Skocz do zawartości
borsuk_1

Ftp Kat 6

Rekomendowane odpowiedzi

Czy do kabla FTP kategorii 6 potrzebna jest jakaś specjalna wtyczka RJ45? Każda żyła jest nieco grubsza niż w przypadku nieekranowanej 5e i zastanawiam się jak wsadzić poszczególne żyły (w izolacji się nie mieszczą) zacisnąć wtyczkę, by było dobre połączenie i jednocześnie nie złamać nieswojej zaciskarki :P Pomysł mam taki, aby pozdzierać izolację i dopiero wtedy powsuwać kable w odpowiednie miejsca.

 

Jakieś inne sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do kabli FTP kategorii 6 są odpowiednie wtyki ekranowane dzięki którym możesz uziemić kabel, inaczej taki kabel podobno gorzej przesyła dane niż zwykły nieekranowany.

Jak już musisz użyć zwykłych wtyków to innej opcji jak lekkie zeskrobanie izolacji z zewnątrz chyba nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:/ ... ale te kable strasznie ciężko się układa do wtyczki, bo są sztywne i grube. A jak się ma sprawa w wersji profesjonalnej? Nie wierzę, że zawodowcy ciągnący sieć skrobią kabelki i mordują się w układanie żył do wtyczki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten lewy kabel to pewnie skrętka 23awg z drutu... (więcej o awg przeczytasz tutaj)

 

Sam taki kabel kupiłem i w kilku miejscach będę musiał zacisnąć na jego końcach wtyki, więc jeżeli ktoś zna bardziej profesjonalny sposób od skrobania izolacji to również będę wdzięczny za info.

Po za oczywiście kupieniem wtyków rj45 do kabla 23awg chociaż takowych jak na razie nie znalazłem i chyba nie znajdę bo z tego co czytałem to drut oraz kable o większej średnicy kładzie się jako instalacje stałą, a od gniazdek i ogólne w miejscach gdzie kabel będzie narażony na wyginanie kładzie się cieńszą linkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.google.pl/url?sa=t&source=w...J37_-lh3qqUyzKw

 

edit: Shielded Twisted Pair Cable FTP, category 5e, 4 pairs, solid

Conductor diameter: 0.51 mm

 

Twisted Pair Cable (UTP), 4 pairs, Category 6, Solid, Indoor, with Spacer

Conductor diameter: 0.54 ± 0.01 mm

 

pewnie dlatego ciężko idzie

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten lewy kabel to pewnie skrętka 23awg z drutu... (więcej o awg przeczytasz tutaj)

 

Sam taki kabel kupiłem i w kilku miejscach będę musiał zacisnąć na jego końcach wtyki, więc jeżeli ktoś zna bardziej profesjonalny sposób od skrobania izolacji to również będę wdzięczny za info.

Po za oczywiście kupieniem wtyków rj45 do kabla 23awg chociaż takowych jak na razie nie znalazłem i chyba nie znajdę bo z tego co czytałem to drut oraz kable o większej średnicy kładzie się jako instalacje stałą, a od gniazdek i ogólne w miejscach gdzie kabel będzie narażony na wyginanie kładzie się cieńszą linkę.

Właśnie z takiego kabla chcę zrobić patchcord (ścinki z pracy ;))

 

Dzięki wszystkim za support, jakoś może sobie poradzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...