Skocz do zawartości
oxiDKixo

Problem Z Pc.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam problem ze swoim głupim kompem. Dzisiaj wychodząc rano do sklepu zostawiłem pc włączony (nic nie robił, nie pracował). Po powrocie (jakieś 30-40 min) zawitałem czarny ekran (coś ala wyłączanie monitora po 20 min). Ruszam myszką a tu nic. Wiatrak od karty pracował trochę szybciej, głośniej. Naciskam przycisk reset... NIC, 0 reakcji. Naciskam przycisk power... NIC, dopiero po przytrzymaniu go jakiś 5 sek pc się wyłączył. Włączyłem ponownie pc i płyta wykonała standardową procedurę przywracania ostawień biosu (2 resty). Gdy wszedłem do biosa taktowanie procesora było przywrócone do standardowych, więc podkręciłem z powrotem CPU. PC działa normalnie. A i mam jeszcze problemy z wydajnością w grach. Np. w settlers 6 gra podczas przesuwania kamery się tnie, czy to na maxymalnych czy też minimalnych ustawieniach. W Titan Quescie gra ma 15fps od momentu zginięcia po odrodzenie, gdy gram normalnie wszystko jest ok. WoW też co jakiś czas ścina. Simsy 2 :P też się tną podczas przyspieszania czasu x3 i przesuwania/obracania kamery (mój brat w to gra, ale mnie te ścinki irytują). Nie wiem teraz czy to procek się wali (PDC E5200 @2,9GHz), czy też GPU (Gainward HD4850).

Płyta to GigaByte GA-P31-DS3L

Ram Patriot 2x1GB

Pentagram 430W (Na Chiftecu 500W ww problemy cały czas występowały)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o napięcia procesora, to nawet bez oc problem z wydajnością występuje nadal. Orthos wywalił po 1 godzinie, o to ten błąd:

2:Test 1, 5300 Lucas-Lehmer iterations of M14942209 using 768K FFT length.

1:FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4

1:Hardware failure detected, consult stress.txt file.

1:Torture Test ran 1 hours, 2 minutes 23 seconds - 1 errors, 0 warnings.

1:Execution halted.

Edytowane przez oxiDKixo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz co tam w pliku stress.txt napisali.

Nie wiem gdzie to jest :).

A co do pamięci, zmieniałem na standardowe/fabryczne ustawienia. Cały czas są problemy z wydajnością.

Możliwe że uszkodzone pamięci mogą przyczynić się do mniejszej ilości fps w grach??

Edytowane przez oxiDKixo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie to jest :) .

A co do pamięci, zmieniałem na standardowe/fabryczne ustawienia. Cały czas są problemy z wydajnością.

Możliwe że uszkodzone pamięci mogą przyczynić się do mniejszej ilości fps w grach??

jak stabilność pada oczywiście.

 

 

Ściągnij memtest86+ wgraj na dyskietkę i odpal pod dosem.

 

A na początku zrób skan dysku z odzyskiwaniem sektorów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...