Skocz do zawartości
Gość

Urządzenie Wielofunkcyjne Brother, Który?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako, że sam posiadam Brother DCP-115C i jestem bardzo zadowolony, ponad 2000 wydruków na koncie i spokojnie z 200-300 skanów, a zamienniki czarnego tuszu po 4-4.50 z allegro chodzą jak złoto zastanawiam się nad kupnem następnego Brothera. Tym razem dla kuzynki, cena do 300zł, jednak im mniej tym lepiej. DCP-135C styknie? Czy może warto wziąć 145C ? Patrząc tak pobieżnie nie widzę różnicy, 145 niby trochę szybsza. Tam są inne tusze tak? Z tego co widzę, chyba droższe zamienniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam modelu DCP-135C. Po pierwsze jak kończy ci się jeden kolor to nie możesz już nic wydrukować. Po drugie wydajność pojemników jest słaba, po trzecie po pewnym czasie trzeba oddać do serwisu bo jest tam taki licznik który trzeba skasować w jakiś sposób żeby można było dalej drukować. W poprzednich wersjach było to samo ale wtedy wystarczyło wejść w menu serwisowe i zresetować licznik PURGE, w tym modelu to nic nie daje i drukarka dalej nie działa, mimo nowych pojemników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm z tego co gdzieś tam kiedyś czytałem (nie interesowałem się tym do tej pory zbytnio bo nie miałem potrzeby) to jako doraźne rozwiązanie wystarczy zakleić taśmą pojemnik w miejscu gdzie czujnik sprawdza poziom tuszu i już można drukować dalej (oczywiście nie na żółto jeśli skończy się żółty itd. ;) ), a z tym purge itd. to żaden serwisant nie puścił pary z gęby i nie wiadomo jak to się robi? Skoro oni jakoś te drukarki "naprawiają" to jakiś sposób musi być. Co do wydajności wkładów, to wiadomo, nie wydrukuje się na jednym tysięcy sztuk.. ale jak już pisałem zamienniki na allegro są wręcz śmiesznie tanie, 2 komplety kolorowych + 4 czarne za 36zl.. W sumie to chyba przesadziłem pisząc, że wydrukowałem ponad 2000 stron, teraz chyba leci czwarta ryza papieru (czyli 1500-2000), a licząc razem z tuszami oryginalnymi używam teraz drugiego kompletu kolorowych (jest jeszcze połowa) i szóstego pojemnika czarnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a z tym purge itd. to żaden serwisant nie puścił pary z gęby i nie wiadomo jak to się robi?

Czytałem o tym na konkurencyjnym forum (elektroda) i nikt nie miał pomysłu jak to naprawić, więc podejrzewam że chodziło raczej o wymianę jakiegoś elementu. Z resztą gdyby każdy podawał tajnii swojej pracy to szybko straciłby klientów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien że chcesz Brothera? Mam paru znajomych którzy troche narzekają na ten sprzęt - chociażby moja kobieta, której w Brotherze totalnnie padł wyświetlacz przy urządzeniu wielofunkcyjnym :/ Znajomy kupił w Vobisie HP za moją namową i jest bardzo zadowolony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...