Skocz do zawartości
PZA

Gigabyte Ep45-ud3/ud3r/ud3p

Rekomendowane odpowiedzi

W sieci zaczęło pojawiać się coraz więcej informacji na temat nowych płyt GA , na forum nic nie znalazłem, także podam poniżej klika linków i rozpocznę dysputę :)

 

Specyfikacja na stronie producenta: UD3, UD3R, UD3P

 

Polskojęzyczne:

- FrazPC - UD3 i UD3P

 

Anglojęzyczne:

- testy bit-tech - UD3R oraz CPU3D - UD3, Bjorn3d - UD3P, hardwarecanucks

- forum gdzie można znaleźć jeszcze klika linków (1 strona) oraz obszerną wymianę zdań (41 stron) xtremesystems

- temat: DDR2 829.7Mhz - UD3R

 

Ceny w Polsce kształtują się na poziomie 450 - 600 pln

 

Moim skromnym zdaniem płyta UD3R wypada najkorzystniej i gdy stanieje do około 400 pln będzie całkiem ciekawą propozycją na P45.

 

Prawdopodobnie więc powrócę po kilku latach niebytu (ostatni atx to był barton 2500@3200 m) i za około 2 miesiące nabędę tą płytę, wtedy podzielę się z Wami własnymi doświadczeniami (prawdopodobnie z e5200).

Edytowane przez PZA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemieckojęzyczne Forum o modelu UD3P http://www.overclockingstation.de/showthread.php?t=2754

Sam się przymierzam do właśnie tego modelu w sumie UD3R i UD3P wiele się nie różnią ,Crossfire,układ do kodowania TPM no i UD3P obsługuje dodatkowo Dolby Home Theater

http://www.dolby.com/consumer/pc/pcee/index.html

Po przeczytaniu forum płyta UD3P ( większość właśnie te modele ma) pięknie kręci Quady 45nm 4Ghz i więcej to nie problem.

 

Czy ktoś już może ma płytę na UD3P i jakie efekty daje ten cały Dolby Home Theater ( bo róznica w cenach nie jest wielka).

Na dzień dzisiejszy bardziej kieruje się ku modelowi UD3P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stałem się posiadaczem modelu Ud3p - jestem zadowolony z płyty muszę powiedzieć a i kodek Audio jest niczego sobie z tym że dopiero stery R2.07 poprawiły siłę głosu na słuchawkach bo inaczej to jechałem na 6 chanel, dopiero wtedy było wyraźnie głośniej, no i poprawili Audio CD tzn. już nie słychać trzasków jak jest włączone.

 

ALC889A nie jest zły a dodam ze miałem poprzednio Audigy2 ZS także mam do czego porównać - odsłuch na słuchawkach AKG K66 a ten dodatek Dolby Home Theater w modelu Ud3p nie wnosi zbyt wiele, parę funkcji i to wsio może na głośnikach 5.1 coś to daje ale głównie jadę na słuchawkach. Jest oczywiście minus tego Audio cóż Audigy miało dużo lepsze basy może nie ma zbyt duże różnicy ale teraz mam głośnośc na maxa a w ustawieniach jadę na Rock a słuchawki nadal mogłyby "przyjąć więcej " mają jeszcze sporo zapasu a na Audigy przy maxie dostawały już w kość.

No ale ogólnie nie jest źle nie jest to jakaś wielka przepaść w grach jest Ok zero trzasków i innych takich dodatków.

 

Narazie proc chodzi na FSB 450Mhz może później pobawie się trochę.

 

Pytanko czy ktoś się orientuje co to za stery druga pozycja od góry w dziale AUDIO http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherb...?ProductID=2919

a na dole są 3 częsci X-fi MB Utility

z opisu by wynikało że niby stery uaktywniają funkcje jakie ma X-fi - ale czy to możliwe no chyba że coś źle się doczytałem.

Nie mam Visty i nie mam jak przetestować.

 

EDIT - Już znalazłem http://forums.techpowerup.com/showthread.php?p=1174182

 

 

Ciekawe http://www.gigabyte.com.pr/FileList/WebPag..._090106_xfi.htm

Edytowane przez Speedstar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś może na forum wersje UD3R tego gigusia , generalnie płyta ma fajne dla mnie rozłożenie portów ale nadal nie wiem dokładnie co potrafi , cisnął może ktoś ją na maksa - da rade wycisnąć 600FSB :rolleyes:

wiem że jest np biostar który robi tyle z palcem w nosie ale gigusia mogę mieć w dobrej cenie

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak w dobrej to bierz 600 moze nie zrobi ale ~550 da rade

sam mam ale z e7200 wiec pazurkow jeszcze nie pokazala, poczekamy jak bedzie jakis quad

no poczytałem trochę Xsa ale tam też jakoś nie za wiele info , choć stron od groma

mam dość perspektywicznego proca nie chciał bym żeby mi płyta siadła B-)

w sumie płyta wydaje sie dość dobra a tutaj coś wątek leży <_<

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że nie edytowałem posta poprzedniego ale mam problema

zakupiłem wczoraj UD3R ale nie mogę jej ożywić i nie bardzo wiem w czym problem

przypuszczam że to albo moje goodram PRO ( wiem że czasem z gigusiem nie chcą procować ale to raczej te zwykle ) albo płyta sie wyłącza gdy nie widzi 4 pinowej wtyczki od chłodzenia cpu :mur:

