Skocz do zawartości
Gosu

Dysk 8 Mb Cashe Vs 16 Mb Cashe Sata Ii

Rekomendowane odpowiedzi

Ten 640GB to z serii AAKS czy nie? Ogólnie wydaje mi się że 16mb to taka optymalna wartość. 32mb to już raczej chwyt marketingowy. Rozumiem że zastanawiasz się na którym dysku 160 czy 640 postawić system? Tak czy siak 640 jest nowszym dyskiem, dlatego będziesz szybszy i ma więcej cache.

Edytowane przez HanSolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to AAKS,no ok szybszy,z tym ze sprawa wygląda tak że system masz już postawiony,skonfigurowany itp,i nie chcę za bardzo instalowac od nowa wszystkiego na inyym dysku(dziś go kupiłem kiedy oddałem padniętego Seagatea z seri 11 na gware) jeżeli nie będe miał widocznego wzrostu wydajności.

Dlatego chciałbym wiedzieć czy odczuje tą różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze w testach to WD 160GB ma okolo 40% mniejszy sredni transfer liniowy. Powinnes odczuc roznice.

 

z tym ze sprawa wygląda tak że system masz już postawiony,skonfigurowany itp,i nie chcę za bardzo instalowac od nowa wszystkiego na inyym dysku

Przeciez nie musisz tego robic, wystarczy uruchomic dowolnego Linuksa z plyty LiveCD albo pendrive i skopiowac cala partycje z systemem na drugi dysk.

Krotka instrukcja:

1. zakladasz partycje o takim samym rozmiarze na system na nowym dysku (metoda dowolna)

2. sprawdzasz, ktory dysk ma jakie oznaczenie, zalozmy ze stary to /dev/sda, a nowy to /dev/sdb

fdisk -l

3. kopiujesz bootloadera

dd if=/dev/sda of=/dev/sdb bs=512 count=1

4. kopiujesz partycje z systemem (zakladam, ze jest pierwsza na dysku)

dd if=/dev/sda1 of=/dev/sdb1

WAZNE! Musisz byc 100% pewien, ze w parametrze "if" podasz stary dysk, a w "of" nowy. Jesli wpiszesz odwrotnie skasujesz dane ze starego dysku.

Partycje z danymi mozesz kopiowac tym samym sposobem albo z poziomu systemu uruchomionego z dysku

 

Mozesz tez uzyc Norton Ghost (jest opisany przez Mardoka w temacie o RAIDzie) albo innego podobnego programu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...