Skocz do zawartości
mazda112

Przymiarka Do Wc

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio dużo myślałem o założeniu u siebi WC. W załączniku macie jak to wszystko ma wyglądac. Obudowa jako posiadam to TRACER, mało mam miejsca w środku dlatego tylko pompke tam umieszczę.

Jak myślicie wyrobi ona do tego zestawu???? Oraz gdzie ją można kupić bo szukam i szukam. W grę wchodzi również jakaś inna niezatapialna tak do 60zł. Chłodnica - chyba wybiorę ładę.

A z połączeniem poszczególnych elementów ze sobą jest ok??? czy trzeba coś zmienić. Z góry dzięki za info.

post-154913-1230629933_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana budy ? No bez żartów, jeśli wykaże trochę wyobraźni i fantazji to bezsensowny wydatek.

Co do rozmieszczenia niby może być, tylko jedna kwestia. Pompę masz niezatapialną a rezerwuar przed nią, czyli pompa będzie zasysać powietrze i pchać je do reza. To bardzo utrudni napełnianie i odpowietrzanie, łatwiej jest gdy rezerwuar jest nad pompą a ciecz korzystając z siły grawitacji wpada do niej sama, o niebo łatwiej, lecz w Twoim wypadku trudniej będzie to rozmieścić. Oczywiście po napełnieniu i odpowietrzeniu nie będzie to robiło różnic, lecz jeśli to twoje pierwsze wc to lepiej ułatwiać sobie życie jak bardzo się da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie wyrobi ona do tego zestawu???? Oraz gdzie ją można kupić bo szukam i szukam. W grę wchodzi również jakaś inna niezatapialna tak do 60zł.

Wyrobic pewnie wyrobi, tylko nie wiem czy warto sie w to pchac... ja bym wolal uzywanego CR2...

Kupic mozesz w wiekszosci sklepow zoologicznych, takich z akwarystyka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atman 305 to zacna pompka, tym bardziej za tą cenę. Jeśli jeszcze położysz ją na jakiejś gąbeczce to nawet przesadnie głośna nie będzie.

Wracając do rozmieszczenia to najsensowniejszy wydaje mi się tu, tak jak to Celin powiedział, rez montowany w zatoce 5,25. Ładnie to wygląda a w tym przypadku powinien jeszcze ułatwić odpowietrzanie oraz życie. Jeśli dasz coś o-tanko podobnego w tyle tak jak planowałeś będziesz miał utrudniony dostęp do wejść/wyjść na płycie ( niekoniecznie, zależy od której sięgasz )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie skladanie wc jest bezsensowne , a juz na pewno na takich czesciach , dobre ac bedzie cichsze i wydajniejsze. chyba ze dla sztuka dla sztuki . pomijam juz wogole fakt wygody i mobilnosci - wiem co pisze bo sam mialem wc dosc dlugo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie skladanie wc jest bezsensowne , a juz na pewno na takich czesciach , dobre ac bedzie cichsze i wydajniejsze. chyba ze dla sztuka dla sztuki . pomijam juz wogole fakt wygody i mobilnosci - wiem co pisze bo sam mialem wc dosc dlugo .

Wyjdź

:mur: :lol2:

 

mazda112

 

jakie bloki przewidujesz i co masz zamiar nimi chłodzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecnie skladanie wc jest bezsensowne , a juz na pewno na takich czesciach , dobre ac bedzie cichsze i wydajniejsze. chyba ze dla sztuka dla sztuki . pomijam juz wogole fakt wygody i mobilnosci - wiem co pisze bo sam mialem wc dosc dlugo .

a teraz chodzisz za murek... :damage_wall:

 

 

Do autora: Polaczenie z tym rezem bezsensowne. lepiej w zatoki reza wsadzic. co do pompki, to rowniez lepiej cr2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brawo - a myslalem ze ludzie umieja normalne argumenty podac . jak widac niektorzy jeszcze do przedszkola powinni chodzic.

 

na takich czesciach jak wyzej podane , nigdy w zyciu bym wc nie zlozyl . AC cichsze , wydajniejsze i do tego mniej klopotliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu czasem argumentów wręcz podawać nie trzeba...

Cichsze ? Z której strony ! Mam naprawdę tanie wc ( całość możne 300zł ? ) i nie dość że jest kapkę cichsze od poprzedniego ac, to jeszcze o niebo wydajniejsze. Czy powietrzne będzie tańsze ? Nie powiedział bym, myślę że aby uzyskać tę wydajność trzeba by utopić sporo kasy. Hmm co do kłopotliwości bym się upierał, radiatory trzeba odkurzać, wentylatory czyścić. Tu majac dwa wentyle na chłodnicy po zalaniu i odpowietrzeniu przez pół roku nawet nie wpadłem na to aby coś oporządzać bo i nie trzeba. Mobilność faktycznie jest nieco ukrócona, ale na spacer to z psem chodzę, komputer stoi pod biurkiem.

