Skocz do zawartości
Arturro

Msi 9600gt V127 - Głośna, Kiepskie Oc

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie grafe MSI 9600GT (wersja czerwona) i jak wiadomo taktowanie rdzenia to 700MHz a pamięci 950Mhz.

 

1. Pierwszą sprawą którą chciałbym poruszyć to chłodzenie karty - wszędzie pisze że jest to niesłyszalne chłodzenie które ciężko usłyszeć z 1 metra odległości. Posiadam w środku obudowy 3 wentylatory: 2xCoolerMastera i Boxowe chłodzenie na procesorze E2160@2.8Ghz i jestem zawiedziony bo wentylator tej karty graficznej jest głośniejszy od BOX-a procesora, sprawdzałem niejednokrotnie czy tak faktycznie jest, zatrzymywałem wiatrak i tu i tu i niestety MSI głośniejsze. Siedzę przy komputerze, obudowa zamknięta a wiatrak na grafie słyszę i to dobrze a nie trzeba być audiofilem by to słyszeć a co najważniejsze chłodzenie jest skręcone do minimum czyli 25% w RivaTuner. Czy jest jakaś możliwość by to chodziło ciszej ????Czy może trafiłem na jakiś gorszy model ????

 

2. Druga sprawa to taktowania. Jak pisałem wyżej 700MHz rdzeń a pamięci 950Mhz. Jak próbuje podkręcić kartę to dochodzę max. 725 rdzeń 1000 pamięci. Tu nasuwa mi się pytanie: nie jest to przypadkiem za małe OC tej karty skoro producent standardowo daje 735MHz dla rdzenia a 975MHz dla pamięci po wgraniu innego biosu ??

 

3. Czy wgranie nowego biosa gdzie są standardowe taktowania 735MHz dla rdzenia a pamięci 975MHz coś poprawi w stosunku co do chłodzenia i OC ?? oraz czy wgranie nowego biosa wiąże się z utratą gwarancji?? bo gdzieś wyczytałem że tak.

 

A tak na koniec warto to zawracać sobie głowę by sprzedać tą kartę ewentualnie i kupić przykładowo tą samą lub już coś lepszego?

 

Byłbym wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Edytowane przez Arturro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Twój Palit idzie lepiej niż moja MSI która niby jest podatna na podkręcanie :sad:

Temperatura u mnie w RivieTuner na jak jest nie podkręcona to 45°C normal a w stresie 65°C przy 25% mocy wentylatora. Ogólnie to klapa. Trafiłem na gorszy model i to zdecydowanie. Nie mam zamiaru żadnego chłodzenia zmieniać i żadnego vmoda robić. Wolałbym ją sprzedać ale to kwestia do zastanowienia jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...