Skocz do zawartości
cih

A-data Ddr2 2x2gb Extreme Edition Vitesta 1066+mhz Cl5

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam nowy wątek bo na temat wersji 2x2GB 1066+MHz jeszcze nic nie ma, a cenna jest korzystna i na pewno wiele osób rozważa zakup tych pamięci.

 

Swoje pamięci zakupiłem na agito.pl A-Data DDR2 2x2048MB Extreme Edition VITESTA 1066+MHz CL5 BOX cenna 235 zł

 

posiadam płytę DFI BLOOD IRON P35-T2RL

 

Wcześniej zastanawiałem się na zakupem innych Geile, Patriot, Kingmaxy ale ostatecznie padło na A-daty.

 

Jestem nimi dość mocno rozczarowany ponieważ max co udało mi się z nich wydusić prezentuje screen poniżej co prawda idą wyżej, ale później nie są już w 100% stabilne, najciekawsze jest to że moje wcześniejsze Patrioty zachowywały się bardzo podobnie, próbowałem z napięciem od 2,2V do 2,5V żadnej różnicy :(

 

 

Dołączona grafika

 

Co najciekawsze pamięci nie reagują na timingi bez względu na to co ustawię w biosie w Windowsie zawsze jest 5-5-5-16, a co najciekawsze spd mają zapisane 5-6-6-15, ale nawet jak je ręcznie ustawie w biosie to i tak w Windowsie jest 5-5-5-16, na ustawienie tRFC też żadnej reakcji ustawiam w biosie 52, a w memset pod Windowsem pokazuje mi 42 nic nie kumam co jest grane, jeżeli ktoś ma jakis pomysł jak rozwiązać powyższy problem proszę o radę.

 

Aktualnie nie mam możliwości przetestowania pamięci w innym komputerze, ale w weekend może wybiorę się do kolegi ma w miarę świeżą platformę co prawda AMD, ale może pamięci tam rozwiną skrzydła. Wiem że ostatnio jakość pamięci spada ale referencyjne 1066MHz przy 5-5-5-15 powinny robić !!!

Edytowane przez cih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co najciekawsze pamięci nie reagują na timingi bez względu na to co ustawię w biosie w Windowsie zawsze jest 5-5-5-16, a co najciekawsze spd mają zapisane 5-6-6-15, ale nawet jak je ręcznie ustawie w biosie to i tak w Windowsie jest 5-5-5-16, na ustawienie tRFC też żadnej reakcji ustawiam w biosie 52, a w memset pod Windowsem pokazuje mi 42 nic nie kumam co jest grane, jeżeli ktoś ma jakis pomysł jak rozwiązać powyższy problem proszę o radę.

 

Aktualnie nie mam możliwości przetestowania pamięci w innym komputerze, ale w weekend może wybiorę się do kolegi ma w miarę świeżą platformę co prawda AMD, ale może pamięci tam rozwiną skrzydła. Wiem że ostatnio jakość pamięci spada ale referencyjne 1066MHz przy 5-5-5-15 powinny robić !!!

pamięci zakupiłem w październiku A-Data DDR2 2x2048MB Extreme Edition VITESTA 1066+MHz CL5 , były tak prawie wszędzie „wychwalane” wiec sie skusiłem , po złożeniu całego kompa zaczęły sie moje problemy z początku , nie mogłem dojść co jest nie tak , czy procek , płyta odpaliłem memtest pod dosem ,i wszystko stało sie jasne masa bledów , i w końcu poluzowałem pamięci na 470 mhz pamięci chodzą stabilnie zero błędów w memtest 6 godzin

 

co tu dużo pisać te pamięci to największe dziadostwo jakie widziałem w życiu , te nowe serie nie robią tego co jest w SPD , co ciekawe nawet jak sie ustawi strap-a 333/1066 płyta nawet nie dopali z tymi pamięciami dawałem nawet 6.6.6.18 trfc 54 PL 10 , 12 i napięcie 2.5v i lipa nic je nie rusza

 

płyta DFI p45 procek 8500 nie dawno zakupiłem pamięci innej firmy i skończyły sie moje problemy tu nie ma problemu czy ustawie 1:1 czy 5:6 czy wszystko na auto płyta po prostu wstaje a przy a-dacie to było nie możliwe

Edytowane przez Wieslaw75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co mi odpisal koles z aukcji gdy pytalem o te pamieci? (czy jak spd nie zrobia moge zwrocic jako nie zgodne z opisem)

Witam

 

Nie a-data spadla na psy tylko podrobki importowane z taiwanu.

Nie zdarzylo nam sie zeby nie chodzila na standardzie a z reguly mozna

duzo wiecej

 

 

A tu kolejny temat ze padaki....juz naprawde nie wiem co kupic:| 2x2...;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpaliłem system przy ustawieniach 5-5-5-15 1066 MHz, za pierwszym razem :) dzielnik 333/1066 w biosie napięcie 2,3 V

Co zrobiłem zmieniłem bios na wersję z 11-03-2008 widocznie dfi coś skopało w najnowszym biosie, teraz idę na zakupy zostawię włączonego orthosa i zobaczymy czy jeszcze będzie leciał :) jak wrócę :)

 

Może te pamięci nie są wcale takie złe :)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszły Super Pi 32MB przy 1120 MHz 5-5-5-15 napięcie 2,3V

 

przy 1150 MHz już się sypią :( przy 2,3 V 5-5-5-15

 

aktualnie testuje ustawienia docelowe na jakich mi zależało, czyli proc 8*533 i pamięć 1:1 czyli 533 MHz, a w dualu 1066 MHz jak na razie testy przebiegają bardzo obiecująco :) napięcie na pamięciach obniżyłem do 2,25 V

 

Jak po 3h Blend test na priorytecie 10 orthrosa nie wywali błędu uważam konfigurację za stabilną napięcie na procu z biosu 1,275 V :) chyba dobra sztuka mi się trafiła

 

jeżeli ktoś ma jakieś propozycje testu pamięci przy konkretnych ustawieniach proszę pisać postaram się przetestować

 

EVEREST zapis do pamięci wychodzi bardzo fajnie przy takich ustawieniach :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez cih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze co?to jest cyfra - najwyzsza wydajnosc jest wtedy gdy jest cos podzielnego typu 1:1 1:2 itp - 5:6 do takich nie nalezy ni nie bedzie nalezec....

 

jak dla mnie to za wysokie napiecie - def to kolo 2v...ty dales 2.3 jak dla co nieco podkreconych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat to sprawdziłem i 5/6 jest wydajniesze od 1/1

500fsb ram na 1000 1/1

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

400fsb ram na 960 5/6

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Write sporo wyższe copy około 4% po za tym nie widać róznic a przy 5/6 ram tylko na 960 i fsb 400

Edytowane przez DDR2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...