Skocz do zawartości
mika23

Pentium D Się Kładzie?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niosłem komputer na mrozie -5 przez 10 min przychodzę do domu włączam i nie chce wierzyć ale w biosie i Everest pokazuje temp procka (Intel D 2,Cool 71 stopni czy to normalne? (mobo 36) od razu po starcie. Dodam że komputer od jakiegoś czasu mi się restartuje jak ogladam film albo gram albo jak dostanie wiekszy stres. Napięcia na zasilaczu Deer 11,75, mierzone miernikiem czy te temperatury są złe, nie znam się na wartościach jakie powinny być.

Napięcia podane przez Everest:

+5V - podaje 5,5

+12V - podaje 12.65

-12V - podaje 1,53

-5V - podaje 2,39

Wnioskuje że napięcia odbiegają od norm ale co tovma wspólnego z taka temp procka?

Kondensatorki nie spuchnięte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jak sprawdzasz napięcia to tylko miernikiem a nie programem.

A co do temperatury to zdjąć chłodzenie, nałożyć nową pastę i założyć chłodzenie. Powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam niosłem komputer na mrozie -5 przez 10 min przychodzę do domu włączam i nie chce wierzyć ale w biosie i Everest pokazuje temp procka (Intel D 2,Cool 71 stopni czy to normalne? (mobo 36) od razu po starcie. Dodam że komputer od jakiegoś czasu mi się restartuje jak ogladam film albo gram albo jak dostanie wiekszy stres. Napięcia na zasilaczu Deer 11,75, mierzone miernikiem czy te temperatury są złe, nie znam się na wartościach jakie powinny być.

Napięcia podane przez Everest:

+5V - podaje 5,5

+12V - podaje 12.65

-12V - podaje 1,53

-5V - podaje 2,39

Wnioskuje że napięcia odbiegają od norm ale co tovma wspólnego z taka temp procka?

Kondensatorki nie spuchnięte

Podczas transportu mogły się poluzować mocowania chłodzenia.

Posprawdzaj, przesmaruj a będzie OK. :)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...