Skocz do zawartości
Alpha lyr

Problem Chyba Z Prockiem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, nie wiedziałem czy w dobre miejsce zamieszczam temat niech najwyżej mod przeniesie topic do odpowiedniego działu.

 

A więc mam problem i podejrzewam tu procesor, obecnie mam e2160 podkręcony do 3,0GHz fsb 333, pamiątki do GoodRam 667mhz 4GB i grafike 9600GT. Wszystko ok ale kiedy włączam jaką kolwiek bardziej wymagającą gre czeka mnie restart kompa. Sprawdziłem temperaturki na procu w GTA 4 sięgają 39 stopni a chłodze do Scythe Ninja więc powinno być cicho i zimno.

Zwiechy kompa mam kiedy gram, w czasie pracy w systemie nic, zużycie procka sięga kilku procent prawie zero.

 

Wiecie może w czym tkwi problem, rozkręciłem dziada i wyczysciłem, przeleciałem memtestem pamięci i zero errorów :/ Ja już nie wiem, restart wymusza sam komputer nawet nie musze robić tego ręcznie. Dla przykładu do niedawna miałem słabą karte GF6600LE i też miałęm zwiechy ale wiadomo że w nowszych grach winą będzie grafa. Teraz mam tego 9600GT od MSI i restarty mam dalej!

 

Wie ktoś co jest grane, może procesor nie wytrzymuje tych 3,0GHz ??

Co mam zrobić poradźcie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem takty na standardowe, włączyłem na próbe GTA 4 na około 20 minut i żadnego restartu, tylko, że grać się praktycznie nie da. Niekręcony e2160 to wydajnościowe zero.

Wcześniejszą wartosć ustawiłem przestawiając zworki na 333 w płycie MSI P35 NEO2 FIR, czy jest jakaś metoda na te restarty bez zmieniejszania taktów bo to bez sensu, może przy 2,8GHz pochodzi stabilnie ?

Edytowane przez Alpha lyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A inne gry? Spróbuj na czymś innym czy takie coś będzie występować. Dodam że miałem podobną sytuacje z GTA 4, tzn restartował się po jakiś 10-20min grania i okazało się że winny był dysk twardy ;] choć też myślałem że to proc bo akurat dla tej gry podkręciłem go na 3GHz (swoją drogą pod GTA 4 na 1.3v mam 37C na HP 100 litle). A SuperPi itp działają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam tez Assasin's Creeda to też był reset co dziwne czasami nawet gry nie rozpocząłem a już ścieło w menu:/ Sprawdzam i jest ok, nie resetuje, dodam ze procek działał podkręcony rok czasu.

Poza tym jak doszedłeś do tego że winnym był dysk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak doszedłem? po sprawdzeniu wszystkiego został dysk ;p więc puściłem jakiś tester i wyszły badsektory ale (dzięki BOGU) naprawił je :) a tak w ogóle....to podobną miałem sytuacje jak wgrałem stery do grafy 180.84 niby to specjalnie pod GTA4 dla 7900gs i miałem tak jak Ty. Tyle że mi nawet w widzie zwiechy robiły ale skoro jak odkręcisz proca i Ci działa normalnie to obstawiam jak pan @UP. Spróbuj zapodać jeszcze trochę v na niego i zobaczyć w tedy. A no i koniecznie ortchosa puść to już będziesz pewny wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw też większe napięci na mostku północnym NB. Nawet na 1.4. Miałem E2180 i tą samą płytę co Ty. Po pół roku miałem restarty. Podbicie napięcia na mostku pomogło. Tylko śledź temperatury. W ogóle dobrze jest zmienić pastę pod radiatorami na płycie głównej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw też większe napięci na mostku północnym NB. Nawet na 1.4. Miałem E2180 i tą samą płytę co Ty. Po pół roku miałem restarty. Podbicie napięcia na mostku pomogło. Tylko śledź temperatury. W ogóle dobrze jest zmienić pastę pod radiatorami na płycie głównej.

Tylko pamiętaj, by nie przesadzić z tym napięciem.

Najlepiej podnoś po prochu i sprawdzaj po każdorazowym podniesieniu czy już wystarczy.

PILNUJ TEMP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się do tego jakieś oprogramowanie a w biosie jestem niezorientowany żeby czegoś przypadkiem nie popieprzyć. Mam jakieś MSI DualCoreCenter ale podejrzewam że firmowy software można sobie wsadzić :/

 

Acha i jeszcze takie jedno pytanie, co mi to da jeżeli ustawie mu FSB 266 zamiast 201 na którym pracuje teraz ?

Edytowane przez Alpha lyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że nie będzie miał mniejsze taktowanie (9x201 a nie 9x266). tak w ogóle zapytam...Jak Ty tego proca kręciłeś że boisz się napięcia podnosić?

Edytowane przez czater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Miodnyj

Zmieniłem takty na standardowe, włączyłem na próbe GTA 4 na około 20 minut i żadnego restartu, tylko, że grać się praktycznie nie da. Niekręcony e2160 to wydajnościowe zero.

Wcześniejszą wartosć ustawiłem przestawiając zworki na 333 w płycie MSI P35 NEO2 FIR, czy jest jakaś metoda na te restarty bez zmieniejszania taktów bo to bez sensu, może przy 2,8GHz pochodzi stabilnie ?

Metoda podniesienia napięcia ;)

Po drugie nie dawaj FSB sztywno zworą,tylko wal z BIOS'a-pozatem te proce rzadko chodzą stabilnie powyżej FSB 300MHz,a i przy okazji pomixuj mnożnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie, żadnego mistrza nie było, sugerowałem się poradnikami z tego forum na czym polegało przestawienie zworki na płycie. Na początku orthos pracował 2 godziny to jak mi doradzono wynikało z tego że nie pokazało żadnych błędów, więc napięć nie trzeba było ruszać. Procek pracował sobie na napięciu 1,3V z kawałkiem i pracuje nadal.

Odświeże sobie jeszcze raz te poradniki i napisze co się zmieniło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zbierzesz informacje, które przekazali ci koledzy na tym forum w jedną całość to powinno pomóc :wink: Spróbuj więc podnieść najpierw napięcie na procku do 1,35V (bo to nie zaszkodzi) i na mostku północnym NB - 1,4V. ustaw go tak żeby działał na najwyższym mnożniku na te 3GHz, sprawdź też jak masz poustawiane pamięci (czasem jak jest Auto to przy OC się wykoleja). Aha i może sprawdź jeszcze dla pewności kartę graficzną w innym kompie bo piszesz że restart następuje po włączeniu gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...