Skocz do zawartości
Gość Kyniek

Mnp Blackset One - Zestaw Dla Początkującego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Witam,

 

od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad opracowaniem zestawu LC - ale dla początkujących. Starzy wyjadacze sami sobie składają i wybierają komponenty - więc dla nich zestawy nie są atrakcyjne... Za to dla początkujących entuzjastów ciszy i wydajności owszem :) Obecne zestawy nie oferują dobrej wydajności, dobór komponentów nie jest równoważony. Co myślicie o takim zestawie :

 

- Blok : MNP Prison Pro V3

- Chłodnica : BWA 122 + wentyle 2x120

- Pompka BW Silent Pump

- Wąż 3m 10/13

- złączki SK 10/13

- Akcesoria : Pasta Arctic Ceramique, Chłodziwo

 

CENA 359zł

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

stopień zaawansowania to 90% , pozostało mi sporządzić jeszcze instrukcję - chcę ją dołączać na płycie CD, szegółowy opis etapów zakładania oraz zdjęcia wysokiej rozdzielczości - mam do was pytanie - na co zwrócić uwagę podczas opracowywania instrukcji?

 

P.S. przedpremierowe egzemplarze zestawu już dostępne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory dałbym Acutake, będzie taniej.

 

niekoniecznie, zauwaz, ze reszte czesci kupuje w Coolingu (zakupy wiazane, marki od jednego dystrybutora), wiec nawet branie wentyli z firmy w ktorej pracujesz, nie znizy ceny do tego poziomu - tak mi sie wydaje ;)

 

Kyniek - trzymam kciuki... :)

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na co zwrócić uwagę podczas opracowywania instrukcji?

na łopatologiczne wytłumaczenie początkującym jak można układ odpowietrzyć za pomocą CR2 :-D

ewentualnie dodaj rez/trójnik jako opcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na łopatologiczne wytłumaczenie początkującym jak można układ odpowietrzyć za pomocą CR2 :-D

ewentualnie dodaj rez/trójnik jako opcję.

+1

 

Dobry opis odnośnie odpowietrzania układu to jest to czego początkujący potrzebują najbardziej :wink:.

Moim zdaniem trójnik powinien być w standardowym zestawie (opcja rez).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepski waz 10/13 na poczatek tez moze byc troszke zniechecajacy...

 

Warto bylo by sie zastanowic nad rezikiem ala mcres micro w pierwszej rewizji (glownie ze wzgledu na cene), ewentualnie nad wykonaniem wlasnego w stylu O-Tank, z tym ze jeszcze warto by koszty produkcji jeszcze skalkulowac :) Ostatecznie trojnik, badz trojnik + fillport jakiejs prostej konstrukcji.

Ewentualnie dolaczac strzykawke do zestawu gratis :)

Koncowki do odpalania zasilacza ATX tez chyba niezbyt drogo mozna by dostac, dla poczatkujacego bylo by to spore ulatwienie, przynajmniej mniejsze ryzyko ze cos popsuje, a opisywanie jak wetknac spinacz do papieru w koncowke 20/24 pin zeby odpalic zasilator do napelniania ukladu tak troszke moze kiepsko wygladac :)

 

Zreszta z mojego doswiadczenia nawet w ukladzie z rezem i tak w CR2 trzeba bylo sie korkiem pobawic, jak sie plyn tylko spienil zawsze sie nia musialem namachac i poodkrecac korka...

 

Przydao by sie jeszcze wytlumaczyc co to wogole znaczy odpowietrzony uklad... Dobrze nalozona pasta...

