Skocz do zawartości
Muminek

WC do 300zł :)

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupic WC do kompa Z poczatku planowałem CPC bo tanie... ale nie spotkalem nikogo kto by to chwalił.... Znalazlem inne mozliwosci.

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=12259384

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=12358762

http://mcs.pc.pl/sklep.html#zes

 

Co o tym myslicie ? A moze byscie mi cos innego polecili? Wszelkie rady mile widziane

 

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu:

 

Nukleon - 159zł

PH 802 105 zł

Nagrzewnica za szrotu 30zł

Węże i zaciski 20 zł

 

Razem 314zł

 

Trochę więce ale według mnie warto. Jak Ci się będzie woda grzała za bardzo to dokładasz jeszcze drugą nagrzewnice równolege i jest git:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie chyba chce iśc na łatwizne... Ale dając 320zł za gotowy zestaw i tyle samo za zstawik własnej roboty to jednak sie ostro zastanawiam. Jednak jak sie samemu pokombinuje to temperaturka bedzie znacznie niższa.... Kupowac gotowy czy grzebac samemu oto jest pytanie... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie chyba chce iśc na łatwizne... Ale dając 320zł za gotowy zestaw i tyle samo za zstawik własnej roboty to jednak sie ostro zastanawiam. Jednak jak sie samemu pokombinuje to temperaturka bedzie znacznie niższa.... Kupowac gotowy czy grzebac samemu oto jest pytanie... ?

Wszystko zalezy jak sie zabierzesz do tego. Jesli bowiem postanowisz sobie: kupie to i to, zrobie to, pojde tam, potem zlozysz, to spoko, wyjdzie ci to ok 300PLN i bedzie ok. Gorzej jak zaczniesz kombinowac, wowczas mozesz skonczyc ciagle cos ulepszajac, kupujac lepsze elementy, zmieniajac plany itd i moze sie okazac, ze wydasz nawet 2 razy tyle i dalej nie bedziesz mial zestawu zlozonego. Wszystko zalezy od podejscia i od tego, jak latwo i jak gleboko dasz sie wciagnac w zabawe z wc :twisted:

 

Upadate:

Gwoli scislosci, zeby temperatura byla znacznie nizsza musisz zrobic chociaz blok samemu, i to nie byle jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

je teraz skladalem wsoje wc i moge ci podac ceny:

blok z allegro, taki przecietny, ale kosztowal 28 zeta

nagrzewnica tez z allegro za 51zl

pompka hydor s30 za 68

5m weza gumowego za 16.50

zlaczki x6 po 1,5zl

borygo 1l chyba 8 zetow

10l destylowanej po 4zeta za baniak 5l

zmiescilem sie w 200zlotych, a jek dolozysz jakies 5dych to kupisz black boxa i bedzie gites :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OKI. Podjąłem decyzje :) Kupuje Nukleona i jakąś pompke a reszte będe kombinowac :) Jaką pompke polecacie? Moze Powerhead 802 ? (Espacer poleca...) (A moze chłodnice z malucha skołuje ;-) ;) ) hihi :) Chłodnice to sie jakas skołuje... Aha. Ta 802 to cała jest zatapialna ? Cicha ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OKI. Podjąłem decyzje :) Kupuje Nukleona i jakąś pompke a reszte będe kombinowac :) Jaką pompke polecacie? Moze Powerhead 802 ? (Espacer poleca...) (A moze chłodnice z malucha skołuje ;-) ;) ) hihi :) Chłodnice to sie jakas skołuje... Aha. Ta 802 to cała jest zatapialna ? Cicha ?

Czy naprawde tak ciezko ? :evil:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OKI. Podjąłem decyzje :) Kupuje Nukleona i jakąś pompke a reszte będe kombinowac :) Jaką pompke polecacie? Moze Powerhead 802 ? (Espacer poleca...) (A moze chłodnice z malucha skołuje ;-) ;) ) hihi :) Chłodnice to sie jakas skołuje... Aha. Ta 802 to cała jest zatapialna ? Cicha ?

 

PowerHead 802 to pewna, sprawdzona pompka.Tutaj możesz sobie przeczytac mojego arta o niej :P Jest chyba najlepsza do tego celu z akwariowych, no... poza #$%^ drogimi Eheimami. Ale jeśli czujesz się na siłach możesz kombinować np. z pompkami od CO. Jeśli chcesz kupić blok, to nukleon będzie najlepszym wyborem, no chyba żeby Ci się kciało samemu coś zmajstrować ale to niestety wymaga sporo wiedzy, chęci no i narzędzi

 

Pzdr

JuLeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tylko z tym szukaniem :P hihihi :) Trzeba ponawiać tematu bo do starych nikt nie wraca :P :) Jak skompletuje zestawik to podeśle fotki i wyniki :) Troche napewno to potrwa ale mam nadzieje ze zakonczy sie sukcesem :) Dzięki za rady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy tylko z tym szukaniem :P hihihi :) Trzeba ponawiać tematu bo do starych nikt nie wraca :P :) Jak skompletuje zestawik to podeśle fotki i  wyniki :) Troche napewno to potrwa ale mam nadzieje ze zakonczy sie sukcesem :) Dzięki za rady :)

Muminek, nie przeginaj ! :evil:

Stare uwazasz takie ktore sa na pierwszej stronie ?

Zreszta jezeli pisze ze szukaj, to nie robie togo ot tak, bo lubie, tylko dlatego ze temat byl niedawno poruszany.

Wylamujacy sie beda karani, w odpowiedni sposob. :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

je teraz skladalem wsoje wc i moge ci podac ceny:

blok z allegro, taki przecietny, ale kosztowal 28 zeta

nagrzewnica tez z allegro za 51zl

pompka hydor s30 za 68

5m weza gumowego za 16.50

zlaczki x6 po 1,5zl

borygo 1l chyba 8 zetow

10l destylowanej po 4zeta za baniak 5l

zmiescilem sie w 200zlotych, a jek dolozysz jakies 5dych to kupisz black boxa i bedzie gites :)

w chłodzeniu nie istnieje pojecie "przecietny" - jezeli chcesz by WC działało - qp coś lepszego.

jedyne co możesz uzyskac na ww zestawiku to cisza, bo o wydajności możesz sobie tyko pomarzyć.

 

podaj linka do aukcji z bloczkiem za 28 zeta - może qpie sobie taki zmiast mojego :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...