Objaw jest generalnie taki że gdy daje jej powera zapalają sie te śmieszne diody na płycie i po 2 sekundach płyta sie kiluje i potem tak w kółko , pozostałe podzespoły są na 100% ok bo teraz na nich pracuje

 

 

POZDRO i thx za jakie info

 

P.S wina pamięci Goodram PRO ale i na zwykłych goodramach problem też występuje

Edytowane przez lukaspl21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie właśnie zamówiłem Płytkę Gigabyte GA-EP45-UD3P do mojego procesora Q9550 bo widziałem że na www.HWBot.org na tej płycie właśnie są rekordy.

Myślę że ona jest super a wy jak myślicie?

 

Wcześniej miałem Asus P5E DELUXE ale BIOS coś wariował to wziołem go wgrałem i płyta działała normalnie ale sprzedałem ją bo chciałem mieć płytę z Gwarancją i pewną.

Na Asusie poszedł na 4.08Ghz na Karakorum i to nie jego koniec za jakiś czas kupuje chłodzenie wodne ;)

 

Ciekawe jaką rewizje dostanę czy 1.0 czy 1.1 ja bym wolał 1.1

 

 

Poczekamy jak bedzie jakis quad

Quad proszę bardzo za pare dni testy Quada Q9550 i jego OC ;)

 

Płyta ma przyjść we wtorek więc w następny weekend będzie OC na 100%

 

No i stałem się posiadaczem modelu Ud3p

Jaką masz rewizje?

 

Jak się na niej kręci?

Bo z tego co widzę na innych stronkach to super.

Edytowane przez KamilGrzbiecik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy można się jej spodziewać? :wink:

 

Byłbym bardzo wdzięczny, jeśli mógłbyś mi podać wysokość (h) radiatora NB i odpowiedzieć na pytanie z poprzedniego postu, odnośnie ramu. Z góry dzięki.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chcę :) Testy mówią, że to całkiem niezła płyta do OC Quada a przy tym nie kosztuje majątku. Tylko zaniepokoił mnie ten radiator NB. Po pierwsze mam 4 kostki RAM i nie chciałbym żeby kość w pierwszym slocie mi się gotowała. Po drugie mam Prolimatech Megahalmes i dlatego chciałbym znać wysokość tego radiatora - to mi powie czy się na nią zmieści :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK wysokość to 2cm i 3.5mm

 

Tylko że ty dałeś zdjęcie z rewizji 1.0 a ja mam 1.1 nowszą i mostek wygląda tak i jest niższy

Dołączona grafika

 

To jak wejdzie ci to chłodzenie?

 

Ja ma 2x2GB OCZ REAPER 1066Mhz CL5 więc zamontuje w pierwszym slocie i powiem ci czy się grzeją od mostka NB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro planuje zmianę płyty.

i Fotki porobię i recenzje.

Tylko mam jeden problem z aparatem:

Mam Nokie 5610XpressMusic i po podłączeniu jej Kablem USB do komputera ekran telefonu robi się biały,czarny i taki jak by biało czarny gdzie wiać piksele i nie któe sa czarne a nie któe białe i wyłącza się.

Czego to jest przyczyna?

Pierwszy raz mam taki problem a jest to dla mnie ważne bo potrzebne mi są zdjęcia z telefonu.

 

Muszę to naprawić bo zdjęć nie będzie ale przypuszczam od czego to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefon oddałem na gwarancje ale zdjęcia na karcie pamięci mam.

 

Płytę wymieniłem.

Karakorum się zmieścił ale tylko w pozycji takiej żee wieje w stronę zasilacza lub oczywiście odwrotnie od zasilacza to zależy jak kto ustawi,w każdym razie nie mozna zmamontowac koszyczka tak aby wiał na tylną ściankę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowsza rewizja ma niższy radiator od strony procesora, więc sądziłem że tym bardziej nie będzie problemu.

Co blokuje odpowiednie zamontowanie koszyka, żeby wiało do tyłu?

Edytowane przez enzo777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowsza rewizja ma niższy radiator od strony procesora, więc sądziłem że tym bardziej nie będzie problemu.

Co blokuje odpowiednie zamontowanie koszyka, żeby wiało do tyłu?

Z tego co pamiętam to radiator NB nie pozwala zamontować koszyczka.

 

Ale próbowałem tak na siłę trochę to by wszedł ale wolałem zamontować tak bo i tak zmieniam chłodzenie na wodne więc to jest na chwilę.

Po prostu trzeba przycisnąć koszyczek do radiatora NB.

 

 

 

 

UWAGA:

Ważne pytanie do posiadaczy płyty GIGABYTE GA-EP45-UD3P

Jakie macie temperatury mostka północnego [NB]?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...