Skocz do zawartości
JaQs

Realtek Hd Czy Sb Live! 24-bit

Rekomendowane odpowiedzi

Mam narazie integre Realtek HD. Gra poprawnie, wlasciwie nie mozna jej niczego zlego zarzucic. Czy SB0410 bedzie duzo lepszy? Do Audigy 2ZS chyba nie bede dokladal dla zloconych lacz i drobnych niuansow dzwiekowych bo w obydwoch siedzi ten sam DAC, a SB0410 prawie 3xtansze.

 

Mam zamiar niedlugo podlaczyc Microlaby, w wakacje jakis porzadniejszy sprzet. Narazie slucham tego na PX100 i CAL! i zalezy mi na w miare dobrym wyjsciu sluchawkowym bo w Realteku HD, jest to rozwiazane tak, ze przednie i tylnie gniazdo maja inna charakterystyke ustawiona i nie da sie tego zmienic. Wyglada to tak, ze podlaczajac z tylu dzwiek jest strasznie jasny (nie pomaga nawet przestawienie na "sluchawki" bo wtedy gra jak trzeba, ale jest cicho), a z przodu z kolei sa straszne szumy (wlasciwie slysze wszystko co komputer robi - praca dysku, ruchy myszka itd.) przez slabo ekranowane kable od Front Panela w Antecu.

Jest sens kupowac?

Edytowane przez JaQs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tam zostawił sprawę jak jest i nie kupował specjalnie Live 24, odnośnie problemów z twoją płyta i tym kodekiem jak u Siebie na tym samym kodeku ALC889A nie mam żadnych problemów.

 

Jak już naprawdę chcesz poczuć różnice to tylko Xonar albo jakiś z wyższych modeli Audigy 2 albo X-Fi takie moje zdanie.

Ale jeśli kupisz kartę to napisz przy okazji czy faktycznie zauważyłeś jakąś różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak naprawdę chcesz poczuć różnicę to wystarczy SB Live 24bit albo audigy ls/se itp. + mod na X-Fi. Sam mam integrę na płycie (alc1200) i sb zmodowane na x-fi i sprawdzałem jak to gra. Integra realteka nie ma szans. Zupełnie inny dźwięk, w szczególności bas. Link do tematu o modowaniu na x-fi masz w mojej sygnaturce :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...