Skocz do zawartości
Gienek

Jak Uzyskac 16:9 Po Kablu Dvi-hdmi Przy Monitorze Crt I Tv Lcd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i zycze Wesołych Świąt choć w gruncie rzeczy te sie konczą

Panowie mam problem i nie wiem czy to wina tv czy karty a moze sterownikow

Mam problem z uzyskaniem w proporcjach 16:9 (1,78:1)z plyt dvd po kalblu dvi-hdmi jesli mam ustawione w profilach sprzety 1 monitor crt a 2 tv lcd

Obraz jest ok jesli ustawie klon albo jako jedyny ekran tv, natomiast w ww ustawieniu obraz jest bardzo waski wyglada jak 2,35:1: anamorficzny

Ni jak nie moge dojsc o co chodzi

Na dvd stacjonarnym jest ok

Jezeli probuje powiekszyc obraz przez np power dvd nero show time i inny typowy odtwarzacz dvd to obraz z waskiego zamienia sie na idealny kwadrat panoramiczny ale nie wypelna ekrenu lecz jest na srodku. czyli powstaje prostokat 16:9 w srodku ekranu otoczony z 4 stron pasami

Jedynie w koreanskim kmplayerze mogę powiekszyc pan scanem itp ekran na 16:9

ale nie lubie tego odtwarzacza a po 2 chce wiedziec o co chodzi

Poza tym jesli chce wyregulowac kolory wideo w ekranie pomocniczym to sie nie da

zmieniaja sie tylko na monitorze crt

Mam takie wrazenie ze winda nie widzi mojego tv jako 16:9 i wszyskie ustawienia daje przez pryzmat ekranu 4:3 czyli monitora crt

Panowie czy mozna to jakos zmienic?

probowalem roznych sterow i to samo

Wiecie o co chodzi?

Bede wdzieczny za chocby drobne sugestie

pozdrawiam

PS Moj tv to Philips 32 pfl5322/10

a monitor stary philips 107e4

pozdrawiam

 

Witam wszystkich i zycze Wesołych Świąt choć w gruncie rzeczy te sie konczą

Panowie mam problem i nie wiem czy to wina tv czy karty a moze sterownikow

Mam problem z uzyskaniem w proporcjach 16:9 (1,78:1)z plyt dvd po kalblu dvi-hdmi jesli mam ustawione w profilach sprzety 1 monitor crt a 2 tv lcd

Obraz jest ok jesli ustawie klon albo jako jedyny ekran tv, natomiast w ww ustawieniu obraz jest bardzo waski wyglada jak 2,35:1: anamorficzny

Ni jak nie moge dojsc o co chodzi

Na dvd stacjonarnym jest ok

Jezeli probuje powiekszyc obraz przez np power dvd nero show time i inny typowy odtwarzacz dvd to obraz z waskiego zamienia sie na idealny kwadrat panoramiczny ale nie wypelna ekrenu lecz jest na srodku. czyli powstaje prostokat 16:9 w srodku ekranu otoczony z 4 stron pasami

Jedynie w koreanskim kmplayerze mogę powiekszyc pan scanem itp ekran na 16:9

ale nie lubie tego odtwarzacza a po 2 chce wiedziec o co chodzi

Poza tym jesli chce wyregulowac kolory wideo w ekranie pomocniczym to sie nie da

zmieniaja sie tylko na monitorze crt

Mam takie wrazenie ze winda nie widzi mojego tv jako 16:9 i wszyskie ustawienia daje przez pryzmat ekranu 4:3 czyli monitora crt

Panowie czy mozna to jakos zmienic?

probowalem roznych sterow i to samo

Wiecie o co chodzi?

Bede wdzieczny za chocby drobne sugestie

pozdrawiam

PS Moj tv to Philips 32 pfl5322/10

a monitor stary philips 107e4

grafika jeszcze na agp stary szrot ale do filmow starcza fx5200

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam TV Samsunga 32 cale fullHD i proporcje ustawiam w samym TV, czy chce 4:3 czy 16:9. Na pilocie chyba mam screen size przycisk :)

witam Kinslayer czyzby Twoj nick mial cos wspolnego z moim ukochanym Nightwishem??:D

ja tez mam mozliwosc ustawienia ekranu 4:3 16:9 zoom napisy itd ale nie w tym rzecz

ale dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ustawić w panelu sterownia nvidia jako pierwszy ten LCD, ja mam plazmę połączoną z lapkiem HDMI-HDMI i ustawiona jako pierwszą, do odtwarzania filmów używam SubEdit Playera i nie ma żadnych problemów (karta w lapku Quadro NVS 320M, sterowniki 176.56).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Kinslayer czyzby Twoj nick mial cos wspolnego z moim ukochanym Nightwishem??:D

ja tez mam mozliwosc ustawienia ekranu 4:3 16:9 zoom napisy itd ale nie w tym rzecz

ale dzieki za odp

 

Nie inaczej jak Nightwish :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ustawić w panelu sterownia nvidia jako pierwszy ten LCD, ja mam plazmę połączoną z lapkiem HDMI-HDMI i ustawiona jako pierwszą, do odtwarzania filmów używam SubEdit Playera i nie ma żadnych problemów (karta w lapku Quadro NVS 320M, sterowniki 176.56).

Hill jak wezm lcd na pierwszy ekran to wtedy jest on monitorem roboczym a crt ma ograniczone funkcje-czyli mozna tylko filny ogladac

ale dzieki za odp

pozdrawiam

Edytowane przez Gienek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...