Skocz do zawartości
XvAK

Radiówka -> Tp-link Tl-wr340g -> Planet Wap-4035

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, oto schemat na którym opiera się cały opis:

Dołączona grafika

 

 

 

 

 

Tak więc... Posiadam internet radiowy i chce utworzyć sieć domową (bezprzewodową i przewodową). Posiadam TP-LINK TL-WR340G oraz Planet WAP-4035. Do Planeta jest podpięty kabel od anteny zewnętrznej. W konfiguracji ustawiłem swój MAC jaki miałem na karcie PCI (filtrowanie MAC jest u dostawcy), podałem jego SSID i BSSID (czy jak to się nazywa... MAC jego AP)

Dołączona grafika

W głównej zakładce panelu administracyjnego planeta piszę, że jest połączony z tą siecią, czyli wszystko działa. Schodki zaczynają się po podłączeniu Planeta do TP-LINKa. W panelu daje Quick Setup, podaje IP planeta (jako WAN) - 192.168.0.1, maskę: 255.255.255.0 i domyślną bramkę: 192.168.0.1, następnie tworzy mi sieć w bezprzewodową w domu i zdaje się że wszystko OK... Po podłączeniu Planeta do PC1 nie ma Internetu, tak samo z radiówki na PC2. Co jest nie tak?

 

Jeżeli potrzeba jakieś screeny konfiguracji to wstawie.

Na PC1 jest XP i zintegrowana sieciówka Realtek, a na PC2 jest Vista i TP-LINK TL-WN551G. Po podłączeniu wszystkiego komputery widzą się lecz nie ma na żadnym internetu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...