Skocz do zawartości
Thorn123

Pierwsze Wc - Prosba O Pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako ze mam dość hałasu kompa przy pracy zdecydowałem sie w końcu zwodować mojego kompa, jako ze robie to pierwszy raz mam prośbę o pomoc bardziej doświadczonych użytkowników mam do wydania ok 1 000 - 1 200 zł. Do schłodzenia jest procek e8400 ~ 4,0 i ati 4870 (wersja referencyjna 512 mega) . Wszystko zamknięte w obudowę antec twelve hundred. Do tej pory trochę poczytałem i biorę pod uwagę następujące podzespoły:

1 Pompa Swiftech MCP355 (289 zł)

2 CPU Swiftech Apogee GTZ (285 zł)

3 GPU tu tez mam problem myslalem nad jakims swiftech lub xspc

4 Chłodnica tu nie mam zielonego pojecia jaka czy 2x120 starczy ? czy lepiej 3x120 ? jaka firma?

5 Rezerwuar mysle nad jakims do zatoki 5,25

 

Ceny wzięte z cooling.pl

Plus do tego węże złączki i płyn, co o tym sadzicie jakieś zmiany proponujecie (może czegoś tu brakuje)? Jest możliwość żeby najpierw zwodować CPU/gpu a potem 2 blok np za jakieś 2-3 miesiące żeby kupić lepszy zestaw.

Edytowane przez Thorn123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że najlepszym wyborem będzie.

Blok CPU

Swiftech Apogee GTZ- 275 zł

Pompa

Swiftech pompa MCP350 12V (Laing DDC 1T) - 249 zł

Chłodnica

Black Water Advanced 123 rev. 3.0 - 145 zł

Rezerwuar

tutaj wedle uznania, ja polecam

Swiftech MCRES-MICRO rev.2 90 zł

Płyn

Feser One 1L UV - 44 zł

Blok GPU

dobrym wyjściem jest fullcover, jeśli nie zamierzasz zbyt szybko zmieniać karty, EK Water Blocks EK-FC 4870 - Acetal - 365 zł

 

edit:

do pompy jeszcze bardzo przydatny jest alternatywny top, XSPC Laing DDC Acrylic Top - 50 zł

Edytowane przez SaVkA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc:) a czym sie różnią ta pompka od tej, co ja podałem? Jednak chłodnica 3x120 ale jakoś ja upchnę może z przodu obudowy a mam jeszcze pytanie jakiego rodzaju złączki i węże najlepiej kupić ? i co myślicie o bloku na gpu firmy Aquacomputer lub xspc ? i mam jeszcze jedno pytanie myśląc przyszłościowo :) warto dorzucić do lepszej pompki np Swiftech pompa MCP655 ?

Edytowane przez Thorn123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc:) a czym sie różnią ta pompka od tej, co ja podałem? Jednak chłodnica 3x120 ale jakoś ja upchnę może z przodu obudowy a mam jeszcze pytanie jakiego rodzaju złączki i węże najlepiej kupić ? i co myślicie o bloku na gpu firmy Aquacomputer lub xspc ? i mam jeszcze jedno pytanie myśląc przyszłościowo :) warto dorzucić do lepszej pompki np Swiftech pompa MCP655 ?

po co CI MCP655 - wkładasz węże 1/2 :???:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MCP355 jest mocniejsza od MCP350, ale i głośniejsza. Niższy model w zupełności wystarcza nawet do wieloblokowych układów. Tylko koniecznie top do niej ;)

MCP655 w twoim przypadku to już kompletna strata pieniędzy.

Chłodnica 3x120 raczej będzie konieczna.

Węże mogą być 8/10 lub 10/13, różnicy w wydajności praktycznie nie uświadczysz przy mcp350, dobierz do wielkości obudowy, żeby to jakoś przyzwoicie wyglądało. Złączki najlepiej skręcane, produkcji FESER/BITSPOWER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dziękuje za pomoc :) do tej pory sie uzbierało :

1 Pompa Swiftech MCP350 (ok 250zł) + XSPC Laing DDC Acrylic Top (ok 50zł)

2 CPU Swiftech Apogee GTZ (ok 280zł)

3 Chłodnica Black Water Advanced 123 rev. 3.0 (ok 150zł)

4 Rezerwuar XSPC 5,25 Bay Reservoir Black (ok 100zł)

nad gpu jeszcze nie zdecydowałem

to nam daje ok 830 zł czyli na gpu plus dodatki złączki i węże zostało ok 170 zł czyli będę musiał jednak cos dołożyć :) ale jeszcze pomyśle nad tym jak to zrobić :) chyba ze zrobie na 2 razy najpierw GPU ( ona najbardziej hałasuje) a pod koniec marca CPU

Edytowane przez Thorn123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 2 razy chyba szkoda zabawy, a jesli tak zacznij od CPU, dlaczego ? bo bedziesz mial 3 razy mniej roboty z dokladaniem bloku na GPU niz CPU, w stylu wywlekanie plyty z obudowy i takie tam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się weźmiesz za WC to i tak pewnie nie raz będziesz rozkładał układ i wyjmował płytę za potrzebę kolejnych małych modyfikacji. Jeśli przeszkadza Ci hałas grafiki to zwodowanie jej od razu a potem dołożenie bloczku na CPU nie jest złym rozwiązaniem. Najlepiej jednak brać i składać wszystko za jednym zamachem - satysfakcja i efekt WC będzie większy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...