Skocz do zawartości
Gravier

Phenom Ii 940 + Scythe Ninja 2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Zakupiłem ostatnio procesor Phenom II 940 wraz z chłodzeniem Scythe Ninja 2. Zauważyłem że temperatura w idle waha się między 35-40 stopni, a w stresie osiąga 50-55. Procesor chodzi na standardowym taktowaniu. Na Ninjy jest oczywiście wentylator oraz na obudowie jest wyciąg Acutake 120. Zastanawiam się czy te temperatury nie są za wysokie. Do zamontowania Ninjy użyłem pasty Arctic Silver 5 - dwuletniej - może już za stara jest. Pierwszy raz montowałem nieboxowe chłodzenie procesora i zastanawiam się czy czegoś nie skopałem, bo wyczytałem że takie temperatury osiągają niektórzy już po przetaktowaniu i to nie zawsze.

Edytowane przez Gravier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Zakupiłem ostatnio procesor Phenom II 940 wraz z chłodzeniem Scythe Ninja 2. Zauważyłem że temperatura w idle waha się między 35-40 stopni, a w stresie osiąga 50-55. Procesor chodzi na standardowym taktowaniu. Na Ninjy jest oczywiście wentylator oraz na obudowie jest wyciąg Acutake 120. Zastanawiam się czy te temperatury nie są za wysokie. Do zamontowania Ninjy użyłem pasty Arctic Silver 5 - dwuletniej - może już za stara jest. Pierwszy raz montowałem nieboxowe chłodzenie procesora i zastanawiam się czy czegoś nie skopałem, bo wyczytałem że takie temperatury osiągają niektórzy już po przetaktowaniu i to nie zawsze.

Od 2 dni mam ten sam procek + karakorum, temp w IDLE 42-44 a w stresie ok 52-53 stopni, tez mi się wydają za wysokie o jakieś 5 stopni.

Dodam że wszystko jest w p182, liczę że temp. spadną po wygrzaniu, przydałby się margines temp. na OC.

Edytowane przez opticion1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W stresie macie dobre temp. w końcu ten procek ponad 100W wydziela, Można dyskutować tylko o dość wysokich w spoczynku.

 

Ja na płycie biostara ta790gx 128mb i phenomie 940 mam w idlu 37 a w stresie 46C z założonym chłodzeniem gaminii z dwoma wiatrakami

http://www.frazpc.pl/artykuly/651/AMD/PHEN...e/w/nowy/wymiar

tutaj napisali że ten procek ze Scythe Mugen wydziela 18 C w idlu chyba z 5 wiatrakami :)

Edytowane przez Wolyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...