Skocz do zawartości
michalbb

Problem Z Ekranem Hp Dv5 1080el

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam problem z tym laptopem. jak sie dluzej na nim pracuje i komputer zlapie odpowiednia temperature (nie przegrzewa sie) to jak zamknie sie klape to system przechodzi w stan wstrzymania. do tego momentu jest wszystko ok. potem jak sie otworzy klape to wydaje wszystko sie zalacza oprocz ekranu. slychac nawet dzwiek wznowienia systemu. ale co zauwazylem ze jak sie patrzy pod pewnym katem pod swiatlo na ekran to wyswietla sie wszystko ale jest to strasznie ciemne i ledwo widoczne. tak jakby ekran sie zciemnil ale nie chcial powrocic do stanu pierwotnego. bylem w sklepie gdzie go kupilem ale na poczatku nic takiego sie nie dzialo, potem jak przestal dzialac ekran to facet polecil mi skonfigurowanie w panelu opcji zasilania i ze jest to automatyczne zciemnianie po zamknieciu klapy. jednak wg. mnie jakby to bylo automatyczne zciemnianie to i by bylo automatyczne rozjasnianie po otwarciu klapy.

czego to moze byc przyczyna? nawet jak wlaczam komputer to musi on troche oddstac zeby ekran z powrotem dzialal. prosze o pomoc.

pracuje na Vista Home Premium

 

pozdrawiam, Michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuj ustawic opcje zasilania na wysoka wydajnosc, i ustawic ze po wyjsciu ze stanu wstrzymania komputer ma praowac wlasnie na tej opcji zasilania.

jezeli to nic nie da to prawdopodobnie jest problem z ukladem podswietlania matrycy, mozliwe ze system nie informuje o koniecznosci zalaczenia podswietlania do ekranu.

domyslam sie ze to problem wystepujacy na viscie?:)

jest to wina systemu ale niestety nie wiem w jaki sposob to naprawilem u siebie, napewno re-instal i nowe sterowniki graficzne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle że to nie jest ta sprawa że ściemnia sie ekran jak na oszczedzaniu energii. on sie tak ściemnia że musze pod swiatlo pod odpowiednim katem dawac i nawet wtedy praktycznie nic nie widac. nie wiem co robic, bo czasami sie to samo usuwa i wlacza sie komp normalnie, a czasem go trzyma i trzyma i nawet kilka razy wlaczanie i wylaczanie nic nie pomaga. mam go na gwarancji. oddac go im czy poradze sobie z tym jakos sam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...