Skocz do zawartości
Maxforce

DFI Lanparty UT X58-T3EH8 | DK X58-T3EH6 | JR X58-T3H6

Rekomendowane odpowiedzi

hehehehe,jeszcze mozesz wylaczyc glosniki i monitor przyciemnic,bedzie power green

maax, lub wyłączyć komputer i zapomnieć o jego istnieniu :rolleyes:

Edytowane przez MatroX13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maax, lub wyłączyć komputer i zapomnieć o jego istnieniu :rolleyes:

hmm,nie przesadzajmy,gosc jest oszczedny :)

ja u siebie ustawilem napieciena 103% to minimalnie w cpu-z pokazywalo 1.008v

teraz zmienilem na 102% i ustawia mi 0.992

zauwazylem tez ze w vcore sa dziury,niektore szczebelki napiec maja calkowicie inne v niz powinno byc na 99% zanizone

Edytowane przez maax990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tam oszczedny ;) po prostu lubie wiedziec gdzie sa granice :D Pozatym do neta nie potrzeba 1.2 pare v na vcore :]

Caly bonus jaki zyskalem zchodzac z napieciami trace przy monitorach 52W pobiera kazdy podczas pracy wiec wychodzi na to samo

EOT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny minus to to że płyty od DFI potrafią się gryźć z zasilaczami różnych producentów - piski na sekcji zasilania itp.

Opowiedzcie o tych piskach... w jakich występują sytuacjach, jak dokładnie wygladają i jakie macie zasilacze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak musze poprawic swoje poglady...wlasnie przy testach w markach, przy taktowaniu 4,5 zauwazylem dziwne piski w okolicach sekcji zasilania, zasilator to 750 w pc powercooling 60a na lini wiec troszku slabo na i7 przy oc moze to dlatego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak musze poprawic swoje poglady...wlasnie przy testach w markach, przy taktowaniu 4,5 zauwazylem dziwne piski w okolicach sekcji zasilania, zasilator to 750 w pc powercooling 60a na lini wiec troszku slabo na i7 przy oc moze to dlatego...

Tylko przy testach w markach? przy nizszych podkręceniu ich nie ma? i nie przesadzasz że 60A to mało? Przecież nie będziemy podłaczać kompa do 'siły'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie problem wystepuje tylko w markach, przy taktowaniu 4,5 reszta narazie spokojnie, nie wiem co Ci poradzic, ale nie jest to chyba jakis wielki problem, dobrze jednak zaopatrzyc sie w jakis markowy zasilacz z tych nowszych z mocna jedna linia 70a minimum z tego co patrze ale to tylko moja opinia nic konkretnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tez piszczy sekcja zasilania podczas uruchamiania np gier [ crysis ale tylko na poczatku potem cisza]

benchmarki do 4.4 GHz nic nie slyszalem oprocz mojego wentyla 400mm :)

 

Janek sprawdz PM-ka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@guderian

narazie przerwa, bo to za bardzo wciaga zeby sie chwile bawic :D caly dzien w pupie hehe ;)

 

ja tam niemoge sprawdzic czy mi cos piszczy, bo radek x1800 tak wieje, ze nic innego nie slysze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie potrafiło popiskiwać na starej rewizji płyty . Głównie przy obciążeniu ale też nie zawsze . Na nowszej rewizji AC0 była cisza . Kilka osób spotkałem, które również się na to uskarżały , niekoniecznie na platformie i7 , ale już od czasów nForce . W temacie o zasilaczach be!quiet bodajże parę osób wspominało też o tym . Nie jest jednak powiedziane że u każdego popiskuje . Jak jest dobrze wyciszona obudowa albo odkurzacz w środku to nie jest to uciążliwe.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie potrafiło popiskiwać na starej rewizji płyty . Głównie przy obciążeniu ale też nie zawsze . Na nowszej rewizji AC0 była cisza . Kilka osób spotkałem, które również się na to uskarżały , niekoniecznie na platformie i7 , ale już od czasów nForce . W temacie o zasilaczach be!quiet bodajże parę osób wspominało też o tym . Nie jest jednak powiedziane że u każdego popiskuje . Jak jest dobrze wyciszona obudowa albo odkurzacz w środku to nie jest to uciążliwe.

