Skocz do zawartości
Borutnikk

Nowy Pc- Co Dalej ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Pare dni temu kupiłem mojego PC:

 

Monitor: Dell 2709w

Procesor: Intel q6600

Grafika: Inno3d GTX 285

Płyta Główna: Asus P5Q se PLUS

Ram: 2 x 2gb 800mhz Kingston

Dysk: Hitachi 7200rmp 500gb 32mb cache

Zasilacz: OCZ 700 GXS SO*8

Obudowa: ThermalTake Tsunami

i jakas tam nagrywarka DVD

Myszka i Klawa :

Cordless Desktop® MX™ 5500 Revolution

 

i wszytsko na Viscie Ultimate x64

 

Teraz mam takie pytania i problem

 

Co teraz zrobic aby wszytko śmigało jak najlepiej ? Sterowniki ściagniete (grafika, płyta głowna)

Jaki bios zainstalować ? (bo na stronie Asusa jest kilka do wyboru)

Czy na oryginalnym wiatraku i takiej obudowie mogę podkrecić procka?

Dlaczego w 3dMaxie mam tylko 10400 pkt? a w Venage 13060 ?

 

I teraz coś co mnie martwi najbardziej. Gdy używam programów do np odczytywania temp, czy z czytywanie info o procku mam na monitorze błyski takiego zielonego ekranu (dosłownie blyski) ;o (w grach i 3d markach sie nie pojawia) strasznie mnie bolą oczy gdy sie to pojawia i nie mam pojęcia co może być wina ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby wszystko chodzilo najlepiej zainstaluj najnowsze stery:

-do grafiki ze strony nvidii koniecznie pod viste x64

-do plyty glownej ze strony asusa lub intela (upewnij sie ze masz zainstalowane inf driver oraz sterowniki do intel matrix storage manger)

-w BIOSIE powinienies miec uaktywniony tryb AHCI dla dysków SATA (wymagane sterowniki przy instalacji systemu) - pozwoli to wlaczyc obsluge NCQ dla dysków SATA

-co do BIOSU to najlepiej pobrac najnowszy ze strony Asusa (koniecznie zapoznaj sie z instrukcja aktualizacji)

-procka jak najbardziej mozesz próbowac krecic (poczytaj sobie o tym artykuly na forum) Boxowe chlodzenie powinna dac rade - q6600 kreci sie bardzo dobrze (uważaj tylko na temperatury i nie przesadzaj z napieciem)

-jakich programów uzywasz do pomiaru temperatury ? te zielone paski to jakis dziwny objaw... jak masz podlaczony monitor z karta (dvi czy dsub?)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręcić oczywiście możesz ale na boxie nie poszalejesz bo jednak Q6600 trochę się grzeje a po zwiększeniu napięcia stopnie idą w górę. Nie mniej jednak próbuj ile się da i cały czas monitoruj temperaturę, np programem Realtemp. Jak podkręcać? Klik i miłej lekturki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...