Skocz do zawartości
Maxforce

DFI Lanparty UT X58-T3EH8 | DK X58-T3EH6 | JR X58-T3H6

Rekomendowane odpowiedzi

Sekcja zasilania PWM ma prawo się mocno rozgrzewać więc nie ma obawy.

Nowy bios 05/08/2009 znacznie lepiej prowadzi pamięci. 960 MHz uzyskałem na nominalnym 1,65V, testy trwają.

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zaraz zapodam tego Biosa ,moze bedzie jakas poprawa .

 

Swoja droga mam dziwne problemy , wczesniej stabilne uystawienia

na ktorych uruchamialem kompa z 20x i wszystko dzialalo przez kilka dni ,

wczytane po 2 dniach przerwy zawieszaja kompa przy starcie ,jak myslicie moze byc to wina biosu ?

do dzis jechalem na LX58D428.BIN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie moze na jakich biosach dzialacie ?

Ja od 3 dni na LX58D508.BIN zadnej poprawy ,te same jaja

203x20 bez turbo 2 dni chodzi nonstop ,gry ,troche benchmarkow

wylonczony na noc po owych 2 dniach ciaglej pracy ,rano nie mozna go uruchomic :/

Albo 203x20+ Turbo , raz zalapie mnoznik 21 innym razem nie :/ szlak mnie trafia

musowo cos musi byc uwalone , podejrzewam mobasa .

 

Teraz kombinuje z 2 kostkami pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyper_2002

 

Jezeli to mozliwe , moglbys podzielic sie swoimi ustawieniami Biosu , szybko latwo i bezbolesnie

za pomoca programu ABS ?

 

To samo pytanie do innych posiadaczy DFI ktorym udalo sie ladnie podkrecic swoje proce ,tak powyzej 4GHz

 

no wiec

panowie do dziela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyper_2002

 

Jezeli to mozliwe , moglbys podzielic sie swoimi ustawieniami Biosu , szybko latwo i bezbolesnie

za pomoca programu ABS ?

 

To samo pytanie do innych posiadaczy DFI ktorym udalo sie ladnie podkrecic swoje proce ,tak powyzej 4GHz

 

no wiec

panowie do dziela

Czym to robić ?? Spod OS czy Bios-u ?? Naświetl sprawę bo jest mi to obce .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na plycie z sterownikami masz ten progs : Auto Boost System ( ABS_SETUP.EXE )

ewentualnie zawsze aktualne wersje z strony DFI : http://www.dfi.com.tw/portal/CM/cmproduct/...l&mode=view

 

Z poziomu tego programu mozesz odczytac ustawienia biosu , zapisac je jako plik w systemie

mozesz rownie niejako z Automata wlonczyc Auto Overclocking ,ale tego nie polecam

bo tego typu progsy sa cienkie w OC .

Edytowane przez Mario2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje profile dla bios 05/08 - program ABS

1 Profil - 4 rdzenie 4,2GHz HT on

2 Profil - 4 rdzenie xx GHz HT off

3. Profil - 2 rdzenie HT off

4. Max blck (230 MHz)

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

atomel

 

Dzieki ,troche sie pomeczylem z tym profilem ,niestety nic poprawy i same problemy

mam inne pamieci na CL7 winda zaliczala reset , wracam do swoich ustawien.

 

moze ktos sie orientuje od czego zalezy stosunek napiec CPUcore Vs CPU VTT

gdzies slyszalem ze na naszych mobasach DFI wszystko powinno smigac z nizszym VTT

niz np na Asusie R2 z drugiej strony to VTT powinno byc zalezne od indywidualnych cech danego procka .?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie temp PWM w stresie? I napiszcie czy chlodzone wc czy nie.

Bo mi w stresie pokazuje ok 78 stopni. W idle ok 57.

 

Widze ze u kolegi hyper_2002 jest 81 stopni w stresie

 

PS. Czy podwyzszenie napiecia NB duzo daje w stabilnosci systemu? I czy przy podwyzszeniu napiecia nb mozna zmniejszyc napiecia procka?

 

Bo zamienilem w koncu 920 C0 na D0 i testuje stabilnosc 4 ghz na powietrzu.

 

Niestety u mnie na biosie 05.08 komp uruchamia sie dluzej. Tzn nie ma 1 pikniecia i rusza tylko takie jakby mielenie i komp uruchamia sie po dluzszej chwili. Na biosie 2.27 jest ok.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obecnej płycie 64-65*C przy Vcore 1,31V. stress i ok 53*C idle. W poprzedniej miałem więcej - ponad 75*C w stesie. Chłodzenie oryginalne z transpiper. Na radiatorze PWM zamontowałem mały wentylator 60 mm, który znacznie pomaga.

 

Z moich doświadczeń wzrost na NB wskazany jedynie powyżej 205-208 bclk.

Dłuższe mielenie jak mi się wydaje związane jest z doborem ustawień przez płytę w przypadku gdy użytkownik ustawił je na auto. Nowy bios pewnie ma inne algorytmy/parametry niż poprzednie.

