Skocz do zawartości
sadbre

9800gx2 Problem Z Wydajnością

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z wydajnością komputera i potrzebuje pomocy...

Komputer jak w sigu tylko że proc leci na 3,8Mhz.

Karta kręcona na 700/1700/2100

Proc 3,8

Sterowniki 175.16 próbowałem też na nowszych ale to samo...

3DMark Score 14879 3DMarks

SM 2.0 Score 6909

SM 3.0 Score 6717

CPU Score 3467

CPU Speed 3810 MHz

 

W bioshocku i cod5 jest chyba ok, ale znów w Unreal Tournament 3 dzieje się coś nie tak bo gra potrafi przyciąć a wcześniej się tak nie działo.

Gdy w opcjach wyłączyłem 1 karte to mam wynik 13836 3DMarks

z dwoma 3DMark Score 14879 3DMarks,czy to nie jest za mała różnica?

parę miesięcy temu miałem na tym samym sprzęcie 17xxx punktów, procek był na 3,7ghz...karta tak samo podkręcona te same sterowniki.

Teraz jestem z 2 tyg po formacie Vista x64 ultitmate + wszystkie łatki, i niewiem co się dzieje...

 

Powinnem miec tak z 2 tys punktów więcej...nie wiem o co chodzi ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź 180.84

 

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=280890

 

do tego zainstaluj najnowsze PhysX_8.10.13

 

 

Jak masz Viste to przetestuj w 3dmark Vantage też.

 

Piszesz, że karta i proc kręcona, jak z temperaturami ? Może się przegrzewa? Zainstaluj Rive Tuner sprawdz temp. ustaw wentylator na 100% jak będzie za wysoko podczas grania, marków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz fizyka wlaczonego , wylacz i sprawdz.

100% rozwiązanie,urok fizyki i SLI mi na 8800GTX to samo się robiło,wyłączenie rozwiązuje sprawę. Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Wiem, że mam włączone i ma być włączone. To nie ja mam problem ale twórca tematu :) Radze czytać wszystkie posty;)

A te miedzy wierszami? Moze on tez ma , niech sprawdzi na twoim przykladzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

W sterownikach mam włączone SLI dla aplikacji.Zresztą bez SLi mam mniejszy wynik tak jak wcześniej pisałem.Fizykę mam wyłączoną(w opcjach agea).

Zainstalowałem sterowniki 178.13 po uprzednim wyczyszczeniu systemu ze straych driverów.

Zrobiłem test w 3DMark Vantage

Wynik z 3DMark Vantage Proc 3.8Ghz karta bez OC:

P6966 GPU 6752 CPU 7698

 

po oc karty

P7470 GPU 7361 CPU 7815

 

kiedyś miałem:

3DMark Score : P9339

CPU Score : 7525

Graphics Score : 10156

 

Mam o 3 tys mniej na karcie dlaczegoooo?

Edytowane przez XsAnThE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wczesniej miales wylaczony antyaliazing i synchronizacje pionowa....i wlacz tego fizyka w agei.

Nie nie miałem wczesniej AA i v sync,fizykę też włączyłem ale nie pomogło, w 3d marku 06 i Vantage jest spadek punktów około 2(2,5) tys w markach.Myślę że to nie wina CPU ponieważ z Vantage widać że jest ok bo większy niż kiedyś(wtedy OC cpu na 3,7 teraz 3,8)...GPU znów teraz mam 7361 wcześniej było GPU 10156...i gdzie to się podziało?Ten sam sprzęt ten sam system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem został rozwiązany... to były zbyt wysokie temp na gpu w spoczunku niby ok ale w stresie dochodziły do 95 stopni na 1 rdzeniu na drugim lepiej bo 85 stopni.Teraz będę musiał pomysleć jak dobrze wentylować budę.Chwilowo mam 2x80mm z przodu wolnoobrotowe które wpuszczają powietrze do środka i z tyłu 120mm co wyrzuca powietrze.No i teraz trzeba dać coś na bok obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem został rozwiązany... to były zbyt wysokie temp na gpu w spoczunku niby ok ale w stresie dochodziły do 95 stopni na 1 rdzeniu na drugim lepiej bo 85 stopni.Teraz będę musiał pomysleć jak dobrze wentylować budę.Chwilowo mam 2x80mm z przodu wolnoobrotowe które wpuszczają powietrze do środka i z tyłu 120mm co wyrzuca powietrze.No i teraz trzeba dać coś na bok obudowy.

 

Zainstaluj RiveTuner i kontroluj predkosc wentylatora. Zanim przeszedlem na wode ja tak robilem, w idle dalem na 65% wentyl (automatycznie sie ustawiało przy uruchomieniu windowsa) było w miare cicho. Podczas grania zmieniałem na 85% (wow) lub 100% jak jakis crysis :). Temp byly ponizej 80*C podczas grania.

 

 

Pisałem w 1 poscie, sprawdz temp :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

widzę że w tym wypadku problemem były jednak temp. i brak dobrej wentylacji wewnątrz obudowy.

ze swojej strony mogę tylko dodać że sterowniki są bardzo ważne. gx2 mam od niedawna, pamiętam że na pierwszych sterach pokroju 180.48 żenująco niski 3dmark 06 w okolicach 13tys z hakiem miałem (wyniki porównywalne do mocno wykręconego 8800gtx na tym samym konfigu co teraz w syg.). Plus kilka gier ewidentnie nie korzystających z uroków SLI w wydaniu kanapki gx2. Zmiana na 180.84 i od razu wszystko w porządku - 3dmark rzędu 18tyś, problemy w grach ustąpiły (np. assasins creed - widoczny zwrost wydajności, czy zpieprzone NFS Undercover - w ogóle możliwość grania przy włączonym SLI, co wczesniej było awykonalne). Testy co prawda na XP 32bit i na gx2 niepodkręcanym, ale różnica kolosalna -> dowód na tezę o niedoprzecenienia wpływie sterowników na wydajność w wypadku takich wynalazków jak gx2.

 

pozdrawiam fanów kanapek;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...