Skocz do zawartości
pewu

Asus P5n-e Sli I 4 Gb Ram

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z płytą główną, ramem i Win Xp.

Wczoraj kupiłem 2x 1GB ram Kingston'a. Zadowolony zamontowałem do pc, odpalam i po 3 minutach komputer się zawiesił. Stare ramy to Kingmax'y, też 2x1 GB 800Mhz.

Sprawdzałem w różnych konfiguracjach, wszystkie sloty i wszystkie kości działają poprawnie.

Zrobiłem update biosu, nic nie pomogło.

Gdzieś wyczytałem, że może pomóc zmiana napięcia, lecz nie wiem gdzie i na ile.

 

Byłbym wdzięczny, jakby ktoś mógł mi pomóc.

Z góry dziękuję i życzę Wesołych Świąt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj opcji w biosie v-dimm lub coś takiego i zwiększ o 1 wartość.

Jaka płyta główna??

Ciezko przeczytac tytul?

 

@pewu

Command Rate 2T ustawiles? Taktowanie recznie? Wszytkie timingi recznie czy zostawiles TRFC i inne na auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pewu

Command Rate 2T ustawiles? Taktowanie recznie? Wszytkie timingi recznie czy zostawiles TRFC i inne na auto?

Nic nie zmieniałem, więc pewnie wszystko jest "Auto".

 

Edit:

Tak wygląda Bios na mojej płycie głównej: http://vr-zone.com/articles/asus-p5n-e-sli...4.html?doc=4450

Edytowane przez pewu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od tego

http://resources.vr-zone.com/newvr/image.p.../asus650/23.jpg

CMD na 2T, podstawowe opoznienia zgodnie z danymi producenta, zaawansowane... Coz tu by sie przydalo porzadnie wgryzc co lubia te Kingmaxy. tRFC ustawilbym na 42 o ile samo przestawienie Command Rate nie poprawi stabilnosci. Co do innych to ciezko powiedziec - mam 2 kity duali roznej predkosci i rozmiaru wiec nie wiem jak to ugryzc w Twoim przypadku. Rzuc sie do dzialu LGA775 i temacie o tej plycie - byc moze znajdziesz konkretna odpowiedz jak brykac z 4gb na niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od tego

http://resources.vr-zone.com/newvr/image.p.../asus650/23.jpg

CMD na 2T, podstawowe opoznienia zgodnie z danymi producenta, zaawansowane... Coz tu by sie przydalo porzadnie wgryzc co lubia te Kingmaxy. tRFC ustawilbym na 42 o ile samo przestawienie Command Rate nie poprawi stabilnosci. Co do innych to ciezko powiedziec - mam 2 kity duali roznej predkosci i rozmiaru wiec nie wiem jak to ugryzc w Twoim przypadku. Rzuc sie do dzialu LGA775 i temacie o tej plycie - byc moze znajdziesz konkretna odpowiedz jak brykac z 4gb na niej.

Jednak nie w tym problem. Dałem w biosie wszystko jak było, czyli auto, dodałem wiatraczek na nb i chodzi. Problem tkwił w temperaturze.

 

Tak czy owak, dziękuję za pomoc. :)

Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylator. Dales wentylator na radiator mostka nb ;) W sumie nie moge sie dziwic - sam mialem jakis 60mm, obecne HR-05.

Mój błąd, ale tak mi już jakoś zostało w głowie :)

Planuję teraz wziąć HR-05, tylko myślę, czy w wersji z czy bez SLI. Nie jestem pewny czy HR-05 zmieści się z wentylatorem, a za to HR-05-SLI na pewno się zmieści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...