Skocz do zawartości
markos17

Tania(<200zl), Mała Drukarka Laserowa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam się do kupna drukareczki. Mam aktualnie sporo wydatków, więc główne kryterium to cena (im tansza tym lepsza, najlepiej <200zl). Drugie to wymiary -chciałbym, żeby nie zajmowała pół pokoju. Pomysł zrodził się, ponieważ czeka mnie niedługo drukowanie magisterki w kilku kopiach. Poza tym w przyszłości będzie to b.sporadyczne drukowanie, dlatego zdecydowałem się na laserówkę mono, żeby tusz nie zasychał. Mam wprawdzie w szufladzie starą lexmark z43, ale trzeba by wymieniać tusze, które nie są za tanie, więc wolę już trochę dołożyć i mieć spokój w przyszłości.

 

Zastanawiam się nad:

 

Lexmark E120 - 181zl

http://www.gral.pl/preview/Lexmark/Lexmark_E120_70.html

 

Xerox Phaser 3117 - 190zl

http://www.laserowe-mono.centrumdruku.com..../phaser_3117.cd

 

Samsung ML-1640 - 195zl

http://www.gral.pl/preview/Samsung/Samsung...ono_USB_65.html

 

ew. HP 1300 - 200zl z przesylka

http://www.allegro.pl/item518133741_drukar...domu_biura.html

 

Dosyć istotne są też zamienniki, nie chce wydawać ponownie 200zl, gdy mi się wyczerpie toner.

Wiem, że Lexmark ma chip, który ogranicza toner(2000stron). Do tego na początkowym tonerze można wydrukować tylko 500stron. Na allegro za 30zl (z przesylka) mam proszek z chipem i instrukcja do napełniania albo 70zł za gotowy toner.

 

Za podobną cenę +-10zł mam zestaw do Xerox'a. (raczej bez chipa, 1000stron na początek, później do 3000 na jednym tonerze) Najdrożej narazie wychodzi Samsung, ale domyślam się, że to dlatego że to chyba stosunkowo nowa konstrukcja i dopiero pojawią się tańsze zamienniki. Samsung chyba nie ma chipa i na początku ok.700stron.

 

Na koniec zostaje HP1300, wprawdzie najtańsze zamienniki, ale raczej się na nią nie zdecyduje, bo to to jednak używany sprzęt, nie wiadomo na jaki egzemplarz się trafi, krótka gwarancja, no i do tego jest największa z wymienionych.

 

Co polecacie? Ktoś z Was może miał już styczność z ww. wymienionymi modelami i może coś powiedzieć? z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez markos17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xeroxa i Samsunga znam.

 

Samsung - poczatkowy wkład podobno nie ma chipa , te wlasciwe maja. Toner na 1500str. Toner poczatkowy mozna zregenerowac, ale sa z tym duze problemy (zerowanie licznika)

Xerox - brak chipa, duza ilosc zamienników, toner na 3000str + mozliwosc dosypywania.

 

Jak na ta chwile, tylko xerox jesli chodzi o koszta eksploatacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup HP 1300, albo coś z tej rodziny, sprzęt nie do zajeżdżenia.

Pracuję w serwisie i sporo tego sprzętu naprawiam. Powiem tak 70% z nich trafia do mnie z powodu głupoty użytkownika, 29% z powodu zużycia rolki i/lub separatora, albo uszkodzenia tonera, reszta to jakieś poważniejsze uszkodzenie nie z winy użytkownika ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - wlasnie mialem zakladac podobny temat wiec sie podepne z racji tego ze o drukarkach nie mam fioletowego pojecia a tu widze ze jeszcze jakies chipy sa wazne :D

 

Szukam drukarki do domu jesli bedzie kolor (wiadomo lepiej) to fajnie jesli nie tez sie nic wilekiego nie stanie. Drukarki uzywam raz na jakis czas (2 tygodnie) i drukuje po pare karteczek. Moze tak byc ze nie bedzie uzywana przez 2 miechy :) Nie ma dla mnie roznicy czy bedzie laserowa czy na atrament :) Zaufam wam :D Zalezy mi na tym aby sie nie zawieszala przy drukowanaiu 10 stron - albo drukowania szlaczkow zamiast tekstu :) (jak moj hpdeskjet 656c :)) I zebym jej nie musial za kazdym razem czyscic (zasychanie). Generalnie fajnie by bylo jakby koszty eksploatacji nie byly wysokie (dostepnosc tuszy tonerow tanich zamiennikow. Drukara powinna byc dostepna w sklepach bo najprawdpodobniej zamowie ja u siebie w miescie. Cena podobno do 200PLN Z gory dzieki za pomoc :)

Edytowane przez Snooze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...