Skocz do zawartości
Maxforce

DFI Lanparty UT X58-T3EH8 | DK X58-T3EH6 | JR X58-T3H6

Rekomendowane odpowiedzi

DARK666

 

Z windy 7 kozysta lekko polowa posiadaczy i7 z tego threada

Co do screena to zapodaj przynajmniej 10 minut z Prime95 :)

bo takiego z GG i CPU-Z to mozna i 4.6GHz zrobic

te procki tak maja , ze w miare pelna stabilnosc osiagaja 300-400MHz ponizej max OC

Witam

 

Mam pytanie, moj procesor Xeon w3520 to odpowiednik 920 D0 i mam 1 pytanie do was.

Posiadacze plyty DFI UT + Xeon w3520 + korzystajacy z windows 7 jezeli sa tacy,

czy dziala u was Turbo Boost tak samo jak na Vista x64 ?

U mnie pokazuje sie mnozkik x12 zamiast x21, nie pomaga ustawienie High Performance.

Moje ustawienia BIOS-u:

-EIST-ENABLED

-CXE-AUTO/C1E i reszte probowalem nawet DISABLED i nic

Napiecia roznie od 1.200 do 1.300V, nawet AUTO kombinowalem jak wyzej na zdjeciu i weszlo x22 ale chwilowo, moze wie ktos jak pomoc ?

 

Korzystam z programu i7Turbo i Multi Boost do pomocy ale to nie jest jak powinno.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eist to jest opcja oszczędzania energii więc normalne że masz mnożnik 12x, poczytaj kilka poprzednich stron o ile dobrze pamiętam było tam całkiem sporo o tym. jak masz turbo to radzę też zwrócić uwagę na opcję od tdp warto ją wyłączyć bo turbo będzie szaleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze mnie nie zrozumiales, Turbo dziala normalnie na XP i na Vista x64, jedynie w Windows 7 nie dziala poprawnie. A co do opcji w Biosie to wiem do czego sluza, poza tym moje ustawienia to:

 

CPU Feature

Set VR Current Limit Max: Enabled

Thermal Management Control: Disabled

EIST Function: Enabled

CxE Function: AUTO / DISABLED i kazde inne probowalem

Execute Disable Bit: Disabled

Virtualization Technology: Disabled

 

Logical Processor Setting

Intel HT Technology: Enabled

Active Processor Cores: All

 

Voltage Setting

O.C. Shut Down Free: Disable O.C.S.D.F lub ENABLED to samo

CPU VID Control: AUTO

CPU VID Special Add Limit: Enabled

CPU VID Special Add: 108.80%

Vcore Droop Control: Disabled

DRAM Bus Voltage: 1.605v

DRAM PWM Switch Frequency: Nominal

DRAM PWM Phase Control: 2 Phase Operation

CPU VTT Special Add: AUTO

CPU VTT Voltage: 1.27v

VTT PWM Switch Frequency: Nominal

VTT PWM Phase Control: 2 Phase Operation

CPU PLL Voltage: 1.80v

IOH/ICH 1.1V Voltage: 1.17v

IOH Analog Voltage: 1.15v

ICH 1.5 Voltage: 1.5v

ICH 1.05V Voltage: 1.05v

 

 

PPM Function: Enabled

Turbo Mode Function: Enabled

1 core Max Turbo Ratio: 22x

2 core Max Turbo Ratio: 21x

3 core Max Turbo Ratio: 21x

4 core Max Turbo Ratio: 21x

CPU Non-Turbo Clock Ratio: 20x

BCLK = 200

 

Jak ktos potrafi to niech pomoze

Edytowane przez DARK666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze mnie nie zrozumiales, Turbo dziala normalnie na XP i na Vista x64, jedynie w Windows 7 nie dziala poprawnie. A co do opcji w Biosie to wiem do czego sluza, poza tym moje ustawienia to:

 

CPU Feature

Set VR Current Limit Max: Enabled

Thermal Management Control: Disabled

EIST Function: Enabled

CxE Function: AUTO / DISABLED i kazde inne probowalem

Execute Disable Bit: Disabled

Virtualization Technology: Disabled

 

