Skocz do zawartości
seme

Wymagający Sprzęt Vs Chłodzenie Pasywne?

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że to mój pierwszy post należało by się przywitać, tak wiec…

Witam wszystkich!

niedawno dostałem „zlecenie” złożenia trochę bardziej rozwiniętego kalkulatora. Zawsze chciałem złożyć kompa z pasywnym chłodzeniem.. teraz mam możliwość a jestem laikiem w WC (ciekawie się kojaży;) dodatkowe wymogi to estetyka (ale o tym pózniej).

A więc ma być:

INTEL CORE i7 940

ASUS P6T DELUXE/OC

PCIex ASUS GF GTX 285 lub 295 (może w sli- to zależy od budżetu)

Wszystko oczywiście będzie kręcone w miarę możliwości

Obudowa : zalman GS1000

Zasilacz Koolance (nie pytajcie na co taka moc.. nie ja go kupowałem;)

Reszta raczej bez znaczenia

Pierwotna idea to system całkowicie pasywny i estetyczny (chłodnice wystające z obudowy nie przejdą) a jedyne „widzialne” chłodnice które zostały zaaprobowane to resarator’y zalmana (zasadniczo mnie to nie dziwi są chyba najbardziej estetyczne z dostępnych na rynku – o ile czegoś nie przegapiłem)

Zastanawiam się czy te zalmany są w stanie poradzić sobie z takim sprzętem… jakoś mi się nie wydaje aby to było możliwe… czy macie jakieś sugestie??

Przyszedł mi taki pomysł do głowy.. wzmocnić system 2 chłodnicami z wentylatorami 120mm i oczywiście pompką (wszystko chowane w obudowie).. do tego jakis panel kontrolny… idea jest taka ze podczas „zwykłej pracy” chłodzenie pracuje pasywnie(o ile chłodzenie Zalmana wystarczy)…. Podczas obciążenia załączają się wentylatory

Obieg wyglądał by mniej więcej tak:

resarator -> RAM -> pompka -> chłodnica z wentylatorem -> CPU -> chłodnica z wentylatorem -> VGA -> PS -> resarator

no a teraz pytania do Was:

czy to ma jakiś sens??

czy zmienilibyście kolejność w obiegu?

Jaką pompkę? (fabryczny zalman ma 150 l/h, czy mogę użyć pompki o innej wydajności?)

jaki blok na PCU?

Jakie wentylatory 120 mm (im cichsze tym lepsze)?

Z góry dziękuje za jakieś sugestie

Tak.. też mam wrażenie że „grubo” przekombinowałem :D

Ave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak:

1.Widzę że Sułtan Brunei wreszcie się zdecydował na kompa do internetu :>

2. Chłodzenie pasywne to nie to samo co wodne

3 Jak masz średnie pojęcie o LC a przyszły właściciel nie będzie miał o tym żadnego pojęcia to raczej odpuść.

4 Koolance ma tylko jeden zasilacz w ofercie

5 Sam Resarator na pewno nie da rady a przy słabo zorientowanych to lepiej żeby nic nie wystawało z obudowy więc odpada

6 Chłodzenie RAM-u? Po co?

 

A częsci to dobór zgodnie z cennikiem, im wyżej tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpuścić jakiekolwiek produkty zalmana związane z WC.

Weź po prostu złóż wydajne WC z wolnoobrotowymi wiatrakami i będzie mega wydajnie i wszystko zmieści się w tym GS1000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli juz resorator, to sugerowal bym resorator 2 i to tak ze 4-5 sztuk chociaz :)

Skoro budzet dosc wysoki to czemu nie TJ-07 i do tego WC na Thermochillach albo feserach...

Wszystko upchnie sie spokojnie w budzie, bedzie wydajnie i dosc cicho...

 

Jak na moj gust proponuje przemyslec sprawe jeszcze raz...

Nie ma mozliwosci zrobienia z tego calkowicie pasywnego systemu...

Zasilacz koolance fajna sprawa, sam sie nad nim zastanawialem, albo nad jego starsza wersja, ktora jakis czas temu sie na ebay pokazala, ale nie warto chyba sie w to bawic... i tak nie bedzie pasywnie...

Dobry aktywny uklad przy wolnoobrotowych wentylkach tak sobie poradzi z i7 i GTX295, temperaturki ciekawe nie beda, ale na pewno bedzie troszke chlodniej i ciszej niz na AC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...