Skocz do zawartości
masterdomin

Kontroler Sata Na Pcmcia

Rekomendowane odpowiedzi

gdzie można dostać kontroler SATA na PCMCIA ? Jaka jest max przepustowość złącza PCMCIA ? czy można podłączyć kontroler SATA 2? czy tylko SATA ?

 

mam taki problem.... mianowicie posiadam dysk zew. na SATA i potrzebuję szybko zarządzać plikami na nim (możliwie najszybciej)

 

mam kilka alternatyw:

 

- kieszeń zew. na USB (ale transfer max 480Mb)

- kieszeń zew. na firewire (transfer podobny)

- postawić SANa (komputerek + kilka dysków) i mieć dostęp do plików po lanie 100 lub 1000 (w przypadku 1000 musiał bym dokupić kartę sieciową do notebooka)

- kontroler SATA na PCMCIA (transfer "teoretycznie" 1.5Gb/s czyli najszybszy....)o zasilanie do dysku nie muszę się martwić bo mam zasilacz 200W AT

 

jest jeszcze jakaś możliwość ??

 

szukałem na allegro takich kontrolerów ale nic nie znalazłem :( znalazłem za to w internecie fajny bajerek (kontroler wpakowany w zew. obudowę na dyski SATA -> USB) nie jest mi potrzebna cała obudowa, szukam tylko takiej płytki.... czy ktoś wie gdzie to można w Polsce ?

 

Dołączona grafika

Edytowane przez masterdomin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krisJR wielkie dzięki.... nie myślałem, ze to taka tanioszka...... apropo innych rozwiązań... masz jakiś pomysł ? czy opcja z kontrolerem będzie w moim przypadku najlepsza ? jeśli tak to zaraz go zamawiam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat takich karty się nie wypowiadam bo nigdy nie korzystałem z takiego rozwiązania, zawsze używałem kieszeni albo dysków sieciowych. Dysk na USB czy FW ma tą zaletę że bez problemu można go podłączyć do praktycznie każdego komputera w 3sekundy, kontroler SATA takiej mobliności już nie ma.

Edytowane przez KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ale ja jednak skusze się na kontroler... bo mam kilka dysków na s-ata 2.5" 3.5" różna pojemność... przekładanie tego między obudowami byłoby trochę męczące...

 

thx za odp. temat do zamknięcia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie jak już wcześniej napisałem miałbym z zasiłki 200W AT. Rozwiązanie mobilne nie jest ale mi bardziej zależy na szybkości przesyłu danych... Wiesz raz na tydzień podłączyć dysk... zgrać kopię (np 120GB) i koniec.. bardziej potrzebuję system do szybciej archiwizacji danych niż pamięć masową do wymiany plików.. na inny pomysł jeszcze nie wpadłem... plus kontrolera to to, że mógł bym podłączyć 2 dyski jednocześnie i zgrywać pomiędzy nimi pliki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...