Skocz do zawartości
JaX_CCC

Pasta Czy Thermal Pad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Co dajecie pod bloczek na mofy:

 

a) pastę termo

b) termal pad

 

zastanawiam się co lepiej dać w moim przypadku oryginalny cienki pad bedacy pod radiaxem czy smarować AS5.

 

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam tylko thermopadow, zarowno pod bloki ich uzywalem (EK mosfet 3A) jak i pod radiatory (TR HR-09)

Teraz dodatkowo uzywam backplate, wyglada to tak: backplate -> thermopad -> plyta -> thermopad -> bloczek

 

Tylko pytanie jeszcze o co dokladnie Ci chodzi, o takie cus, czy moze takie cus, jesli to drugie to pod mofy w sam raz jak na moj gust, pasty bym tam nie papral.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pasta jest lepsza, ponieważ dobra ma wyższą przewodność cieplną i chłodzenie jest wydajniejsze.

A jak posmaruję cieniutką warstwę to nic się nie "paprze".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie jeszcze o co dokladnie Ci chodzi, o takie cus, czy moze takie cus, jesli to drugie to pod mofy w sam raz jak na moj gust, pasty bym tam nie papral

chodzi mi o zwykły pad, nie metalpad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pasta jest lepsza, ponieważ dobra ma wyższą przewodność cieplną i chłodzenie jest wydajniejsze.

A jak posmaruję cieniutką warstwę to nic się nie "paprze".

Tylko czy mosfety masz napewno wszystkie o idelanie rownej wysokosci?? Jak dla mnie termopad sie lepiej spisze (sam mam pod HR-09).

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie co się dzieje gdy się rozpuści i ściągniecie radiator

U mnie jakos ponad rok sie pod HR-09 trzymaly fajnie bez problemow...

Pod blokami EK tez jest ok, nic sie nie rozpuszcza, przy mocnym docisku oczywiscie sa w nich slady po mofach.

 

Jak masz pewnosc ze masz idealnie rowne mofy i ze nie strzeli Ci ceramiczna obudowa pod pasta jak dociagniesz radiator to czemu nie, ja jednak wole thermal pady, zreszta fabrycznie sa dodawane do blokow/radiatorow pod mofy to czemu ich nie uuzywac ?

 

A roznica w wydajnosci jak na moj gust niewielka, zreszta zwykle to nie grzeje sie tak strasznie jak CPU czy GPU... nawet co do chlodzenia mofow blokami bym polemizowal w niektorych przypadkach czy to nie sztuka dla sztuki, mi HR-09 wystarczaly i byly ledwo cieple, tylko dla tego ze mi sie w przyzwoitej cenie trafily bloczki to zmienilem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze pasta jest wydajniejsza niz pady, ale po co? mofy sie tak nie grzeja, a wodowaniech ich to tylko estetyka - porzynajmniej w mojej mysli. thermalpad w zupelnosci wystarcza.

Edytowane przez -=YoGi=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...