Skocz do zawartości
dYBEK

Problem Z Kartą Graficzną?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z kartą (tak podejrzewam) X1300Pro Pci-e - dziś kupiłem, używaną ofkors, po podłączeniu i uruchomieniu komputera słychać pracę dysku, system operacyjny się uruchamia (są dźwięki, itd.), ale nie ma obrazu, wyjście karty w ogóle nie działa, monitor zachowuje się, jakby nic nie było podłączone. Podłączam pod wyjście analogowe (d-sub). Czy ma jakiś związek do którego złącza jest podłączony? Może było włączone wyjście s-video? Teoretycznie nie powinno to mieć znaczenia, bo to kontroluje system i sterowniki, ale jednak musi być jakaś przyczyna.

 

Komputer nie mój, jakiś Dell z grafiką na płycie, procek e4300, w biosie oczywiście zmieniam grafikę na tą pod pci-e.

 

Macie jakieś pomysły jak się z tym uporać? Nie mam w tej chwili możliwości sprawdzenia karty na innej płycie/podłączenia monitora pod DVI.

 

Może karta jest uszkodzona? W takim razie, czemu bios nic nie zgłasza / system się uruchamia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dwie karty, jedna pod PCI-E, a druga zintegrowana, i ta pierwsza "nie dziala" to komputer domyslnie uruchamia sie z ta zintegrowaną. Nie zglasza bledu, sygnalem. Poprostu omija tego X1300Pro.

 

Sprawdz czy karte dobrze wsadziles, czasem wystarczy wyjac i wlozyc z powrotem, dokrecic srube.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dwie karty, jedna pod PCI-E, a druga zintegrowana, i ta pierwsza "nie dziala" to komputer domyslnie uruchamia sie z ta zintegrowaną. Nie zglasza bledu, sygnalem. Poprostu omija tego X1300Pro.

 

Sprawdz czy karte dobrze wsadziles, czasem wystarczy wyjac i wlozyc z powrotem, dokrecic srube.

To nie to, po podłączeniu monitora do zintegrowanej karty BIOS zgłasza problem. Wywala komunikat, że monitor podłączony jest do złego wyjścia, że trzeba zmienić i uruchomić ponownie. Po zmianie znowu to samo, system startuje, obrazu zero. Po wyjęciu X1300Pro jest wszystko ok.

 

Jeszcze jakiś pomysł?

 

Jutro mogę sprawdzić kartę na innej płycie, ale zależy mi na czasie, może ktoś spotkał się już z czymś takim?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...