Skocz do zawartości
mrbenq

Problem Z Dyskiem I Partycjami W Laptopie Sony Vaio (vista)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na forum jestem od dziś, laptopa Sony Vaio VGN-NS21Z kupiłem wczoraj w VOBISie. Niestety system operacyjny Windows Vista nie jest dołączony na płytce, tylko na dysku znajduje się ukryta partycja do stworzenia back upu sytemu. To w ramach wstępu, teraz mój problem:

 

 

Chciałem dziś zgrać system na płytki, jednak kupiłem tylko 2 dvd, a potrzebne są 4, wobec tego postanowiłem zrobić porządek z partycjami (na dysku jest tylko jedna partycja - C). Dysk ma pojemność 320 GB (304 GB rzeczywiste), gdy sprawdzam właściwości partycji okazuje się że dysk 'C' ma 283 GB (ok, pewnie ta partycja z kopią systemu zajmuje 20 GB), jednak wolnych już tylko 232, czyli wychodzi na to że goły system Windows Vista zajął 50 GB (możliwe?)

 

Zgodnie z instrukcja dołączoną do laptopa chciałem podzielić dysk na mniejsze partycje za pomocą panelu sterowania. Jak się okazało, największy obszar jaki mogę wydzielić z jedynego w tej chwili dysku C to około 100 GB, w takim razie co się dzieje z pozostałymi 132 GB? Nie dość że system zajmuje 50Gb to jeszcze oczekuje pozostawienia ponad 130 Gb w zapasie?

Chcę uniknąć instalowania dodatkowych programów na dysku systemowym i przechowywania na nim danych.

 

Pomocy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...