Wystarczy popatrzec w tematy w stylu "Problem z WC" i bedzie wiadomo :)

Napisanie instrukcji w tym przypadku moze byc spore wyzwanie, ale przynajmniej na forum bedzie mniej smieciowych tematow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się trójnik i airtrap do łatwiejszego napełnienia i odpowietrzenia układu. Z pewnością przydałby się przykładowy obrazek złożonego układu - chodzi mi tu głównie w jaki sposób (w którym miejscu) najlepiej zamontować chłodnicę, jak poprowadzić węże itp. To na pewno naprzykrza sporo kłopotów młodym adeptom water coolingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że swoimi uwagami i pomysłami sporo mi pomogliście postanowiłem że "instrukcję" oprócz dawania do zestawu na CD umieszczę online (odpowiednio mniejsze foty - rozdziałka) tak by każdy mógł przeczytać a nie tylko ci którzy kupili zestaw - co prawda będzie dotyczyła konkretnego zestawu ale nie oszukujmy się 90% informacji przyda się każdemu początkującemu składającemu dowolny zestaw :)

 

 

P.S. trójnik/airtrap jest dość upierdliwy i o wiele lepiej dać nawet najgorszego reza do odpowietrzania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o wiele lepiej dać nawet najgorszego reza do odpowietrzania.

Ano, mcres byl by w sam raz, rev 1 glownie pod wzgledem cenowym jest ok, do tego mozna go latwo upchac gdzies w obudowie i zamocowac na rozne sposoby, fakt wada najwieksza to ten wredny korek... ewentualnie jakas wlasna konstrukcja :)

Ja bym jeszcze dal jakies proste opaski zaciskowe, nawet kilka takich ala te do porzadkowania kabli, coby na CR2 zacisnac weze na wszekli wypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym rezikiem to jest sprawa prosta po co mcresy itp coolriver ma strasznie wielki flow ze rozerwie każdy plexiany pojemnik a wir zassie wszystkie powietrze z pokoju. Musze dalej mówić jakie wymagania ma ta pompka względem reza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D bardzo fajna sprawa z tym pomysłem chodzi o to aby taki zestawik zmontować dla początkujących amatoruw WC jestem za.Tym bardziej iż taki fachowiec jak Kyniek macza w tym palce B-) ,pomysł dodania strzykawki do zestawu jest dla mnie śmieszny ale może być przydatny.Z drugiej strony jak ktoś się waży nad zalożeniem swojego pierwszego wc musi też wykazać troche inwencji i zaangażowania by wszystko miało ręce i nogi . Klocki dobrane optymalnie gdyby to było wcześniej sam bym się skusił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomysł dodania strzykawki do zestawu jest dla mnie śmieszny ale może być przydatny

To byla ironia...

 

Fakt ze przy odpowietrzaniu CR2 bez reza przydaje sie i ulatwia sporo sprawe, ale nie nadaje sie to kompletnie dla poczatkujacej osoby, zle odpowietrzy, spierniczy cos, dla tego pisalem o fillporcie/czyms w stylu air trapa/rezie.

 

Fakt z CR2 woda tryska jak krew z nosa, ale trzeba przyznac ze rez zdecydowanie poprawia sprawe klopotow z odpowietrzaniem, i tak sie korkiem w pompce trzeba pobawic, plyn tez potrafi sie spienic, zwlaszcza feser, tak ze z rezikiem kilkakrotnie skroci sie czas napelniania, oczywiscie mowie tutaj o niedoswiadczonych osobach, sam sie pierwszy raz z CR2 z godzine bawilem :) ostatnio na samym CR2 zeszlo mi 10 minut z odpowietrzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i jak tam kiedy zestaw będzie oficjalnie dostępny no i co to jest za chłodziwo ??

Dziś w nocy oficjalna premiera zestawu :lol2: :blink:

 

 

 

http://mnp.net.pl/produkty.aspx?id=33 - postanowiłem umozliwić wybór - czy chcemy sam zestaw czy z dodatkowymi blokami :)

 

Jeśli chodzi o reza... heh... to ma być najtańsza opcja - w głowie rodzą mi się pomysły na mocniejszy zestawik - inna pompka i chłodnica 3x120. Chłodziwo... cóż na razie jest to mieszanka wody destylowanej i Borygo Zielone Eko - dokładnie przetestowałem to i przez pół roku jakichkolwiek negatywnych efektów nie było :) ale planuje zastąpić to koncentraten swiftecha ja u siebie pewnie nadal zostanę przy borygo :lol2: bo szecw chodzi bez butów - albo w dziurawych :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...