Skocz do zawartości
lenczek

Pompy Aquael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, beda w jednym z hipermarketow budowlanych ( i nie tylko) natrafilem na taka pompeczke..Aquael - POMPA CIRKULATOR 1100 400-1100L/H.

 

czy ona jest cos warta wogole ?? bo w warunkach sklepowych (praca na sucho, i spory ruch) wydawala sie byc cicha... i byc moze po paru zabiegach zwiazanych z jej przystosowaniem i wyciszeniem nadawalaby sie do WC ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładaj do każdego pytania które ci się nasunie nowego tematu.

alez tak nie robie :D to dopiero moj 3 czy 4 temat ;d a drugi o tematyce pomp ;D

 

bo kurcze mam dylemat co do pomp...chce taniej, zamiast przeplacac za to samo, i tak sie rozgladam i kombinuje :D a jak cos znajde to sie pytam bardziej obeznanych niz ja ;d

 

bo jakby nie patrzec to bardzo wazna czesc WC...;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompy fontannowe sa fajne do oczek :P w temperaturach ktore panuja w w/c nie nadazysz wirnikow wymieniac.. po kilkunastu wymianach masz dobra pompke cwu wiec... nie wiem czy warto sie w takie cos bawić.. chcesz fajna pompke i napewno cicha kup lainga:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pompy fontannowe sa fajne do oczek :P w temperaturach ktore panuja w w/c nie nadazysz wirnikow wymieniac..

:mur:

nic wiecej nie dodam... chyba nie uzywales tego wcale... albo nie wiesz jakie tempy ma woda w WC... moze wirniki jeszcze sie rozpuszczaja w temp ok 30C ?

Akurat pompy do oczek sa lepsiejsze od zwyklych akwariowek, bo sa przystosowane do tego ze czasem syfu to zassa sporo... do tego mocniejsze sa i nieco lepiej wykonane (przerabialem kilkanascie takich pomp...)

 

Jakos tak z akwarystyka mam wiekszy staz niz z WC, tak kilkanascie lat i szczerze mowiac Aquael to zawsze byla lipa maksymalna, strasznie awaryjne, glosne, kiepska wydajnosc itd.... kusila cena, ale dolozenie kilku zlotych do powerhead/eheim na przyklad zwracalo sie :) tego typu pompy pracujowaly u mnie ponad 10 lat, jeszcze sprawne sie gdzies kurza, aquaele szybciej padaly. Do tego samo wykonanie i jakosc materialow pozostawia wiele do zyczenie...

Lepiej kup w tej cenie uzywane CR2...

Ogolnie pomp akwariowych przerobilem kilkadziesiat, w tym sporo aquaeli niestety, do tej pory jeszcze sie czesc poniewiera w pudlach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak ja w 90% zdecyduje sie na pompe CWU jakas..;/ tylko to pozwoli mi slyszec jedynie HDD w kompie ;d a cena okolo 180zl za taka pompe to chyba nie za wiele....

 

chyba, ze ten CR2 bedzie w stanie 3 bloczki, rez i chlodniczke pociagnac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba, ze ten CR2 bedzie w stanie 3 bloczki, rez i chlodniczke pociagnac..

Będzie w stanie pociągnąć 3 bloki reza i chlodnice 120.3, nie ma sie co jej bać. Fakt wydajności Lianga to nie ma ale spokojnie wystarczy. 

 

 

Było kilka układów ktore ciągnał CR2 i dość dobrze to chodziło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur:

nic wiecej nie dodam... chyba nie uzywales tego wcale... albo nie wiesz jakie tempy ma woda w WC... moze wirniki jeszcze sie rozpuszczaja w temp ok 30C ?

Akurat pompy do oczek sa lepsiejsze od zwyklych akwariowek, bo sa przystosowane do tego ze czasem syfu to zassa sporo... do tego mocniejsze sa i nieco lepiej wykonane (przerabialem kilkanascie takich pomp...)

akurat zaskocze Cie bo przerabiałem kilka, coprawda to były tylko dwóch firm atman + aqua-el i nie mogę powiedziec o tym dobrego słowa...

ekhm czy mocniejsze... nie chce wymyslac ale sądze że pompki dedykowane sa mocniejsze od pompek typowo fontannowych...i sadze ze tak jak w atmanie 306 to piekne 2000l/h w wc niebedzie przekraczalo 500l /h jak nie mniej... jeżeli masz inne zdanie dyskutujmy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...