Skocz do zawartości
pasti13

Ping

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam takie pytanko posiadam internet radiowy prędkość 1,5 MB/s mój ping wynosi niekiedy nawet ponad 2000 ms. Pisałem do administratora mojej sieci aby zmniejszył mi Ping a on mi odpisał jak ma to zrobić. Wie ktoś może jak On może mi zmniejszyć Ping?? Bardzo Was proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten duży ping to masz non stop czy tylko co jakis czas? W ógle co pingujesz ? Sprawdz ping do bramy, jeżeli już na tym etapie będą problemy to będzie to świadczyło o skopanej instalacji radiowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Start -> Uruchom -> wpisz cmd -> Enter -> wpisz ipconfig -> Enter -> zapisz pozycje brama domyślna -> następnie wpisz ping brama domyślna -t (wg takiego schematu ping 192.168.1.1 -t) -> Enter

 

ps - nie musisz czekać do końca testu :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dość że to net radiowy to pewnie jakaś siec osiedlowa... w sumie tak czy siak z takim łączem nigdy nie pograsz, choć nie tylko po to warto mieć niski ping.

Admin swoją odpowiedzią również zasugerował że niewiele zrobi w tym kierunku (bo jak on sam nie wie co zrobić to nic Ci nie da że mu to napiszesz :lol: ), stworzyli osiedlową tandetę i nie myśl że będą w to inwestować.

Możliwe też że transfer przydzielany jest dynamicznie, a sieć ma duża ilość upchanych użytkowników - co przekłada się na ogólne warunki w sieci.

 

Jak masz możliwość zmiany providera to zrób to, na łączu które masz nigdy nie uzyskasz pingu który pozwoli Ci komfortowo grać w sieci ( max 100ms i niżej, najlepiej w okolicach 50ms). Taki urok internetu radiowego.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego proszę nie wrzucaj wszystkich sieci radiowych do jednego worka z kupą. Kwestia użytego sprzętu i przede wszystkim KONFIGURACJI.

Znajdź mi sieć radiową w której uzyskasz warunki z połączenia kablowego...

Żeby była jasność, nie piszę o sieci WiFi w warunkach domowych. Tylko mam na myśli taką gdzie sygnał jest z zewnątrz.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nierealne, zupełnie inna technologia. Chodzi o sam dostęp do Internetu. Załóżmy masz łącze 2/1 Mbps. Są sieci, gdzie taki Internet chodzi na radiu o wiele lepiej niż w nie jednej sieci kablowej (kablówka, osiedlówka na skrętka czy ADSL).

 

Fakt faktem, że jakieś 80% (strzelam) sieci bezprzewodowych to bagno. Wynika to z tego, że biorą się za to jacyś gamonie. Są jednak firmy, które robią to profesjonalnie, a przez takie twoje gadanie ludzie potem myślą, że każda radiówka to złooo ;-)

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przez takie twoje gadanie ludzie potem myślą, że każda radiówka to złooo ;-)

Radiówka do grania? owszem złooo [; Nawet dobra jej konfiguracja nie pomoże na złą pogodę, czy też na odpowiednio dobre pingi/brak strat pakietów a przecież o to chodzi autorowi tego tematu. Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam tylko tyle że mając ping wyższy niż 60 gra w sieci a szczególnie w gry FPS, traci sens. Chyba że gracz jest noobem to mu różnicy nie robi nawet 200ms, ktoś kto już dłużej gra coraz bardziej jest wyczulony na pingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dobra... spróbuję Ci naświetlić temat.

 

Oczywiście masz rację, wysokie pingi mają bardzo duży wpływ na gry sieciowe. Sam pogrywałem kiedyś w CS więc doskonale znam problem. Nie czaje jednak co ma do tego dostęp radiowy (WiFi, WiMAX).

 

Jeżeli masz połączenie kablowe np. na skrętce to opóźnienia do routera providera mają zazwyczaj wartość w granicach <1ms do 2 ms.

Taki sam link (między twoim kompem, a routerem providera) zrobiony via WiFi czy WiMAX (prawidłowo) będzie miał opóźnienia rzędzu 1-3 ms.

 

Reszta zależy już tylko od łącza i jego konfiguracji (po stronie providera). Na prawidłowo zestawione linki bezprzewodowe pogoda nie ma żadnego wpływu! Dla porównania podam taki przykład - Telewizja Satelitarna. Miliony ludzi na świecie ogląda TV przez SAT i co ? jak jest ulewa i wiatr, czy pada śnieg to nie mogą oglądać telewizji :wink: ? To są fale radiowe...

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dobra... spróbuję Ci naświetlić temat.

 

Oczywiście masz rację, wysokie pingi mają bardzo duży wpływ na gry sieciowe. Sam pogrywałem kiedyś w CS więc doskonale znam problem. Nie czaje jednak co ma do tego dostęp radiowy (WiFi, WiMAX).

 

Jeżeli masz połączenie kablowe np. na skrętce to opóźnienia do routera providera mają zazwyczaj wartość w granicach <1ms do 2 ms.

Taki sam link (między twoim kompem, a routerem providera) zrobiony via WiFi czy WiMAX (prawidłowo) będzie miał opóźnienia rzędzu 1-3 ms.

