Skocz do zawartości
kolunio27

Jak Zmienic Dostep Ograniczony Na Pelny Lub Lokalny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takiepytanko czy ktos z Wsa sie orientuje w jaki sposob zmienic status sieci z DOSTEPU OGRANICZONEGO na dostep pelny lub lokalny w Viscie???

Posiadam laptopa z wifi i chce udostepnic druga karta internet innemu kompowi ale zawsze przy tym polaczeniu jest komunikat dostep ograniczony. Raz udalo mi sie uzyskac dostep lokalny ale sam nie wiem jak...

Siec przez Wifi jest ustawiona na publiczna i ta lokalna tez...

Wszystkie zapory wylaczone i dalej nic...

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak rozumiem chesz zrobić ze swojego lapka "router" do dzielenia swojego połączenia internetowego.

tak więc po pierwsze jeśli net masz przez WiFi a dzielić chcesz przez wbudowaną sieciówke po kablu to:

1. karta sieciowa "na kablu" jak i sieciówka twojego znajomego muszaą być w tej samej grupie adresów sieciowych np 192.168.1.1 - -twoj lapek i 192.168.1.xxx komp twojego znajomego

maska podsieci standart czyli 255.255.255.0 na obu kompach u ciebie na lapku brama i dns bez wpisów, natomiast u znajomego brama na adres ip twojego kompa czyli 192.168.1.1 i dns również.

2. następnie we właściwosciach połączenia sieciowego (WiFi) na którym masz internet jest zakładka udostępnienie. Zaznaczasz tam opcje udostepnienia internetowego osobom w twojej sieci ito wszystko ;p

U mnie w chacie jest identycznie dziele net z komórki przez Ap wiec troszke więcej zabawy ale meritum sprawy to samo ;p

Pozdro i na przyszłość używaj szukajki bylo już milion razy ;p

 

oczywiście nie będzie działać jeśli np. TTL jest ustawiony na 1... ale to raczej niemożliwe ;p

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak rozumiem chesz zrobić ze swojego lapka "router" do dzielenia swojego połączenia internetowego.

tak więc po pierwsze jeśli net masz przez WiFi a dzielić chcesz przez wbudowaną sieciówke po kablu to:

1. karta sieciowa "na kablu" jak i sieciówka twojego znajomego muszaą być w tej samej grupie adresów sieciowych np 192.168.1.1 - -twoj lapek i 192.168.1.xxx komp twojego znajomego

maska podsieci standart czyli 255.255.255.0 na obu kompach u ciebie na lapku brama i dns bez wpisów, natomiast u znajomego brama na adres ip twojego kompa czyli 192.168.1.1 i dns również.

2. następnie we właściwosciach połączenia sieciowego (WiFi) na którym masz internet jest zakładka udostępnienie. Zaznaczasz tam opcje udostepnienia internetowego osobom w twojej sieci ito wszystko ;p

U mnie w chacie jest identycznie dziele net z komórki przez Ap wiec troszke więcej zabawy ale meritum sprawy to samo ;p

Pozdro i na przyszłość używaj szukajki bylo już milion razy ;p

 

oczywiście nie będzie działać jeśli np. TTL jest ustawiony na 1... ale to raczej niemożliwe ;p

Ok dzieki za wyajsnienie ale mam jeszcze pytanko dlaczego vista we wlasciwosciach karty sieciowej przez ktora udostepniam net wpisuje mi automatycznie DNS-y nawet jak je wymaze i dam na ok to pozniej po wejsciu dalej sa....

 

Jeszcze jedna sprawa z tym poolaczeniem lokalnym, ze mam caly czas dostep ograniczony i po pewnym czasie zrywa polaczenie okolo5min...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez karte która udostępnia net zawsze bedzie dostep ograniczony badz lokalny tak juz jest, karta "robi" tylko za medium do udostepnienia natomiast u twojego znajomego status powinien sie zmienic na lokalne i internet.

Co do DNS-ów to winda zawsze wpisuje z automatu ... najważniejsze aby kumpel miał dns i brame ustawione na ip twojej karty przez którą udostępniasz. Odnośnie zrywania połączenia to niestety wróżką nie jestem a przyczyn może być wiele, teoretycznie jeśli to jest połączenie typu komputer-komputer to po wyłaczeniu jednego z komputerów taka sytuacja może mieć miejsce . Raaczej używacie huba albo switcha wiec powinno być ok... jeśli routera to należy pamiętać żeby oba kable podpiete były pod zwykłe gniazda Lan a nie WAN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...