Skocz do zawartości
woj7up

BIOS...EPOX-8RDA+ 4/10/2003

Rekomendowane odpowiedzi

Poprawki

4/10/2003 - 273KB

1) Support auto detect 200MHz CPU. 2) Fixed NVLAN MAC address and 1394 GUID erased after BIOS updated on C17/C18D universal BIOS. 3) Fixed motherboard resource conflict on legacy free system. 4) Fixed unreported memory fail for AK2001 device. 5) Fixed adapted SCSI array AAC-364 boot fail postcode 8B.

W koncu jestem spokojny o procki biegajace na 200MHz - jak producent zapewnia ze beda wykrywane prawidlowoto mysle ze do konca produkcji AXP posiedze na tej MOBO (no chyba ze AMD wymysli XP chodzace na 533 ;-)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos tego wykrywania to owszem moze jest ono zaimplementowane w ten bios, ale z tego co czytalem na innych forach, na ktorych wypowiadaja sie rzedstawiciele epoxa, wsparcie dla obslugi 200 mhz fsb jest tylko dla pcb rev 1.5 (8rda3+ ??), a nie dla 8rda/+ rev1.0/1.1 . Sam uzywam tego biosa i jestem z niego zadowolony (nie to zebym nie byl z poprzednich, ale po prosru nie ma z nim klopotow).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apropos tego wykrywania to owszem moze jest ono zaimplementowane w ten bios, ale z tego co czytalem na innych forach, na ktorych wypowiadaja sie rzedstawiciele epoxa, wsparcie dla obslugi 200 mhz fsb jest tylko dla pcb rev 1.5 (8rda3+ ??), a nie dla 8rda/+ rev1.0/1.1 . Sam uzywam tego biosa i jestem z niego zadowolony (nie to zebym nie byl z poprzednich, ale po prosru nie ma z nim klopotow).

8O Przeciez to jest BIOS do 8RDA+ a nie 8RDA3+ - do tej drugiej plytki nie ma jeszcze nowszych BIOSow - przynajmniej na stronce web.epox.com - wiec mysle ze procki 200 FSB beda wykrywane na 8RDA+ rev 1.1 tym bardziej ze nie ma nowszego PCB tej plytki.

A propos mozesz zapodac linki do jakiegos forum z przedstawicielami Epoxa. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla 8RDA też jest napisane, że: 2) Fixed NVLAN MAC address and 1394 GUID erased after BIOS updated on C17/C18D universal BIOS.

 

Oświećcie mnie po co to tam jest napisane, przecież 8RDA nie ma LAN'u.

Czekam na EPOX'a 8RDA i tak zwróciłem uwagę właśnie na ten ragment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wgraniu nowego biosu z kwietnia do Epoxa 8RDA proc oczyw. 1700+ nie chcial chodzic nawet na magistrali 190. Podejrzewalem plyte, wiec poszla inna plyta, inne pamieci .. i nic. Dopiero po wgraniu poprzedniego -problem zniknal. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest wszystko ok.

Na tym biosie magistrala nadal do 236MHz ale raczej mało stabilnie niestety asynchr.

Wkurza mnie tylko ten czerwony ekran na cholere on jest.

A i może mi ktoś powiedzieć co sie stało z logiem.

zwolnili to miejsce w biosie na koszt Magic Healt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest sens sciagac ten bios --- daje on cos wogóle ja mam bios 3507.bin jak narazie max fsb210mhz-ddr420mhz :P 

Prosze o jakies konkrety tego biosu

To stary topic - człowieku - ten bios, który ty masz jest już nowszy - a najnowszy to 36.09 - do niego prowadzą te linki. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...