1-2 ms do szafy? Niemożliwe. W TPSA, Dialog itp średni ping do pierwszej bramy wynosi 10-20ms.

 

Dla przykładu łącze dialogowe z fastpath, serwer niemiecki 83.141.24.110 , wyjście na świat przez decix

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e712fe2beeb3b98d.html

 

onet.pl

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0c2a5521d4f9cd5d.html

 

Już biorąc tylko pod uwagę sieć providera ciekaw jestem jak to wygląda na radiówce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem... Napisałem wyraźnie - "NA SKRĘTCE", więc na jaką cholerę porównujesz ADSL z klasycznym Fast/Gigabit Ethernetem <_< Zresztą problem który poruszyłeś dotyczy już połączenia z routerem brzegowym providera, a nie połączeniem tzw. ostatniej mili (w tym wypadku radiówka).

 

Skończ waść...

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na swój post nr 8 :lol2: :lol2:

 

Przecież to nierealne, zupełnie inna technologia. Chodzi o sam dostęp do Internetu. Załóżmy masz łącze 2/1 Mbps. Są sieci, gdzie taki Internet chodzi na radiu o wiele lepiej niż w nie jednej sieci kablowej (kablówka, osiedlówka na skrętka czy ADSL).

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź nie odwracaj kota ogonem... W poprzednim poście liczba 1-2 ms odnosi się do Ethernetu, widać to czarno na białym.

Post nr 8 nie ma tu nic do rzeczy. Po raz kolejny pokazujesz tylko, że nie czytasz ze zrozumieniem i generalnie nie ogarniasz tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jak to wygląda na łączu radiowym, my tu nie mamy dyskutować o teoriach ale jak sprawa ma się w praktyce.

 

Masz internet od providera, anteny są na zewnątrz... chcę zobaczyć jakie występują opóźnienia.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 proste przykłady:

 

ADSL (Neostrada 6 Mbps, Bydgoszcz)

 

[1] Internet <----> [2] router brzegowy <---> [3] GATEWAY <----> [4] ATM/ADSL, 2 druty miedziane <---> [5] modem ADSL użytkownika

 

Pingi (1024 bajty):

5-1 (średni ping do allegro.pl) 39 ms

5-3 (średni ping na bramkę) 35 ms

 

 

kablówka (UPC 10 Mbps, Bydgoszcz)

 

[1] Internet <----> [2] router brzegowy <---> [3] GATEWAY <----> [4] sieć kablowa, koncentryk <---> [5] modem kablowy użytkownika

 

Pingi (1024 bajty):

5-1 (średni ping do allegro.pl) 26 ms

5-3 (średni ping na bramkę) 8 ms

 

 

radiówka(Avacom 2 Mbps, Bydgoszcz)

 

[1] Internet <----> [2] router brzegowy <---> [3] GATEWAY <----> [4] WiFi<---> [5] karta WLAN

 

Pingi (1024 bajty):

5-1 (średni ping do allegro.pl) 27 ms

5-3 (średni ping na bramkę) 4 ms

 

 

 

Sprawa cały czas rozchodzi się o połączenie między punktami 4, a 5. Jest to tak zwana ostatnia mila. Najmniejsze straty między naszym komputerem, a bramką będą oczywiście wtedy, kiedy będziemy połączeni klasycznym Ethernetem (LAN). Wtedy do bramki powinniśmy mieć góra 1-2 ms opóźnień. Ciutkę więcej będzie jeżeli do bramki będziemy podpięci radiowo. Oczywiście link musi być prawidłowo zestawiony, najlepiej WiFi 5 GHz lub WiMax. Wszystkie profesjonalne sieci tak robią! Dalej widać, że nieduże opóźnienia na bramkę występują też w sieci kablowej. Najgorzej sprawa wygląda z ADSL (tutaj też zależy w jakim trybie jesteśmy podłączeni).

 

Reasumując, radiówka to nic innego jak podłączenie nas bezprzewodowo do brami providera udostępniającej Internet.

Edytowane przez PartyBOY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się,ze nie można wrzucać wszystkich sieci radiowych do jednego wora.

W mojej pipidówie wierz mi na radyju mam lepszy internet niż kumple na kablu.

Generalnie lubię sobie pograć i nie mam problemów z pingiem,lagami,stratami.

Wszystko zależy od sprzętu,konfiguracji,kabli odległości.

Zgadzam się,ze ma wpływ na warunki pogoda-jak zasypało antenę to było kiepsko.

Spróbuj na początek zainstalować program netstumbler:

http://www.instalki.pl/programy/download/s...NetStumbler.php

Będziesz miał widok na sieć w czasie rzeczywistym.

Sprawdz wszystkie połączenia,złączki itp.

I sprawdz czy będzie lepiej jak zrobisz tak:

start>ustawienia>panel sterowania>narzędzia administracyjne>usługi>konfiguracja zerowej sieci bezprzewodowej i tam zrób zatrzymaj i tryb uruchomienia na wyłączony.

 

Syf w kompie? nie wyłazi ci tam nic bokiem na zewnątrz?

Edytowane przez przemn2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...