Logical Processor Setting

Intel HT Technology: Enabled

Active Processor Cores: All

 

Voltage Setting

O.C. Shut Down Free: Disable O.C.S.D.F lub ENABLED to samo

CPU VID Control: AUTO

CPU VID Special Add Limit: Enabled

CPU VID Special Add: 108.80%

Vcore Droop Control: Disabled

DRAM Bus Voltage: 1.605v

DRAM PWM Switch Frequency: Nominal

DRAM PWM Phase Control: 2 Phase Operation

CPU VTT Special Add: AUTO

CPU VTT Voltage: 1.27v

VTT PWM Switch Frequency: Nominal

VTT PWM Phase Control: 2 Phase Operation

CPU PLL Voltage: 1.80v

IOH/ICH 1.1V Voltage: 1.17v

IOH Analog Voltage: 1.15v

ICH 1.5 Voltage: 1.5v

ICH 1.05V Voltage: 1.05v

 

 

PPM Function: Enabled

Turbo Mode Function: Enabled

1 core Max Turbo Ratio: 22x

2 core Max Turbo Ratio: 21x

3 core Max Turbo Ratio: 21x

4 core Max Turbo Ratio: 21x

CPU Non-Turbo Clock Ratio: 20x

BCLK = 200

 

Jak ktos potrafi to niech pomoze

przepisales te ustawienia czy zczytales jakos plik abs?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

oo a to ciekawe, zainteresowalo mnie ten screen.

Dołączona grafika

1.088 na 4.4 ! ale vtt 1.42 ... to tak mozna :D ? taka roznica napiecia miedzy vcore a vtt nie jest szkodliwa? jakos mialem wrazenie czytajac i patrzac na screeny innych ze vtt powinien byc zblizony/nizszy od vcore... ktos mi to moze wyjasnic :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj temat tutaj:

3332065[/snapback]

oo a to ciekawe, zainteresowalo mnie ten screen.

Dołączona grafika

1.088 na 4.4 ! ale vtt 1.42 ... to tak mozna :D ? taka roznica napiecia miedzy vcore a vtt nie jest szkodliwa? jakos mialem wrazenie czytajac i patrzac na screeny innych ze vtt powinien byc zblizony/nizszy od vcore... ktos mi to moze wyjasnic :)?

siema

 

Żle zinterpretowales screena :) on ma 1.088v na 4.4 GHz w idle a load 1.312v.

Wiem bo mam tak samo u siebie, ustawienia AUTO

+ 108.88% [u mnie] a uniego +110.10%.

 

Zobacz screen wyzej moj , mam 1.088v mnoznik x22 i 4.4GHz !! :)

 

A to ze ma Cpu vtt 1.42v to dlatego ze ma Corsair Dominator 2000mhz cl7 [ELPIDA HYPER]

ktore lubia wysokie napiecia. DFI znakomicie prowadzi pamieci i tutaj 1.42v to jest smiech,

dla Asusa sa duzo wyzsze rzedu 1.50-1.54v

Edytowane przez DARK666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do zmiany swoich pamieci OCZ XMP 1333 MHz, co polecacie pod DFI ?

Wiem ze bardzo dobrze prowadzi pamieci ale nie zamierzam [jednak] kupowac Corsair Dominator GT

bo zabijaja cena. Co jest warte uwagi , chodzi oczywiscie pod OC.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam sie do zmiany swoich pamieci OCZ XMP 1333 MHz, co polecacie pod DFI ?

Wiem ze bardzo dobrze prowadzi pamieci ale nie zamierzam [jednak] kupowac Corsair Dominator GT

bo zabijaja cena. Co jest warte uwagi , chodzi oczywiscie pod OC.

 

Pozdrawiam

Krzysiek

good ramy 1600 :) LINK

 

sam nie wiem czy ich nie wezmę. podobnie jak dominatory te również zabijają ceną ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. stosunek cena a możliwości jest porażająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna jakos obnizyc min. napiecie na vtt? 1.21 mam minimalne w biosie, a przy 3.6 bez Ht (profil do pracy na necie) mysle ze by spokojnie nizej poszedl niz 1.21...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jakies problemy na punkcie napiec ? HT off ~ to prawie quad 9xxx takze dla mnie jest to marnotrawstwo i7[w tym jego sila wlasnie]. Na jakim BIOS-ie jedziesz >?

