Skocz do zawartości
kolesgit

7900gs Palit Artefkaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem, mianowicie kupiłem na allegro, kartę 7900gs, sprzedawca zapewniał że jest w 100% sprawna, lecz jak się okazało jak gram tak z 30minut to w grach pokazuję mi się jakiś pasek lub linia czy coś w tym rodzaju, oczywiście zgłosiłem problem, sprzedawca zwrócił mi pieniądze, nawet nie chciał karty spowrotem co bardzo mnie zdziwiło teraz mam takie pytanie, czego to wina?, chłodzenia jest ono od Palita oryginalne, karta grzeję się nie ma co, zasilacz jaki mam to Neotec X3800 380w, płyta Abit an52, instalowałem najnowsze stery itp, proszę o pomoc bo naprawdę nie wiem co robić, może wgrać nowy bios?.

 

Pozdrawiam oraz dziękuje za pomoc. Kolesgit.

Edytowane przez kolesgit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe zasilanie podłączone? Najpierw sprawdź inne sterowniki, nieco starsze. Pokazuje się tak we wszystkich grach? A i sprawdź temperaturę w stressie za pomocą Riva Tuner, masz tam monitoring temperatur, który włączasz, następnie grasz i potem patrzysz ile stopni osiągnęła karta. Sprzedawca może nie był jednak do końca pewny że karta jest sprawa i leciał na ,,farta,, albo się uda że będzie u Ciebie działać poprawnie albo nie i dlatego jak zobaczył że zgłosiłeś problem, bez problemu oddał kasę nie chcąc nawet karty. jeśli karta miała plombę na kołku od chłodzenia to zobacz czy jest cała, jeśli nie to znaczy że poprzedni właściciel mógł tam coś majstrować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jw. czyli sprawdzić chłodzenie czy dobrze założone. Możesz też spróbować obniżyć takty minimalnie tj np ok 50MHz na rdzeniu, 100MHz na pamięciach na początek. Jeśli problem ustąpi to potem próbować ustalić jak najwyższe takty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowe zasilanie podłączone? Najpierw sprawdź inne sterowniki, nieco starsze. Pokazuje się tak we wszystkich grach? A i sprawdź temperaturę w stressie za pomocą Riva Tuner, masz tam monitoring temperatur, który włączasz, następnie grasz i potem patrzysz ile stopni osiągnęła karta. Sprzedawca może nie był jednak do końca pewny że karta jest sprawa i leciał na ,,farta,, albo się uda że będzie u Ciebie działać poprawnie albo nie i dlatego jak zobaczył że zgłosiłeś problem, bez problemu oddał kasę nie chcąc nawet karty. jeśli karta miała plombę na kołku od chłodzenia to zobacz czy jest cała, jeśli nie to znaczy że poprzedni właściciel mógł tam coś majstrować.

Dodatkowe zasilanie podłączone, sterowników jeszcze nie sprawdziłem ale zrobię to lada dzień, co do gier to nie wiem mam tylko Wiedźmina na komputerze, co do temperatury też sprawdzę lada dzień i napiszę, wiem tylko że radiator jest bardzo gorący, mam na zbyciu chłodzenie Pentagram XC-70 Cu+ zostało mi z innej karty, mam jeszcze pastę Arctic Silicone, może założyć to chłodzenie i dać nową pastę i w tedy nie będzie problemów?, oraz wyczyścić kartę?, co do plomby znajduję się ona na miejscu, nie było przy niej nic grzebane.

 

 

Jw. czyli sprawdzić chłodzenie czy dobrze założone. Możesz też spróbować obniżyć takty minimalnie tj np ok 50MHz na rdzeniu, 100MHz na pamięciach na początek. Jeśli problem ustąpi to potem próbować ustalić jak najwyższe takty.

Hmm, też tak myślę że coś z chłodzeniem dlatego chyba zdecyduję się na jego zmianę, a co do obniżenia taktów, nigdy jej nie podkręcałem, czy jest możliwość iż palit dał fabrycznie za duże?.

 

Pozdrawiam kolesgit.

 

Jeszczę wstawię zdjęcie karty może to w czymś pomoże :wink: :

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie zmień chłodzenie na tego Pentagrama i daj znać. Palit dał prawidłowe taktowania ale w wyniku np...przegrzania pamięci na karcie nie są one już w stanie pracować na swoich domyślnych taktowaniach. Dlatego czasem pomaga obniżenie ich taktowań o 100mhz, wtedy osiągasz taką granice na których mimo uszkodzenia dadzą rade jeszcze działać. Bywa jednak tak że jest to zabieg mocno doraźny bo mimo obniżenia taktowań problem po jakimś czasie lubi powracać. Obejrzyj bardzo dokładnie kartę pod względem łączenia ścieżek, czy żadna z nich nie jest przerwana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dziwnej sytuacji nigdy nie miałem mianowicie, ściągłem chłodzenie palita, wyczyściłem dokładne pędzlem kurz, nałożyłem nową pastę oczywiście poprzednią ładnie starłem, teraz gram nawet 60 minut na full detal, żadnej oznaki artefaktu wszystko pięknie śmiga aż miło, nie rozumiem może mi ktoś to wytłumaczyć?,

 

Pozdrawiam kolesgit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moge;P ale sam sobie juz odpowiedziales ;P

najwidoczniej to bylo wlasnie przez zle zalozone chlodzenie czy cos w tym stylu i poprostu sie przegrzewal a jak poprawiles to jest lepiej ;)

a to '60 minut' znaczy ze teraz mozesz grac 60min i dopiero wyskakuja czy chodzilo o to ze conajmniej i mozesz grac ile chcesz?;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moge;P ale sam sobie juz odpowiedziales ;P

najwidoczniej to bylo wlasnie przez zle zalozone chlodzenie czy cos w tym stylu i poprostu sie przegrzewal a jak poprawiles to jest lepiej ;)

a to '60 minut' znaczy ze teraz mozesz grac 60min i dopiero wyskakuja czy chodzilo o to ze conajmniej i mozesz grac ile chcesz?;>

Nie 60minut testowałem:), jestem zadowolny karta super działa, jutro wejdę na Wiedźmina na 4godziny i zobaczę czy wszystko gra, ale chłodzenie palit fabrycznie zakładał, więc nie rozumiem tego już, ponadto procesor graficzny jeśli się przegrzewa to nie wyświetla artefaktów tylko się wyłącza jak dobrze mówie?

 

Pozdrawiam kolesgit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie jakiś chińczyk źle odwalił swoją robotę więc trzeba było go poprawić :wink: Ewentualnie kurz robił jakieś kłopoty. A GPU jak się przegrzewa to albo się zawiesza, albo restart kompa, a w niektórych przypadkach artefakty też mogą występować ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo, jak dałem 7900GS wujkowi. U mnie sypało artefaktami jak cholera, odkręciłem chłodzenie, przesmarowałem AS5, przez kilka dni były artefakty (karta mało użytkowana w 3D), później po najnowszych sterownikach sytuacja się ustabilizowała i jak na razie wszystko bangla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...