Jak Ci mało mogę się kłócić do upadłego aż Ci się znudzi, bo gadasz bzdury i zamęt siejesz tam gdzie to nie jest konieczne. Nie skłądał byś na takich częściach chłodzenia ? To nie składaj, ale innym daj spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zachowujesz sie jak dziecko , od tego jest forum zeby kazdy wyrazil swoja opinie. mam nadzieje ze kiedys dorosniesz i zrozumiesz.

 

atman cichy ? blagam......wibracje w tej pompce zabijaja , pada wirnik . mialem ta pompke wiec wiem , coolriver 2 jest cichy , ale na pewno nie ten szajs.

pomiajac kwestie wydajnosci blokow , gdzie taki tt ultra 120 bije na glowe wiekszosc ukladow uc z slaba chlodnica i przecietnym blokiem jak w tym przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robot: A widzisz tu gdzies prosbe autora watku o porade czy skladac takie WC czy moze jednak przejsc na AC? Widzisz tu gdzies jakies rozwazania/watpliwosci dotyczace wydajnosci, ciszy, komplikacji czy ceny przy porownaniu WC/AC? Ja jakos nie moge dostrzec zadnego z wymienionych zagadnien ... wiec moze przejdz gdzie indziej wylewac swoje zale dotyczace WC ... albo jesli juz kompletnie nie masz gdzie to zaloz wlasny watek na ten temat ... Powstrzymam sie od okreslania Twojego robot zachowania ale mam nieodparte wrazenie ze zasmiecanie komus watku dyskusja tego rodzaju nazywa sie co najmniej offtopem jesli nie trollowaniem :P

 

Pozdrawiam szyderczo

Smok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ mazda112 Pomysl lepiej nad MCRES micro, rev 1 bedzie tansza i uzywki tanie czesto sie trafiaja, jest maly, calkiem fajny, dosc wygodny (oprocz badziewnego korka :) ) Latwo bedzie Ci go umiescic malej obudowie wewnatrz, w galerii jest sporo ukladow z tym rezem, podpatrz sobie tam jakies rozwiazania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorosnąć ? A i po co, dzieciom żyje się łatwiej i jak widać rozumuje trzeźwiej.

 

Jasne że to forum i możemy wyrażać to co myślimy ale przydało by się zachowywać przy tym jakiś porządek.

Kończę offtopic, ale z dziecinnym uporem będę utrzymywał że atman złą pompą nie jest ! Nie wiem czy czytałeś, ale napisałem ZA TĘ CENĘ ( czyli połowę, podkreślam połowę mniej niż coolriver ) i nigdzie nie pisałem że jest cicha tylko nie jest PRZESADNIE głośna, co do drgań poleciłem gąbeczkę. Miałeś taką ? No to miło, ale wydaje mi się że nie ty jeden. Tak się jakoś komicznie układa że jednej takiej używam sam na co dzień, jedna leży sobie i służy do zadań specjalnych a jeszcze inna jest u siostry w akwarium i wszystkie dziwnym trafem wirniki mają sprawne, a co więcej z czasem uparcie tej sprawności nie chcą tracić. Nie wychwalam ich pod niebiosa, owszem czego by nie wsiąść będzie od atmana lepsze, ale i droższe. Nieraz są to sumy które często przychodzi opisywać specyficznymi określeniami ( np chore wydaje mi się na miejscu ).

Tak więc zapraszam do innych tematów gdzie popiszemy sobie o rożnych przypadłościach systemów chłodzenia, a tu skupmy się raczej na tym o co prosił autor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad pompką się zastanowie. Reza chyba zmienie tak jak mi podpowiadacie na x4pro. Bloczek na cpu będzie taki : Zalman zm-wb5. Co do NB jeszcze nie wiem. Chłodnice wymienie na Nyse i puszcze na nią 3 x 120mm AC. Chłodzonko nie będzie miało za wile do roboty. Będzie chłodzić Athlona Le 1600 45W. Płyta jest oparta o chipset 520Le. Procek jak narazie jest podkręcony na 2970MHz. Płyta osiąga max HTT 270, ale radiator aż parzy, dlatego chcem razem go schłodzić aby zwiększyć max HTT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...