Skocz do zawartości
Skolim

Baaardzo dziwne wyniki 3dMarka 2001.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :!:

Zacznę od linka: http://service.futuremark.com/compare?2k1=6334695

A traz o co mi chodzi :)

Zerknijcie na te winiki sa tragicznie niskie:

 

Fill Rate (Single-Texturing)(MTexels/s) 627.1 powinno być ~1000

Fill Rate (Multi-Texturing)(MTexels/s) 628.1 powinno być ~2000

Environment Bump Mapping(FPS) 116.5 powinno być ~203

DOT3 Bump Mapping(FPS) 87.1 powinno być ~170

 

Pozostałe wyniki zaawansowanych testów tez cienko się prezentują, choc testy GAME sa w miare OK. Jak myslicie czego to wina :?:

Na komputerze mam Dx9.0 i stery 43.45 sprawdzałem tez inne i jest to samo. Wyniki na nie kręconej karcie prezentuja się tak samo biednie. Pamietam, że wczesniej (kilka tygodni temu) przeprowadzałem testy i tych rozbiezności nie było. Więc pewnie coś z systemem, ale co :?:. Moze miał ktos podobny problem.

PS. Opcja szukaj nie pomogła :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogole pixel shader masz tez strasznie niski, a advanced pixel shader to juz szkoda gadac :/

W zakladkach sterownikow daj wszystko na domyslne. Od taktowan poprzez wszystkie ustawienia. Moze dales jakies buforowanie Z albo przydzieliles pamiec o dziwnym rozmiarze w zakladce direct3d. Bo nawet przeinstalowanie sterownikow nie pomoze poniewaz one sobie zapamietuja poprzednie ustawienia (nawet jezeli wgrywasz inna wersje).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi tylko o to ze porównywałem wyniki i te pierwsze są na jednakowym poziomie - prawie ale 

Fill Rate juz kolega ma nizsze :( - moze cos z AGP ??

no i to nawet sporo nizsze z agp powiadasz hmm tak tylko co :? x2 to raczej nie ma wlaczone bo by chyba az takiego wysokiego wyniku nie osiagnal a moze niech wlaczy jesli nie ma fast writes moze to cos pomoze :?

pozdrav

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff... uporałem się :)

Najpiew wywaliłem stery i wykopałem płytke z jakimiś starymi, ale bez zmian :(

Potem wywaliłem Dx9.0 zainstalowałem Dx8.1 dalej qpa, w koncu wywaliłem dx i sterowniki zainstalowałem w kolejności sterowniki (te starsze) i potem Dx9.0 i nareszcie wróciło do normy :)

Swoja drogą zobaczcie:

http://service.futuremark.com/compare?2k1=6335704

Jak na taką makabryczną różnice w poszczególnych testach to 200 pkt. różnicy ogólnego wyniku to trochę mało :? .

Cos mi tu śmierdzi :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem, że problem się rozwiazał, ale nie jestem pewny co było jego przycznyą (pewnie stery cos namiszały) :( . Filtowanie anizotropowe i AntyAliasing były pierwszymi rzeczami które sprawdziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...