Skocz do zawartości
Knopper

Freeze Po Włączeniu Się Windowsa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po włączeniu się windowsa komp nie reaguje i po 7-10 sekundach włącza się reszta programów. Mam świeżo zainstalowany system, więc nie powinienem mieć wirusów. Mam XP SP3, mój sprzęt:

E7200, 2x 1gb 800 MHz goodram, Palit 9600 sonic, Gigabyte ep35-ds3, Tagan 380w, WD 250gb 8mb cache.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być wiele przyczyn, np, w biosie masz włączone LAN1 i LAN2 a korzystasz tylko z jednej i system szuka drugiej, może też być antywirus, który szuka update i nie może znaleźć bo nie chodzi sieć. Może spróbuj zaraz po pokazaniu puliptu wcisnąć control+alt+delete i zakładce procesy sprawdź który używa najbardziej CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W biosie nie znalazłem nic zwiazanego z lan1 i lan2, a podczas uruchamiania windowsa i później najwiekse zuzycie procesora ma proces RTHDCPL.exe (22 024 K), jest to plik zwiazany z zintegrowana karta dzwiekową. Nie mam jeszcze antywira, a przypomnienie o jego braku wyłączyłem, wiec to nie może byc przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasowo wyłącz kartę dźwiękową w biosie i zobacz czy się coś zmieni. Masz karte sieciową wi-fi? Rozumiem że sterowniki i bios do mobo masz najnowsze prawda? Wywal z autostartu niepotrzebne syfy; autoupdejty od javy, allplayera, drukarek, incd i inne. Zostaw najpotrzebniejsze rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie karty sieciowej i dzwiękowej nic nie dało, nie mam Wi-fi. Nie mam najnowszych sterowników do mobo, przynajmniej tak mysle bo te z płyty zawsze są przedwojenne, za chwile zrobie update. Wyżuciłem z autostaru prawie wszystko, mimo to nadal jest zwiecha. Ostatnio liczylem ile ten freez trwa, wyszlo mi ponad minute. Po kilu sekundach wlacza sie sterownik do myszki (razer deathadder), Nvidia panel i HP cośtam, a na reszte trzeba czekac. Da sie w tym czasie przegladac strony, ale np orthos po nacisnieciu start dostaje zwiechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie teraz sobie zdałem sprawę że mam od pół roku identyczną sytuacje, nie chce mi się przeinstalowywać systemu, jakoś mi to nie specjalnie przeszkadza. Próbowałem już wszystkiego w końcu dałem sobie spokuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...