 

Ja polecam BIOS 04/28 - > dla mnie najlepszy , obecnie wrocilem do starego 02/27

Teraz czekam za Biosem usprawniajacym Xeony pod windows 7

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 3.6 ht on 1.1v i 4.0 ht on 1.18v mam opanowane :) Teraz chcialem sprawdzic czy do neta (nie trza ht miec on i tak wszystko smiga superszybko) oplaca mi sie zjezdzac z napieciami, ale widze ze 200x18 osiagam przy 1.0625 w stresie skacze na 1.072 wiec duzo nie oszczedzam :/. Myslalem ze jakby jeszcze napiecie na vtt zmniejszyc to tempy by jeszcze bardziej spadly (3.6ht off max 60 w stresie), tylko bios na to nie pozwala :/ a na screenach z gigusia widzialem wlasnie ustawienia vtt nizsze niz 1.21

 

edit:

bios 1/06 i raczej nie bede zmienial bo niemam poki co jakis problemow (ale to raczej pewnie z niewiedzy :P)

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prosbe moze ktos mi napisac jak krok po kroku zaktualizowac bios bo wyszedl nowy, nigdy jeszcze tego nie robilem i jakos mi nie wychodzi nie wiem o co chodzi z tym pen drivem startowym itd niby jest napisane co i jak ale jakos nie lapie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prosbe moze ktos mi napisac jak krok po kroku zaktualizowac bios bo wyszedl nowy, nigdy jeszcze tego nie robilem i jakos mi nie wychodzi nie wiem o co chodzi z tym pen drivem startowym itd niby jest napisane co i jak ale jakos nie lapie

 

1. pobierasz narzędzie HP USB Disk storage format Tool STĄD

2. ściągasz a następnie wypakowujesz do katalogu pliki DOSowskie : LINK

 

3. odpalasz wcześniej ściągnięty program (HP USB Disk storage format Tool)

4. wybierasz swoją pamięć USB , wybierasz formatowanie FAT , zaznaczasz QuickFormat i NAJWAŻNIEJSZY moment zaznaczasz ''Create a DOS startup disk" > using DOS system files located at: i podajesz ścieżkę do folderu, który wcześniej wypakowałeś w pkt. 2 . , następnie START > OK i zamykasz.

5. teraz ze strony DFI pobierasz zzipowany Bios do swojej płyty np. LX58D619.zip

6. przerzucasz wszystkie pliki na już przygotowaną pamięć USB > bootujesz system z pamięci USB (przestawiasz w Biosie w BootDevicePriority). Proces flashowania rozpocznie się sam a o jego powodzeniu zostaniesz poinformowany.

 

wersja z obrazkami TUTAJ

 

Pozdr.

Edytowane przez hyper_2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko1 - oplaca sie zmieniac bios z 1/06 ? Troche stary mam chyba, a kompletnie nie sledzilem nowszych wersji i czy cos poprawiaja.

pytanko2 - da sie jakims sposobem zmienic CPU PLL? podobno tak wysokie nie jest potrzebne, i zmniejszenie napiecia tam na 1.4/1.5 pomaga przy OC...ale widze w biosie ze nizej sie nieda:( Jakies aplikacje zalatwia to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanko1 - oplaca sie zmieniac bios z 1/06 ? Troche stary mam chyba, a kompletnie nie sledzilem nowszych wersji i czy cos poprawiaja.

pytanko2 - da sie jakims sposobem zmienic CPU PLL? podobno tak wysokie nie jest potrzebne, i zmniejszenie napiecia tam na 1.4/1.5 pomaga przy OC...ale widze w biosie ze nizej sie nieda:( Jakies aplikacje zalatwia to?

widze ze masz jakas obsesje na napiecia,chyba juz ktos sie o to pytal,moze jakis atom bylby lepszy???????? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa tacy co kreca w gore bo ich to ciesz, a sa tacy co kreca w dol. Jakos zawsze mi sie wydawalo ze sztuka w OC jest osiagniecie nie tyle wyniku, co wyniku jak najmniejszym kosztem :) [oczywiscie pomijam extremalne podkrecanie dla samych MHz].

