Skocz do zawartości
T2S

Cieknacy Laing

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno wymieniliem troche klockow w ukladzie, zmienilem miedzy innymi standardowy top z mojego lainga na xspc rez-top. Po zlozeniu i zalaniu zestawu okazalo sie, ze pompka cieknie od strony kabelkow, szybko zlalem ciecz z reza, odkrecilem go od pompki i okazalo sie ze popka od wewnatrz byla cala zalana. Skrecilem znow reza i pompke, tym razem starajac sie dokrecic sruby jak namocniej, odpalilem uklad i... tym razem pompka zaczela ciec od dolu. Probowalem juz wiele razy zrobic cos zeby nie przeciekalo (ciekawe jest to, ze jak zalewa pompke to jej nie pali, ale przy 2 pierwszych przeciekach razem z ciecza poplynal z pompki jakis smar... przynajmniej tak to wygladalo), ale bezskutecznie... niezaleznie od tego co bym zrobil cieknie z pompki... Po rozkreceniu zalanej pompki widac wyraznie, ze ciecz przeplywa z jednej strony ponad origniem, tzn sa na nim slady cieczy tylko z jednej strony.

Ma ktos moze jakis pomysl jak sobie z tym poradzic? myslalem o grubszym oringu, mam wrazenie ze to by pomoglo, ale nie bardzo wiem gdzie go dostac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualnie nie mam dostepu do aparatu, ale pompka sama w sobie nie jest w zaden sposob uszkodzona, pozatym z fabrycznym topem prblem nie wystepowal. Niedawno sie dowiedzialem, ze osoba od ktorej kupilem reza miala z nim ten sam problem przy jednej pompce, a przy innej wszystko bylo ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo duzo szukalem podobnych przypadkow w necie i nie znalazlem... ale natknalem sie bodaj na extremesystems, jak ktos pisal ze moze sie zdarzyc, ze oring ktory jest mocno scisniety przez dluzszy czas traci swoje wlasciwosci... zauwazylem tez u siebie, ze przy laingu ze strony z ktorej cieknie oring zapada sie w ten swoj rowek widocznie glebiej niz w innych miejscach.

w przyplywie desperacji spilowalem troche pompke z wysokosci :blink: na oko widac ze oring lepiej dociska, ale... cieknie dalej z tym ze mniej intensywnie. Najdalej jutro wybieram sie na miasto na poszukiwanie nowego oringa (przez internet nie udalo mi sie nic znalesc w tych wymiarach...) jak kupie i zaloze to dam znac czy pomoglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to kwesita oringa, bobawilem sie starym spalonym laingiem jaki mi ie poniewiera i zauwazylem ze moze tez niedociskac z innego powodu, mimo dobrego oringa, ktory w innej pompce fajnie dzialal.

 

Proponuje sciagnac top, sciagnac obudowe od spodu i popatrzec miedzy plastiki a pcb, u mnie jedna nozka byla peknieta i tam nie dociskalo do konca, czy cieklo nie wiem bo pompke kupilem rozwalona w srodku calkiem coby ewentualne czesci do obudowy i przerobek miec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja niczego podobnego u siebie nie widze... z reszta gdyby tak bylo to wyobrazam sobie, ze pompka nie dzialalaby dobrze tez ze standardowym topem. W kazdym razie namierzylem juz sklep z artykulami gumowymi, dzownilem tam dzisiaj i maja oringi 50x4 (standardowo laing ma 50x3) jutro tam podjade kupie oring i dam znac czy cos to dalo...

Edytowane przez T2S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znac ile to kosztuje. Ten sklep to jakis internetowy tez czy nie ?

 

 

Btw.. U mnie wyglada sprawa tak ze bez topu pompka nie cieknie, a z topem ek leci od dolu (przez ten silniczek chyba ? ) Oby to byla tylko kwestia zle dokreconego topu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki oring na pewno nie kosztuje wiecej niz 2 zl... dzis jak bede w tym sklepie to moge wziac 2 i jak pomoze to wyslac Ci poczta jeden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyglada sprawa tak ze bez topu pompka nie cieknie, a z topem ek leci od dolu (przez ten silniczek chyba ? )

To nie jest za bardzo mozliwe.

Przyjrzyj sie jej konstrukcji to bedziesz wiedzial jak moze ciec.

 

DDC mozna by na 3 czesci podzielic, top, plastikowa obudowa od spodu i komora wirnika z uzwojeniem i pcb. Ten plastik pod ktorym znajduje sie uzwojenie ma 4 otwory, zaraz za oringiem, jesli nozki za w nim uszkodzone wtedy zyczajnie wlatuje za gleboko i o-ring nie trzyma, nie wycieka z boku, bo jak dokrecisz ta spodnia obudowe do topu na chama to troszke sie to zaciska, za to srodek z komora wirnika wciska sie na dol, jesli oring nie trzyma woda wylatuje przez niego i wpada w otwory w rogach, a potem do srodka i wylatuje dolem.

