochę to kosztowało, ale ja za to nie płaciłem więc można było poszaleć ;)) , w końcu nie co rok kupuje się taki sprzęt. . Tuning mojego PC-ta ciągle idzie do przodu. Narazie główna jego atrakcja są niebieskie noeony, 7 wiatraków i szklana boczna ściana, przez którą wiac wnętrze. Właśnie dzieki dobremu ustawieniu wiatraków uzyskałem cyrkulacje powietrza co dalo świetny efekt chłodzenia. Do zasilenia wszystkich podzespołów użyłem 500W-atowego zasilacza ModeCom-u z rózowymi diodami xD (tak dla odmiany). Mam zamiar dokupić niedługo jeszcze 4 GB RAM-u i panel do sterowania temperaturą i prędkością wiatraczków. Głownie jestem fanem gier więc byłem wybredny co do karty graficznej, ale w końcu trafiłem na GTX260. Nowości z gier nie sprawiają dla mojego kompa żadnych problemów. Mam nadzieje, że dalszy modding pójdzie zgodnie z moją myślą i zakończy sie sukcesem.

HEHEHEHEHE rozbawił mnie kolega :)

 

Zestaw 05

Chciał bym zaprezentować wyniki kilkutygodniowych działań nad modyfikacja mojego komputera. Zacząłem od wymiany obudowy, która kupiłem na Allegro jak i większość komponentów. Obudowa jest przeźroczysta dzięki czemu widać każdy element. Następnie wymieniłem zasilacz na Corsair z odpinanymi kablami gdyż posiada on odpinane końcówki dzięki czemu nie poniewierają mi się w obudowie. Kolejnym etapem moddingu było założenie chłodzenia cieczą, był to chyba najkosztowniejszy zakup w całym komputerze. Pompka Laing + rezerwuar + blok wodny na procesor oraz chłodnica Thermaltake nie tylko wyglądają świetnie ale i działają! Temperatura procesora gdy gram nie przekracza 25 st. Całość jest oświetlona dwoma katodami UV, nie stosowałem wielokolorowych katod by komputer nie wyglądał jak świąteczna choinka. Dodatkowo by zwiększyć wydajność chłodzenia zainstalowałem dwa wentylatory, z przodu i na górze. Resztę otworów gotowych na montaż wentyli zaślepiłem grillami. Wiem ze dało by się wykonać ta modyfikacje bardziej starannie ale jak to bywa w dzisiejszym świecie – brak czasu na cokolwiek.

jak na razie to zauważyłem tam tylko 3 modyfikacje jakieś z 8 wystawionych

Edytowane przez Thorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to co się dzieje na Allekomp to modyfikację to nie wiem juz co nazwać moddem gościu opisuje co kupił i ile to go kosztowało, drugi zać piszę że all zakupił na allegro i poskładał :) no cóż to się nazywa modyfikacja ? Nikt nad tym nie panuje ?

 

Thorn w ktorym z watkow pisales o "czepianiu sie Polakow"... co sie czepiasz? to ludzie stwierdzaja co uwazaja za modyfikacje... wlasnie dla jednych jest to co piszesz powyzej... wiec przestan sie czepiac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thorn w ktorym z watkow pisales o "czepianiu sie Polakow"... co sie czepiasz? to ludzie stwierdzaja co uwazaja za modyfikacje... wlasnie dla jednych jest to co piszesz powyzej... wiec przestan sie czepiac...

Sam mówiłeś że trzeba coś nazwać modyfikacją a złożenie kompa bez inwencji twórczej nie jest modyfikacją. To znaczy że ja dziennie robie z kilkanaście modyfikacji jeżeli tu chodzi o złożenie kompa w budę z okienkim lub z akrylu, bez przesady. Wiem każdy od czegoś zaczyna ale jest jakieś minimum w kładu twórczego by stał się standard modem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mówiłeś że trzeba coś nazwać modyfikacją a złożenie kompa bez inwencji twórczej nie jest modyfikacją. To znaczy że ja dziennie robie z kilkanaście modyfikacji jeżeli tu chodzi o złożenie kompa w budę z okienkim lub z akrylu, bez przesady. Wiem każdy od czegoś zaczyna ale jest jakieś minimum w kładu twórczego by stał się standard modem !

w tym konkursie nie ma selekcji wstepnej... wiec beda modyfikacje wg definicji uzytkownika - uszanuj to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak patrze na te niby "MODY" i normalnie żal , żal i jeszcze raz żal :/ ... od kiedy modowaniem nazywa się wsadzenie kilku katod , podświetlanych wentylatorków i zrobienie okna z plexy ? ... czy oni w ogóle wiedzą co to MOD ? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze każda ingerencja jest w coś standardowego nazywana jest modem tyle że moderzy uważają to za zbyt banalne względem swojej modyfikacji ...

