Skocz do zawartości
Barto125

Komputer Się Nie Uruchamia.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z komputerem.

Otóż, spalił się zasilacz i płyta główna, po wymianie płyty na MSI-6701 MD5000, zasilacz Modecom Feel 300 W, wszystko podłączyłem, jednak komp nie wstaje, nie pika nic, dysk nie pracuje, tak samo nie można tacki od DVD otworzyć. Wiatraki się kręcą.

Procek: Celeron 2.4 GHZ, grafika Geforce fx5200. W czym może tkwić problem ? Zasilacz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary Feel, chcesz mieć niebawem powtórkę z rozrywki i kolejne fajerwerki? Skoro wentyle się kręcą ale dysk nie wstaje i DVD się nie otwiera, bardzo możliwe że problem jest w zasilaczu, np działa linia 5V ale na 12V jest awaria albo coś. Myślę że podstawa to założyć jakiś sprawdzony zasilacz (którego jesteśmy pewni że jest OK, najlepiej markowy) i sprawdzić co wtedy się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

po podłączeniu fortrona 400W. jest na 100% sprawny dzieje się tak, na tym feelu zresztą też

dysk nie wstaje, dvd nie reaguje, po odłączeniu taśm IDE dysk wstaje, DVD reaguje.

Więc płyta będzie wadliwa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A panel przedni obudowy jest dobrze podłączony? Spróbuj śrubokrętem odpalić komputer zwierając dwa styki odpowiedzialne za start. Jeśli to nie pomoże to spróbuj jeszcze uruchomić komputer na ,,pająka,, czyli poza obudową aby wykluczyć jakieś zwarcia. Na koniec pozostaje podejrzenie że jednak płyta główna uszkodzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po podłączeniu na pająka tak samo.

jednak gdy wyjmę procesor slychac "klikniecie" z beepera systemowego podczas włączania komputera, oraz mogę wyłączyć go przyciskiem. Jednak po włożeniu procka klika nie słychać i nie mogę wyłączyć już komputera przyciskiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro piszesz, że po odłączeniu IDE napędy działają itd., to moim zdaniem płyta główna jest uwalona i powoduje gdzieś zwarcie. CPU, GPU ani RAM raczej nie powodowałyby takich jazd, toteż pozostaje wadliwe mobo.

 

No ewentualnie możesz wziąć inny procesor np taki http://www.allegro.pl/item545066953_bezpie...gw_fv_wroc.html - ale mooocccno wątpie aby właśnie CPU był problemem w Twojej sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem procka w innym kompie i jednak uwalony. Jeszcze w poniedziałek znajomy mi pożyczy proca jakiegoś i zobacze z innym.

po wyjęciu proca napędy reagują normalnie/

Edytowane przez Barto125

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...