Sprawdz dokladnie czy nie jest uszkodzony stelaz z komora wirnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukacie oringu ? Marsz do pierwszego lepszego sklepu motoryzacyjnego, dostaniecie bez problemu jaki chcecie. Ja za świetne oringi do O-Tanka (oryginalne ciekły bez względu na to jak mocno bym nie dokręcił) zapłaciłem chyba 80gr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki oring na pewno nie kosztuje wiecej niz 2 zl... dzis jak bede w tym sklepie to moge wziac 2 i jak pomoze to wyslac Ci poczta jeden

sprawdze jeszcze dokladnie. Bylbym wdzieczny. Grosze to kosztuje a moze pomoc.

 

 

To nie jest za bardzo mozliwe.

Przyjrzyj sie jej konstrukcji to bedziesz wiedzial jak moze ciec.

 

DDC mozna by na 3 czesci podzielic, top, plastikowa obudowa od spodu i komora wirnika z uzwojeniem i pcb. Ten plastik pod ktorym znajduje sie uzwojenie ma 4 otwory, zaraz za oringiem, jesli nozki za w nim uszkodzone wtedy zyczajnie wlatuje za gleboko i o-ring nie trzyma, nie wycieka z boku, bo jak dokrecisz ta spodnia obudowe do topu na chama to troszke sie to zaciska, za to srodek z komora wirnika wciska sie na dol, jesli oring nie trzyma woda wylatuje przez niego i wpada w otwory w rogach, a potem do srodka i wylatuje dolem.

Sprawdz dokladnie czy nie jest uszkodzony stelaz z komora wirnika.

Dalbym sobie reke uciac ze leci z dolu o.O

 

Wycieka z tej dziurki gdzie kable ida... :|

hmm.. ide sprawdzic.

Edytowane przez NZR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycieka z tej dziurki gdzie kable ida... :|

hmm.. ide sprawdzic.

ja mam tak samo ze cieknie albo po kablach z tylu, albo od samego dolu, ale ciecz przedostaje sie tam przez otworki o ktorych pisal jedras, z tym ze u mnie nie ma tych uszkodzen ktore on opisuje...

kupilem przed chwila oring w sklepie hydraulicznym, bo taki akurat mialem blisko, ale uszczelka wyglada na za gruba, wiec pewnie pojade po ten 50x4 tyle ze do niego mam troche dalko... na godzinach dam znac czy udalo mi sie naprawic

Edytowane przez T2S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No daj znac.. U mnie tez wycieka przez te dziurki od spodu... :| Tyle problemow.. eh.. juz wole tego mojego cr'a..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wrocilem z oringami i... sa za duze :blink: znalalzem w sieci info ze laing ma oring o srednicy wewnetrznej 50mm... trzeba bylo zmierzyc samemu, 50mmowy oring jest za duzy na oko o jakies 3mm :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycieka z tej dziurki gdzie kable ida... :|

hmm.. ide sprawdzic.

A o czym to ja pisalem wyzej ?

Jak by ciekl przez komore wirnika to ciekl by sporem, w centralnym punkcie.

Jak cieknie po kablach to znaczy ze przez oring plyn ucieka do komory z uzwojeniem i pcb przez otwory gornej plytce, a potem na zewnatrz przez kable.

Akurat mam taka pompke w ktorej tego typu problem wystepowal wlasnie po uszkodzeniu "stopek" podtrzymujacych w gorze caly srodek.

 

Proponuje sie najpierw dobrze przyjrzec pompce.... podociskac srodek po bokach ze zdjetym topem i zobaczyc czy ktoras strona delikatnie sie nie obniza przy docisku. Na standardowym topie moglo to nie robic problemow, przy petrze juz bylo nieco gorzej.

Zreszta jak znajde chwile sam wstawie fotki tych elementow o ktore mi chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie jakos udalo rozwiazac problem. Odcialem zbedny kawalek z tego za duzego oringu, zarzucilem do pompki i z poczatku nic to nie dalo, ale za trzecim razem jak sprobowalem i przy okzaji podociskalem boki pompki wszystko bylo ok :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie sie okazalo ze wogole nie bylo oringu :lol2: (pozdro Maniakalny ;) )

Kupilem w jakims sklepie za 50gr i dziala :D

 

Nizej filmik jak to sie prezentuje ;)

 

Click :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...