Skocz do zawartości
kedly

Msi Neo2 Fir - S/pdif - Problem Hardware

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam płyte glowną MSI neo2 FIR na ktorej opcjonalnie mozna wpiąć śledzia do S/PDIF, niestety na allegro owego nie znalazlem wiec postanowilem wykombinowac taki na własną ręke. Użyłem gniazda cinch żeńskiego i dwu-pinowy wtyk do płyty a dalej do głosnikow juz normalny cinch. Dźwięk jest, DTS/DD ale po 10 minutach przewód sie tak nagrzewa ze aż piekł! więc jest to prawdopodobnie spowodowane tym ze nie zostala wpięta 3 wtyczka do plyty "GND" niestety niewiem jak to uziemić - mam GND poprowadzić kabelkiem do obudowy komputera czy co? nie mam pojęcia gdzie podpiąć to GND

 

 

tak wygląda zrzut z instrukcji płyty

 

Dołączona grafika

Edytowane przez kedly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:kijem: :mur:

Coś ty najlepszego zrobił, masz szczęście że nie spaliłeś niczego... od czego są fora i :google: ????

 

Nigdy tak nie podpinaj !!!!!!!!!!!!!!!!!! żeby mieć SPDIF elektryczny spinasz SPDIF do środka a GDN na zewnątrz gniazda i tylko tyle.

Wyprowadzenie VCC służy do zasilania diody dla wyjścia SPDIF optycznego a nie elektrycznego.

Następnym razem zapytaj, bo następnym razem spalisz gniazda w amplitunerze albo płytę. JA zawsze polecam połączenie optyczne bo nie masz styku elektrycznego pomiędzy urządzeniami i nie spalisz nic ja mam spięcie po optyku i święty spokój na dodatek wystarczy że kompa będziesz miał zasilanego z innej fazy a amplituner z innej i powstanie różnica potencjałów i możesz uszkodzić sprzęt, ja tak uwaliłem sobie ruter

 

Nigdy nie podłączałem bezpośrednio w ten sposób lecz zawsze przez odpowiednią przelotkę (czyt. śledzia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...