Gratulacje z powodu zakupu procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam . mam prosbe posiadam plyte DK , 920 OC + mugen 2 i 2X2GB OCZ Reaper 1600 napiecia mam takie CPU VID-1.385V CPU VTT- 1,39V

DRAM Bus- 1.89V zegar procka mam ustawiony 190*20 + Turbo czyli 4GHz Temp 39-40 C a w stresie dochodzi do 80. czytalem ze dla tego procka max napiecie na ramie to 1,65V ale u mnie nie ma szans na dzialanie na takim napieciu prime95 odrazu wywala minimum to 1,8V co o tym myslicie i czy pozostale napiecia mieszcza sie w normie. Dodam ze producent ramu pisze ze moga one pracowac spokojnie na 1.95V

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to procek C0 to napięcia CPU VID i CPU VTT oraz temperatury w normie.

DRAM Bus za wysokie do pracy 24/7. Pamięci to zniosą ale kontroler w procu niekoniecznie. Masz przecież niższy mnożnik dla pamięci x6 i możesz zmniejszyć napięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obecnej płycie 64-65*C przy Vcore 1,31V. stress i ok 53*C idle. W poprzedniej miałem więcej - ponad 75*C w stesie. Chłodzenie oryginalne z transpiper. Na radiatorze PWM zamontowałem mały wentylator 60 mm, który znacznie pomaga.

W jakiej pozycji masz obudowę ? Jeśli stoi to pokazałbyś foto z tym wentylem na sekcji zasilania... [dokladnie chodzi mi jak zaczepiles go]. Obecnie przy 4.3GHz rzadko kiedy przekraczam 60C przy codziennej pracy , co innego przy syntetykach które dają obciążenie 100% . Swoją drogą tragedii bym nie robił temp. na sekcji mogą być nawet ponad 100C :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to procek C0 to napięcia CPU VID i CPU VTT oraz temperatury w normie.

DRAM Bus za wysokie do pracy 24/7. Pamięci to zniosą ale kontroler w procu niekoniecznie. Masz przecież niższy mnożnik dla pamięci x6 i możesz zmniejszyć napięcie.

 

 

zrobilem tak jak Pan mowil zmniejszylem mnoznik na 6 i napiecie na 1.65V a uncore frequency mam na x16 jak narazie prime95 trzyma nie wywala i temperatura na procku spadla o 5 stopni ale PWM w stresie mam 75 stopni. Dopiero zaczynam przygode z podkrecaniem i nie wszystko jeszcze lapie ale jak zmniejszylem mnoznik to teraz mam pamieci taktowane na 1139 zamiast 1600 czy to troche nie za malo a timingi mam standardowe 7-7-7-24 mozna cos na to jeszcze poradzic pozostale ustawienia mam na auto. Z gory dziekuje za odpowiedz .

Edytowane przez andrzejs82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci o wyższych taktach nie dają specjalnego przyrostu wydajności. Do i920 są zestawy triple channel przystosowane do napięcia 1,65V ale zysk wydajności nie jest powalający (parę procent). Lepiej więc kręcić wyżej procesor.

 

Tutaj zdjęcie wentylatorka montowanego na "wcisk" między zapinkę i radiator

Dołączona grafika

Edytowane przez atomel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci o wyższych taktach nie dają specjalnego przyrostu wydajności. Do i920 są zestawy triple channel przystosowane do napięcia 1,65V ale zysk wydajności nie jest powalający (parę procent). Lepiej więc kręcić wyżej procesor.

 

Tutaj zdjęcie wentylatorka montowanego na "wcisk" między zapinkę i radiator

I jaka różnica w tempach na sekcji Z tym wentylem i bez niego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci o wyższych taktach nie dają specjalnego przyrostu wydajności. Do i920 są zestawy triple channel przystosowane do napięcia 1,65V ale zysk wydajności nie jest powalający (parę procent). Lepiej więc kręcić wyżej procesor.

 

Tutaj zdjęcie wentylatorka montowanego na "wcisk" między zapinkę i radiator

Dołączona grafika

 

ok wiec zostawiam tak jak jest x6 tylko nie wiem jakie uncore frequency ustawic jak narazie mam x16 zostawic tak czy dac wyzej i czy takie timingi zostawic 7-7-7-24 czy dac na auto ? a co do procka to powyzej 190 nie chce sie winda wlaczyc . Dziekuje za odpowiedzi jest Pan bardzo pomocny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 5-7*C.

 

Przy pamięciach x6 uncore frequency wystarczy x 12

ok wiec pamieci mam na x6 (1139) uncore x12 napiecie 1,65V timingi 7-7-7-24 procek 20*190+turbo czyli jakies 4GHz napiecie 1,385V przy turbo temperatura procka 39 C a w stresie kolo 75 .temperatura chipsetu 48 C w stresie 58 C przy napieciu 1,39 V. temperatura PWM w stresie kolo 78 C. Zostawic tak czy mozna cos zmienic ? nie wiem czemu ale przy zmiane CPU Base Clock np na 200 winda sie nie wlacza 190 to chyba max u mnie albo moze trzeba cos jeszcze zmienic w biosie . Jeszcze raz dziekuje wkoncu doczekalem sie fachowej pomocy .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...