Skocz do zawartości
smiglo83

P4m900t-m2 I Baaaardzo Niska Wydajność.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zwracam się do was z pytaniem czy płyta firmy ECS P4M900T-M2, a zwłaszcza jej chipset są naprawde tak mało wydajne?? Zakupiłem ta płytę znajomej z Celeronem 420 i 2 Gb A-Data 800 Mhz. To miał być typowy komputer dla kobiety która lubi poszperać w necie posłuchać muzyki i obejrzeć film. Co mnie zdziwiło przy próbie odpalenie Winampa i IE7( z Opetrą tak samo). Następuje zwiecha totalna. Z filmami jest jeszcze inaczej. Albo obraz taki że pożal się boże i nic praktycznie nie widać(monitor CRT 17"), albo klatki skaczą co piąta lub dziesiąta. Płyta ma niby wpisaną obsługę tego Celerona ale wątpie żeby to on był sprawcą tak niskiej wydajności. Sprawdzałem go u siebie i u mnie nie kręcony(bo taki u niej bedzie)ciągnie śmiało i IE7 opere i winampa. pozwala nawet na słuchanie muzyki i nagrywanie płyty dvd. Ktoś mi powie co z tą płyta jest nie tak??

 

P.S. Co drugi lub trzeci dzień płyta potrzafi zgubić sterownik od zintegrowanej karty dżwiękowej.

Edytowane przez smiglo83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym problem że nie chciała nowego HDD bo na starym miała swoje ciach!ły których nie chciałą tracić. Ten dysk to jakiś maxtor na ATA i to w dodatku 20 GB. Możliwe żeby to było wszystko jego wina??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym problem że nie chciała nowego HDD bo na starym miała swoje [ciach!]ły których nie chciałą tracić. Ten dysk to jakiś maxtor na ATA i to w dodatku 20 GB. Możliwe żeby to było wszystko jego wina??

Poważnie uszkodzony dysk zawali wydajność każdego kompa - nawet Q9550 + 8GB RAM

 

Zrób benchmark + error scan w HD Tune i sprawdź zawartość zakładki Health (SMART). Najlepiej porób screeny i zarzuć.

A dane można przecież przerzucić na nowy dysk, co innego gdy ten antyk się rozpadnie. Wtedy przepadną niczym w czarnej dziurze :P

 

Jeśli dysk będzie OK, poszukamy przyczyny gdzie indziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra SMART w Evereście nie chce nawet się uruchomić mimo że funkcja obsługi w biosie włączona(przy POST pokazuje jej na dysku Command Failed). HDTach przerwał sam Quick Test. Long test to samo. Czyli jednak bedzie dysk do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zacznę tak. HD Tune jak sie odpala to jest zwiecha systemu. Jak już się odpali i system sie nie powiesi to zaczyna skanować w poszukiwaniu uszkodzonych sektorów. Pierwsze 200 MB na dysku czyste dalej nie chciało mi się czekać mimo że to był szybki test. Wg moich skromnych przypuszczeń poszedł dysk, tylko niewiem w jaki sposób? Może złapię jakiś inny na ATA to sprawdzę czy na innym komp zachowuje sie tak samo.

 

A teraz pytanie z innej beczki. Tytułowa płyta daje jakieś tak znikom,e możliwości OC(moge zmieniać tylko magistrale FSB). Wiem że to nie dużo ale te nowe Celerony podobno świetnie się kręcą a z tego co widzę przydałoby się koleżance trochę więcej mocy obliczeniowej. Tylko problem w tym że o ile bym FSB zmienił zawsze pozostaje takie samo czyli 200. Tak samo z ilością pamięci przydzielaną na zintegrowaną grafikę, chce przydzielić 64 MB a zawsze pozostaje 128 MB. To chyba nnie jest normalne zachowanie dla płyty głównej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...