 

Pozdr.

Takie coś jest zawsze uciążliwe :wink: czyli posiadacze rewizji AC0 są to nie piszczące wersje? Przy i7 może popiskiwać a przy i9 wyć :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wynik do porpawy po pierwsze bo otowrzylem zla zakladke z ramem a dopiero teraz to zauwazylem( szal bojowy i przegapilem) po drugie prawie wogole nic nie zrobilem z systemem a po trzecie jak na pierwsze w zyciu spi mysle ze nie jest zle...(tak dzis pierwszy raz zaczalem sie tym bawic, zwykle bawily mnie 3dmarki no ale zawsze musi byc ten pierwszy raz)

 

 

ogolnie to chyba max w te cieple dni co z moimi malymi umiejetnosciami a wielkimi aspiracjami potrafie wycisnac z tej platformy na powietrzu,

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

narazie nie zwiekszalem softem, bootuje na 225, tak pcie smiga na 110:)

 

 

ale z tego co patrzylem, kolesie odpalaja na 220 i dalej set fsb szaleje, wszystko oczywiscie jest zalezne od wielu czynnikow typu sztuka proca, rewizja mobo ale to wiemy:) ciekawe jest to ze uzyskuja stabilne do testow 235:) ja sie nie ludze ze mi sie uda ale zamierzam wyprobowac:)

Edytowane przez guderian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz nie zalezy mi na stabilnosci wogole, nie o to mi tu chodzi:) no ale wynik jest mocno do poprawienia, tempy nie sa zle, jedyne co mnie martwi to sekcja zasilania ktora dobija do 65 stopni i komp zdycha, musze zmienic nawiew, i wszystko ogarnac, obecnie doszkalam sie z optymalizacji systemu, ale jak slusznie zauwazyl proste wiekszosc z nich na i7 nie wiedziec czemu nie dziala...dzis przyszly mi dwie delty wiec pomecze to jeszcze na powietrzu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedyne co mnie martwi to sekcja zasilania ktora dobija do 65 stopni i komp zdycha, musze zmienic nawiew, i

Sekcja potrafi znieść temp. do 100C , to że się grzeje to norma. ''Zdycha'' czyli co ? Nie wydaje mi się że problem leży po stronie PWM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekcja potrafi znieść temp. do 100C , to że się grzeje to norma. ''Zdycha'' czyli co ? Nie wydaje mi się że problem leży po stronie PWM.

oczywiscie ze nie,ja mysle ze zniesie nawet 110 ,u mnie mam 95 i dziala ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@guderian

jaki masz wogole sprzecik (plytka ramy)? rozumiem ze krecisz na pajaku ze tempy w porzadku, bo u mnie przy 4.5 sekcja miala 95 stopni w budzie i niechcialem ryzykowac wiecej ;) wrzucil bys screena z tempami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze nie,ja mysle ze zniesie nawet 110 ,u mnie mam 95 i dziala ok

No to jeszcze lepiej :wink: A i podobno jeszcze jak już osiągnie wartości graniczne to zabezpieczenie spowoduje że się samoczynnie wyłączy... ale tego już nie sprawdzałem i raczej nie polecam :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie tam testy na powietrzu, szalu nie ma ale myślę że jak na mnie nie jest źle:)

 

 

najwyższe BCLK jakie uzyskałem niestety narazie tylko na screen

Dołączona grafika

SPI 16M

Dołączona grafika

SPI 1M na BCLK 229,5

Dołączona grafika

Stanowisko pracy

Dołączona grafika

Edytowane przez guderian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie chce nabyc model lub 2 wyzszy w3540/w3570 lub i7 950 :)

 

Pozdrawiam

 

Janek podeslij template swojego bios-a i na jakim tyle pukasz >? Skorzystaj z set FSB i BCLK pojdzie >230 :)

Z wysokiego pulapu startujesz takze powinienes daleko zaleciec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...