Skocz do zawartości
majki84

Laptop Do Projektowania 3d A'la Cad Do 2tyś Zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kolega potrzebuje laptopa na uczelnię. Głównie chodzi o projektowanie jakiś podzespołów samochodowych w 3D w programie podobnym do autocada - Catia v5. Na początku chciał coś bardzo mobilnego, czyli matryce ok 12cali, ale mu odradziłem, bo za wiele przyjemności z wpatrywania się w malutki ekranik by nie miał. Poleciłem mu 15,4 cala (17 twierdzi, że może być już za duże do noszenia). Sam kupowałem laptopa z 3,5 roku temu (acer 5024) więc jestem nie na czasie. Moglibyście coś dobrego w cenie do ok. 2tyś zł polecić? Najlepiej 15,4 cala na mocnym procku, z 2gb ramu, przyda się jakaś w miarę dobra grafika podejrzewam do tego projektowania. Do tego zwykła praca biurowa/net, więc wodotrysków nie potrzeba, dysk też nie musi być kosmicznie duży. Dobra bateria by się przydała. Z acerem mam już nienajlepsze doświadczenia, więc może coś z innej firmy?

Edytowane przez majki84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie nie polecałbym wogóle lapka do takich zastosowań. do projektowania potrzebna jest duża przestrzeń, 15" to strasznie malo. powiedzmy ze sprawdza się jedynie w naniesienu poprawek w "warunkach polowych". w normalnej pracy do bani. zaproponuj koledze zeby to moze jeszce przemyslal. niech spróbuje wykonać jakis wiekszy projekt w catii na pożyczonym lapku, to mysle ze po paru godzinach pracy zmieni zdanie izainwestuje w pożądny 22" calowy monitor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja proponowałbym jakiegoś używane go della precision z alledrogo. Świetne i niezawodne sprzęty projektowane typowo pod aplikacje 3d.

 

 

edit:

np coś takiego

albo takiego

 

o czymś nowym lepszym w tej cenie...hahahaha zapomnij.

Edytowane przez v1ru5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...