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw 8 to moj faworyt, idealnie ułożone przewody zasilające wokół tego mocarnego boxowego coolera na procesorze. Cud miód i orzeszki można powiedzieć

Edytowane przez romek-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro będzie wybierany "najgorszy mod" to musi być coś słabego ;).

 

Ogólnie to konkurs jest, jaki jest, cieszmy się ze wogóle taki powstał ;) jestem zdania, że albo się dostosowuje i biorę udział lub oceniam albo nie odwiedzam strony konkursowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to co się dzieje na Allekomp to modyfikację to nie wiem juz co nazwać moddem gościu opisuje co kupił i ile to go kosztowało, drugi zać piszę że all zakupił na allegro i poskładał :) no cóż to się nazywa modyfikacja ? Nikt nad tym nie panuje ?

Regulamin konkursu dopuszcza subiektywną ocenę swoich komputerów przez ludzi, więc każdy kto uzna że zrobił moda, ma prawo go zgłosić.

 

SZANUJE szkoda że tak właśnie jest bez selekcji no ale cóż nie my organizujemy to więc ja to szanuję i życzę powodzenia wszystkim !

Z selekcją jest problem, bo gdyby powiedzmy jury miało to wstępnie selekcjonować, to powstało by 10 teorii spiskowych na ten temat. A tak sprawa jest jasna.. Każdy może zgłosić, ludzie go ocenią. A żeby nie oceniali koledzy z klasy to te lepsze nagrody powędrują, mam nadzieję, we właściwe ręce.

 

A ja tak patrze na te niby "MODY" i normalnie żal , żal i jeszcze raz żal :/ ... od kiedy modowaniem nazywa się wsadzenie kilku katod , podświetlanych wentylatorków i zrobienie okna z plexy ? ... czy oni w ogóle wiedzą co to MOD ? :|

Każdy moduje na swój sposób. Dla jednego wycięcie okna to już szczyt techniki 21 wieku, dla innych to tylko cegiełka dołożona do całokształtu. Nauczony doświadczeniem mogę jedynie zasugerować... Nie oblepiajcie ludzi kałem bo znów wyjdzie na to, że PurePC to samo zło :wink:

Po prostu głosujcie na najlepsze mody, starczy.. Jak ktoś pisze głupoty, przedstawia niskiego lotu moda, no to dostanie odpowiednią ocenę...

 

poczekaj aż ja skończę budę :D

może lepiej nie kończ :D, jeśli polujesz na nieudaną próbę modingu - chociaż tutaj bym preferował nagrodę za najbardziej obciachową formę tuningu - taki wiejski case tuning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej w najgorszy nie celuje bo buduje od początku z aluminium... nawet nie miałem zamiaru szukać tacki z jakieś starej budy całość jest zrobiona przeze mnie i zmierza ku końcowi ... "wkrótce" pokarze szerszemu gronu

 

btw ciężko byłoby dostać malinę za najbardziej obciachową budę jeżeli ktoś by wstawił 50 katod w 10 kolorach... zawsze znajdzie się ktoś komu to się spodoba jedynie " średnie mody" mają szanse na malinę

Edytowane przez Arni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że przynajmniej na jednym z sześciu przesłanych zdjęć, oprócz samego komputera, powinien znajdować się także podłączony do niego/uruchomiony monitor z otwartą stroną główną serwisu http://www.allegro.pl! W konkursie biorą udział tylko działające mody, które aktualnie są w posiadaniu Uczestników!

a więc FAIL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do organizatora:

 

wg regulaminu

 

pkt 6c

 

Zdjęcia poddane obróbce graficznej nie będą uwzględniane w konkursie.

to jak sie ma do tego zdjecie 6 w modyfikacji 8?

 

czy to jest pokazane, ale nie jest uwzgledniane w konkursie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...