Skocz do zawartości
Jaca_słupsk

Zrzucanie Filmu Z Kamery Minidv

Rekomendowane odpowiedzi

Kłaniam się nisko

Mianowicie, potrzebuję programu do zrzucania filmu z kamery miniDV na PC, konwersja na odpowiednie formaty (właśnie, jakie? MPEG ?) i programy do tego służące. Dawno tego nie robiłem, a że kasy na kasetki nie ma sensu wydawać, to muszę się za to znów wziąć. Po Googlowałem trochę i ludzie polecają Windows Movie Maker, co mi raczej nie pasuje do dobrej jakości filmu :D Film potem ma zostać wrzucony na płyty DVD, więc format ma być taki, aby się dobrze oglądało na TV i żeby się film mieścił na płycie DVD5.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrzucasz przez FireWire (tylko, chyba ze chcesz jakosc do kupy ;)). Windows MovieMaker nie jest taki zly, podstawowe opcje ma, koduje tez jak trzeba. Jak chcesz cos wiecej, to moze Adobe Premiere Elements? Niezbyt drogi, a calkiem przyjemny i wiecej opcji niz w WMM.

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że zrzucam przez FireWire. Właśnie czytałem na Googlach, że WMM zrzuca maksymalnie w 320x240, ale jak mówisz, że aż taki zły nie jest to będę musiał sprawdzić. Gdzieś też kiedyś obiło mi się o uszy, że nadaje się do tego Ulead i Pinacle, ale nie jestem tego pewien dokładnie. Ktoś na ich temat coś słyszał?

 

EDIT:

Nieaktualne, znalazłem stronce, gdzie jest to w pełni opisane.

Edytowane przez Jaca_słupsk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W WMM najlepiej zrzucac w natywnym formacie zrodla - czyli dla DV w wersji PAL bedzie to rozdzielczosc full PAL (720 by 576) - i potem po obrobieniu, pocieciu itp. filmu nagrac w wybranym standardzie. Mozna tez w locie, podczas zgrywania, przeskalowac i skompresowac plik do formatu wyjsciowego, ale nie ma to sensu, bo przewaznie jednak jakas edycja jest potrzeba i wtedy miec najlepiej zrodlo w najlepszej (oryginalnej) jakosci.

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...