Pozatym takie podejscie pozwala mi sie nauczyc plytki, juz znacznie latwiej osiagam na niej to co chce po paru dniach krecenia w ten sposob. Przynajmniej widze granice dobrze

No i temperatury, ja niemam / niezamierzam miec LC, wiec dzieki takim zabiegom moge wyzej podkrecic proca na AC

 

to powinno rozwiac watpliwosci , Teraz czekam na odp. na pytania :)

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa tacy co kreca w gore bo ich to ciesz, a sa tacy co kreca w dol. Jakos zawsze mi sie wydawalo ze sztuka w OC jest osiagniecie nie tyle wyniku, co wyniku jak najmniejszym kosztem :) [oczywiscie pomijam extremalne podkrecanie dla samych MHz].

Pozatym takie podejscie pozwala mi sie nauczyc plytki, juz znacznie latwiej osiagam na niej to co chce po paru dniach krecenia w ten sposob. Przynajmniej widze granice dobrze

No i temperatury, ja niemam / niezamierzam miec LC, wiec dzieki takim zabiegom moge wyzej podkrecic proca na AC

 

to powinno rozwiac watpliwosci , Teraz czekam na odp. na pytania :)

hmmm,ciekawe podejscie musze to sprawdzic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im fuckin Green! :lol2:

Dołączona grafika

 

Srednio :)

 

Wiem co zrobiles za manewr, masz napiecia na AUTO + XXX.XX%

Przeszedl Linx-a i tempy spadly=spadlo napiecie :)

 

Mi przechodzi Prime 95 przy Auto +105.70% [1.312v] (4.2-4.3GHz) a w IDLE mam 1.04v

 

Przy testach dorzuc screena z programu i7Turbo [widac jaki jest mnoznik] i czy

funckja C1E jest wlaczona :D

Nawet mozesz poszalec z CPU Tweaker, przydatny programik

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srednio :)

 

Wiem co zrobiles za manewr, masz napiecia na AUTO + XXX.XX%

Przeszedl Linx-a i tempy spadly=spadlo napiecie :)

 

Mi przechodzi Prime 95 przy Auto +105.70% [1.312v] (4.2-4.3GHz) a w IDLE mam 1.04v

 

Przy testach dorzuc screena z programu i7Turbo [widac jaki jest mnoznik] i czy

funckja C1E jest wlaczona :D

Nawet mozesz poszalec z CPU Tweaker, przydatny programik

 

Pozdrawiam

nie,nie wiem po co zmienial screena,wczoraj mial na 1v jak linx szedli obciazenie bylo widoczne w realtemp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przyznac ze trafil rewelacyjna sztuke proca , jaki ma Batch ######## ?

Ja nie bawie sie w "undervolting". Naprawde rozumiem go ze chce oszczedzic troche "wacikow"

ale przy i7 duzo tego nie zaoszczedzi.

 

Mimo wszystko mozna pogratulowac dobrej sztuki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dark

zerknij na glowny temat o nahalemie, oszczedzic idzie i to duzo, wrzucilem wczoraj wykresy - prawie 100W roznicy na samym procku, ale to raczej jak pisalem nie tylko o oszczedzanie chodzi ja tak podkrecam bo inaczje nie umiem :P Chyba mi z paru latach pracy na lapkach zostalo, bo tam to standard jest zeby bateria dluzej trzymala :D

 

a screena zmienilem, bo na nowym jest 198x17 :) Przy 200 juz sa resety na 1.0. Screen juz z idle, wiec napiecie leciutko spadlo, ale w stresie jak max zauwazyl bylo 1.008V (1.0 bios).

Niestety w DK nie ma opcji AUTO + procenty, strasznie na poczatku na tym ubolewalem bo pewnie znacznie latwiej by mi sie krecilo. Mam tylko ustawienie na sztywko Vcore, ew. przy vtt mam Special Add ale z niego nie korzystam

 

batch:

Dołączona grafika

 

@down

strasnie :D choc teraz przerwa, moje ego narazie zaspokojone :P

Edytowane przez ilear

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...