Skocz do zawartości
k11h

Jak Podłączyć Tubę Basową Do Domowego Wzmacniacza..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Chciałem dowiedzieć się w jaki sposób mogę podłączyć tubę basową firmy Blaupunkt, którą mam zamiar kupić (link do allegro) do wzmacniacza domowego Sony STR-D265.. Z tyłu wzmacniacza napisane jest: IMPEDANCE USE 4 - 16 Ω.. Nie wiem czy nie spalę czegoś jakby się nie zgadzały Ohm'y.. I jak podłączyć.. Pod lewe czy prawe wyjście na kolumny.. Dodam, że mam jeszcze podłączone do tego wzmacniacza kolumny Altus 110..

Edytowane przez k11h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakimś guru od wzmacniaczy ale wydaję mi się że jeżeli:

Wzmacniacz ma 4 wyjścia na głośniki, jeżeli używasz dwóch, to możesz podłączyć go pod trzeci lub czwarty głośnik.

Przydał by się również jakiś filtr dolnoprzepustowy (35 - 500 Hz) aby odciąć częstotliwości których ta tuba i tak nie jest w stanie "przetworzyć" .

I nie wiem czy ten wzmacniacz uciągnie taką tubę (tzn. tuba zagra, lecz nie wiadomo czy z dostateczną mocą)

 

ps. zapoznaj sie również z regulaminem forum, nie jest on po to żeby go łamać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tube JBL CTX 3000 o mocy 200W(szczytowa 400W), zanim sprawiłem sobie wzmacniacz podłączyłem ja do wieży Philipsa 2x 50W RMS i niestety całość nie dawała rady, występowały trzaski, gdy ustawiło sie za głośno. Działo sie tak jeszcze na innym za słabym wzmacniaczu. Całość dostała kopa i zaczęła grać czysto dopiero po podłączeniu do Pioneera 2 x 120W DIN.

Możesz próbować podpinać te tube do tego soniacza, ale tylko tube, bo jeśli podłączycz pod pare A obecne głośniki , a pod pare B tube , to raczej braknie tego wzmaka.

Ale!!, jak napisał szpachla2, też "Nie jestem jakimś guru od wzmacniaczy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120W to ma pobór z sieci, tak pisze z tyłu. Na moim pisze 650W.

A mocy,na głośniki to znalazłem że ma 2x50. A jak się podłączy 4 kolumny to będzie 4 x ??? (25W? 30W? , nie wiadomo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha :D wielkie dzięki za pomoc :)

 

a i mam jeszcze jedno pytanko.. nie można jedną tubę podłączyć i pod prawe i pod lewe wyjście ze wzmacniacza? tak, aby uzyskać moc dwa razy większą..? czy może się to źle skończyć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie że tego typu wzmacniaczy nie można mostkować.

Jest jeszcze pewne rozwiązanie, które ja stosowałem jak miałem na użytkowaniu tube basowa aktywną. Mianowicie wyjście z jednego kanału wzmacniacza podłączyłem do wejścia liniowego tuby, jednoczesnie zmniejszając na pokrętle z tyłu tuby czułość wejściową. Nie wiem czy tak powinno się robić, ale u mnie to działało.

Wtedy wzmacniacz jest minimalnie obciązony, a całe obciążenie przejmuje wzmacniacz tuby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ta tuba, którą chcę nabyć chyba nie posiada swojego wzmacniacza więc będę musiał coś wymyślić..

 

mam gdzieś w domu stary wzmacniacz samochodowy 300W.. mam zamiar podłączyć go pod jakieś napięcie 12V i pod tego Soniaka.. będzie coś z tego? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wtedy musiałbys kupic tube aktywną, ale skoro masz wzmacniacz samochodowy to tez z tego coś będzie. Jedynym problemem jest te 12V. Ja osobiście próbowałem tube samochodową aktywną zasilać z zasilacza komputerowego 300W, dało się , ale spadki napięć przy większej głośności były rzędu ponad 2V, oraz po czasie zasilacz się sam wyłączał.

Potem podłączyłem tube do akumulatora 12V z malacza, (2 takie aku mam podłączone do UPs-a więc jak coś to sie ładują), oraz zakupiłem kondensator samochodowy audio o poj. 1F i wtedy było git.

Miałem wtedy cos takiego Link p.s. z całego serca nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o samą tubę to w tej cenie to dobry wybór? Wg mnie ważna jest firma.. widziałem jakieś beznadziejne alphardy jak u kumpla grały, ale to był żal..

Edytowane przez k11h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o samą tubę to w tej cenie to dobry wybór? Wg mnie ważna jest firma.. widziałem jakieś beznadziejne alphardy jak u kumpla grały, ale to był żal..

Dobra tuba kosztuje 1000zł minimum!

Ta tuba w tej cenie od alpierda nie bedzie sie roznic...w skrocie to jest pompa powietrza ....duzy lomot, spora efektywnosc i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta tuba w tej cenie od alpierda nie bedzie sie roznic

no bez przesady.. co firma to firma.. napewno dłużej wytrzyma..

 

po drugie kupno lepszej tuby wiąże się z kupnem lepszego sprzętu, na który w obecnej sytuacji mnie nie stać :P

Edytowane przez k11h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo:

 

Dołączona grafika

 

 

Po secundo:

 

nie podłącza się subwooferów pasywnych samochodowych (czyt. tego czegoś walcowatego) pod wyjścia wzmacniaczy domowych. Tak samo jak w aucie nie powinny grać Altusy 300, tak w domu nie powinny grać takie wynalazki jak "walec". Do napędu subwooferów są spcjalne wzmacniacze - panele (defacto wzmacniacz mono dużej mocy z aktywnym filtrem dolnoprzepustowym).

 

Polecam przejrzeć www.diyaudio.pl

Edytowane przez Ghazi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że się tak wtrącę, czy słowo tuba nie pochodzi czasami od słowa rura, rurka walec pusty w środku? Bo jakoś propozycja nieuków i głąbów bardziej mi pasuje ;) niźli ta skrzynia po lewej.

 

W kwestii subwooferów to po prostu jest rozróżnienie na pasywne i aktywne. Pasywne, tańsze używane w samochodach zwane dalej tubami jeśli mają kształt walca, podłączane są zazwyczaj pod zmostkowane wyjście wzmacniacza 4 kanałowego (2.1), w domu podłączamy subwoofery aktywne, gdyż mają własny wzmacniacz, wystarczy doprowadzić im sygnał z mp3 i będą hulać po ścianach.

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...